Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siðil görüyorum

Durum
    onursefa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Siðil görüyorum

Merhabalar bugün penisimde 3-4 küçük siðil farkettim.Normal þekilde baktýðýmda aslýnda çok dikkat çekmiyor.Ne yapmam lazým büyük ihtimalle hpv çýkacak nasýl bir sürece giriyorum istanbulda nereye gidebilirim tedavi için erkek olarak korkmalý mýyým?

Durum
    Cihaner - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Siðil görüyorum

Alýntý onursefa Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhabalar bugün penisimde 3-4 küçük siðil farkettim.Normal þekilde baktýðýmda aslýnda çok dikkat çekmiyor.Ne yapmam lazým büyük ihtimalle hpv çýkacak nasýl bir sürece giriyorum istanbulda nereye gidebilirim tedavi için erkek olarak korkmalý mýyým?
    Dermatoloji bölümüne gitmen gerek. Devlet hastaneleri veya ozel hastaneler olabilir. Ayrica korkmana gerek yok. Sadece genital bolgede cikan bir iki siðil çok önemli deðil. Tedavi olarak kurtulabilirsin. Ama bir an evvel tedavi ol siðiller daha fazla yayilmadan.

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Dermatologlar deri hastalýklarýyla ilgilendigi için sigil olup olmadýgýný en iyi onlar anlýyor, evet @cihaner'in dedigi gibi dermatoloji/cildiye bölümüne gidebilirsin.
    Korkma hepimiz bu süreçlerden geçtik. dermatologlar kriyoterapi yapýyor urologlar falan da koterizasyon (yakma) iþlemi yapýyor sigil için. ben kriyodan çok memnun kaldým ve agýrlýklý kriyo yaptýrdým ama bazý üyelerimiz çok memnun kalmadý. koter ise daha etkili ama iyileþme süreci olan ve anesteziyle yapýlan bir þey. kriyoterai yaptýrýrsan sigillere 1 fýs sýkýp geçmesin, 2 kez sýksýn ki o sigiller düþsün. Buna dikkat et.

Durum
    ahmet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ürolojiye gitme dostum dermatolojiye yani cildiyeye git mutlaka. Uzmaný dermatologlar diðerleri nerdeyse bilmiyor bile