Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpvde 1.ayım

Durum
    Tokyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpvde 1.ayım

Merhaba ben de yeni hpv ye yakalananlardanım. Size 1 aylık yaşadıklarımı ve bugünden sonra yaşayacaklarımı belki işinize yarar diye paylaşmak istiyorum. Eminim benim gibi olan insanlar da vardır diye düşünüyorum. Öncelikle 21 yaşında kadınım pandemiden dolayı iş yerim kapandı işsizim ailem de bilmiyor o yüzden ne Ahcc alacak ne hpv tiplendirme testi yaptıracak (devlette 30 yaş altına yapmıyorlarmış) ne de özele gidip detaylı muayene olacak gücüm yok. Yaklaşık 4,5-5 ay önce biriyle cinsel birliktelik yaşamaya başladım. Birlikte olduğum kişide siğil falan yok bu arada. 1 ay önce vajina girişimde büyük bir siğil fark ettim ve hemen randevu alıp devlet hastanesinde kadın doğum bölümüne gittim. Gittiğim doktor hiç ilgilenmedi siğilimi gördü ve dediki hpv kapmışsın o an yaşadığım şeyi asla anlatamam çok kötü olmuştum. Nasıl yani geçmez mi dediğimde hayır hatta giderek çoğalır dedi ve yaktırmam gerektiğini söyledi ama gittiğim hastanede yakma işlemi yapılmıyormuş ve bana başka hastaneden randevu almam gerektiğini söyledi. Ben de hemen Şişli Etfalden randevu aldım ve sanırım 1 hafta sonra oraya gittim. Doktor kontrol etti o bir haftalık süreçte benim anüs bölgem dede çok ufak siğil çıkmıştı onuda gösterdim. Özel olarak bir karışım hazırlattı eczanede ve bu karışım sanırım asit gibi bişeydi ve sadece doktor kontrolunde uygulanabiliyordu. Onu büyük siğilime sürdü ve küçük siğilimde sonuç vermeyeceğini söyledi. Bu arada ben cildiyeye de randevu aldım çünkü yakma işlemi yapmıyorlarmış şişli etfalde. 3 gün sonra o büyük siğilimden bir parça düştü ama hala tamamen kaybolmamıştı ve yerinde duruyordu. Bu arada vajina girişimin yan tarafında dış tabakada 4-5 tane daha kabarcık çıkmıştı bunlar diğer siğillere benzemiyordu ama ben siğil olduğunu düşünüyordum. Neyse cildiye randevu günüm geldi ve cildiyeye gidip olanları anlattım baktı ve kriyoterapi yapalım dedi büyük siğilime anüsümdekine ve o 4-5 kabarcıktan bir tanesine kriyoterapi yaptı diğerlerinin siğil olmadığını söyledi. Hiç acı hissetmedim bu arada. Kriyoterapi hiç işe yaramadı belki bir kere yaptırdığım içindir çünkü ben hemen düşecek diye beklemiştim. Neyse 1 hafta geçti ve siğillerim hal duruyordu ve tekrar kadın doğuma randevu almıştım çünkü onların sürdüğü en azından işe yaradı diye düşündüm. Tekrar kadın doğuma gittim ve benden ilk smear aldı geçen çok akıntım olduğu için almamıştı. Smearden sonra o karışımı büyük olan siğilime ve 4-5 kabarcık şeklinde olan siğillerin olduğu bölgeye tamamen sürdü ve canım çok acıdı çünkü sadece siğillerin üzerine sürmesi gereken şeyi topluca o bölgeye siğil olmayan yerlere de sürmüştü ve oram yandı. Bu arada krem olarak fito bephantol ve anestolü karıştırıp hep sürüyordum o bölgelere. Anüse canım yandığı için hatırlatmadım bile o an ve çıktım. Sonra küçük siğillerimin hiçbiri gitmedi ama büyük siğilimin yine bir kısmı düştü. Tekrar cildiyeye gittim bu işlemden tam bir hafta sonra. Cildiyede başımdan geçen her şeyi anlattım ve doktor bana bu sefer condylox jel yazdı bu jel çapada tek bir eczanede hazırlanıyormuş ve yurt dışından geliyormuş doktor öyle demişti bana reçete yazdı. Hemen gittim jeli yaptırdım ama reçete istediler reçetesiz verirler mi bilmiyorum. Fiyatı 53 tl idi duyunca o kadar sevindim ki çünkü hpv ile ilgili herşey çok aşırı pahalı. Neyse bu kremi 2 kez sürdüm (sadece siğil olan yerlere ve 1 gün sürüp 8 saat bekletip yıkayıp diğer gün sürmüyorsun) ve şuan siğillerimin gitmiş olduğunu gördüm. Ya falan hiç bişey yapmadı bende ama 6. Saatten 8. Saatine doğru bayağı bir ağrı yapıyor. Şu an hiç siğilim yok tabi görünür olanlardan yok görmediğim vardır belki. Görünür olanları 2 günde yok etti. smear sonucumda ascus çıkmış internetten gördüm ama daha doktorumla görüşemedim nasıl bir yol izleyeceğiz o konuda bilmiyorum. Son olarak zaten beslenmesi iyi olan spor yapan bir insandım ama öğrendiğim andan beri hergün 2 kupa yeşil çay + günde 1 tane c vitamini çinko ve propolis içeren bi tablet içiyorum. Haftaya randevum var hem kadın doğum hem cildiye gittikten sonra tekrar bi güncelleme geçerim. Biraz uzun oldu sorry )

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpvde 1.ayım

Oncelikle gecmis olsun. Ben de senin gibi yakin zamanda ogrenenlerdenim. Hpv testi konusunda; universitelerin arastirma hastanelerinde yaptirabilirsin bence.Ben senin yaslarinda sigilim olmamasina ragmen, herpesim var diye yaptirmistim cunku.Suanda 28 yasimdayim, sigilim oldugu icin iki hastanede yapti.Arastirma hastanesi sonucumdan sonra kolposkopiye yonlendirdi hatta.Eger yuksek riskli tasiyorsan 16 18 gibi bence kolposkopi onemli.Bir kac hastaneye daha gidip sansini deneyebilirsin. Sen sanirim istanbul da yasiyorsun? Sadece oradaki bir eczanede mi varmis o jel? Cunku ben de 2 kriyoterapi ve bir de arada aldara kullaniyorum.kuculdu ama hala gitmedi.Keske burdada olsa :/

Durum
    Yeni Üye

Evet İstanbulda yaşıyoruz. Doktor sadece o eczanede hazırladıklarını söyledi bana ama bilemiyorum. Belki sadece İstanbul içinde o eczanedir başka şehirlerde de yapan eczaneler vardır. Hatta ben ona bu aldara mı dediğimde hayır aldara daha çok tahriş yapıyor o yüzden bunu yazıyoruz dedi. Valla hem ucuz hem etkili hem çok yan etkisi yok sevdim ben iki günde siğilleri düşürmesi de ayrı bir güzellik. Üniversitelerin araştırma hastanelerine para ödüyor muyuz test için ve ne kadar acaba?

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Vajina icine cok yakin oldugu icin sigilim, aldara tahris ediyor cok evet epeyde pahali.Yok ucretsiz.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Tokyo, kriyoterapi aslında başarısız bir yöntem değildir muhtemelen 1 veya 2 fıs kısaca sıktı geçti o yuzden düşmemiş olabilir. Benim zamanında hpv pozitifken her sigil için 2-3 fıs iyice sıkardı ve ben agırlıklı olarak kriyoterapi yöntemini kullandım bazen de koter. ama kriyoterapiden çok memnundum ve düşmeyen sigilim olmamıştı belki yeterince yapılmamıştır diye düşündüm. Umarım atlatacaksın bu süreci emin ol bir gün bitecek bu yaşadıkların ama sabretmen ve kendine çok iyi bakman lazım.

Durum
    Yeni Üye

İnşallah Arya. İnsanı gerçekten çok yıpratan bir süreç hem maddi hem manevi. Buraya sırf maddi anlamda yetemeyen benim gibi olan insanlar için yazmak istedim. Bakalım nasıl olacak kurtulabilecek miyim. Eğer ki negatif olursam şimdiden söz veriyorum burayı bırakmıycam çünkü buradan çok şey öğrendim. Bilgilerini paylaşan herkese de teşekkürler 😊

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Tokyo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah Arya. İnsanı gerçekten çok yıpratan bir süreç hem maddi hem manevi. Buraya sırf maddi anlamda yetemeyen benim gibi olan insanlar için yazmak istedim. Bakalım nasıl olacak kurtulabilecek miyim. Eğer ki negatif olursam şimdiden söz veriyorum burayı bırakmıycam çünkü buradan çok şey öğrendim. Bilgilerini paylaşan herkese de teşekkürler 😊
    çok sevinirim çünkü negatif olan kişilere de ihtiyacı var bu forumun. Biz hepi topu 4-5 kişiyiz ben sürekli giriyorum, diger arkadaşlar arada bir giriyor. darkft, hepeve adlı uyelerimiz hep negatif uyeler ama dedigim gibi hpv hayatından çıkınca insanın buraya girmek için sebebi kalmıyor, hak da veriyorum ama işte

Durum
    İnanıyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Durum
    Yeni Üye

Arkadaşlar son durumumla ilgili güncelleme geçiyorum. Randevularıma gittim ve biliyorsunuz ki smearim ascus çıkmıştı ama doktor hpv nin tipini öğrenmeden kolposkopi yapamayacağını söyledi. İnanılmaz saçma buluyorum bu olayı düşük riskli bile olsa ben zaten tedavi olmak isterim. Bunu söylememe rağmen yine de ilgilenmedi devlet hastanesi işte. Cildiye randevum da da siğillerimin çok güzel temizlendiğini söyledi. Ama bir tane daha siğil çıkartmışım ve büyük olan siğilimin hala ucu duruyor gibiydi onu da sordum tekrardan oraya kullanayım mı diye. Yeni çıkan siğilim ve o siğilim için kullanmaya devam etmemi söyledi. Bi de cildiyedeki doktorum bile kesinlikle kolposkopi yaptırmamı tipinin bi öneminin olmadığını ve başka hastaneden tekrar randevu almam gerektiğini söyledi. Tekrar başka bir hastaneden randevu aldım. Bakalım ne olacak biraz moralim bozuk ama elimden gelen bişey yok. Herkese acil şifalar 😕

Durum
    Yeni Üye

Ya bir de 4-5 gündür kaşıntı başladı nedendir bilmiyorum. Gittiğimde doktorlara sormayı da unuttum. Kaşıntı yaşayan var mı hpv durumunda. Gittiğimde tekrardan bir soracağım bu sefer. Hpv den önce böyle bir şikayetim yoktu ve öğrendikten 1 buçuk ay sonra oluştu bu kaşıntı. Normal midir?