Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpvde 1.ayım

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpvde 1.ayım

tokyo sen daha önce bunu sormuş muydun hatırlamıyorum aam sigiller kaşıntı yapabilir veya hpv, ancak her seferinde kaşınıyor diye siğil çıkacak anlamına gelmiyor o sebeple kaşıntı daha farklı bir şey de olabilir.

Durum
    Tokyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tokyo sen daha önce bunu sormuş muydun hatırlamıyorum aam sigiller kaşıntı yapabilir veya hpv, ancak her seferinde kaşınıyor diye siğil çıkacak anlamına gelmiyor o sebeple kaşıntı daha farklı bir şey de olabilir.
    Aryacım kaşıntımı kullandığım condylox jelinin yaptığını düşünüyorum şuan sadece tek bir siğile uyguladığım için jeli kaşıntı yapmıyor çok. Kaşıntım o jeli kullanıp siğillerim düştükten sonra başlamıştı ama şuan yok kasıntım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Tokyo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aryacım kaşıntımı kullandığım condylox jelinin yaptığını düşünüyorum şuan sadece tek bir siğile uyguladığım için jeli kaşıntı yapmıyor çok. Kaşıntım o jeli kullanıp siğillerim düştükten sonra başlamıştı ama şuan yok kasıntım.
    Anladım canım sevindim

Durum
    Yeni Üye

Arkadaşlar bugün son çıkan küçük siğilim için cildiyeye gittim. İki haftadır condylox jel kullanıyordum ama bir türlü geçmemişti. Diğer siğillerim iki günde düşmüştü. Ben de diğer siğillerime öncesinde krio ve asit uygulandığı için hemen düştüğünü düşündüm ve doktora söyledim. Doktor evet olabilir dedi. Tekrardan o siğile kriyo yaptırdım bugün bir kaç gün geçtikten sonra eğer düşmezse jelide kullanacağım. Düşerse buraya yazarım tekrardan.

Durum
    Yeni Üye

Moral olarak aşırı kötüyüm kriyo yaptırdığım siğilim düşmedi extra yanında çok küçük küçük 3-4 tane daha çıktı ayriyetten düşen büyük siğilim tekrarladı yine orada büyük bir siğil çıktı önceki ufak ufak olan siğillerim de tekrarladı. Ne yapacağımı bilmiyorum bıktım artık

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Moral olarak aşırı kötüyüm kriyo yaptırdığım siğilim düşmedi extra yanında çok küçük küçük 3-4 tane daha çıktı ayriyetten düşen büyük siğilim tekrarladı yine orada büyük bir siğil çıktı önceki ufak ufak olan siğillerim de tekrarladı. Ne yapacağımı bilmiyorum bıktım artık
    Kriyo yaptırdığın siğil kararmışsa simsiyah olmuşsa kendi kendine düşecektir 10 gün içinde. Kriyonun olayı o, siğili karartır kendi kendine zamanla düşer zaten. Ama simsiyah olup sertleşmemişse siğil yeterli sıkmamıştır fıs fıs sıkıp bıraktı mı naptı ? Benim doktor baya basılı tutuyordu uzun uzun. Yanında tekrar siğil çıkabilir tekrarlayabilir bu hastalığın olayı bu boşa moral bozuyosun, gerekenleri yaparak tekrarlamasını önleyeceksin zaten

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sevgili tokyo ben koter tercih ettim iki seferde cok rahat ettim belki lokal anestezide igneler anlik aciyor ama kökten cozum kesinlikle memnumum kararimdan. Kriyo hic yaptirmadim ama doktorumda koterin daha kokten bir cozum oldugumu iletmisti

Durum
    Yeni Üye

Alıntı ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kriyo yaptırdığın siğil kararmışsa simsiyah olmuşsa kendi kendine düşecektir 10 gün içinde. Kriyonun olayı o, siğili karartır kendi kendine zamanla düşer zaten. Ama simsiyah olup sertleşmemişse siğil yeterli sıkmamıştır fıs fıs sıkıp bıraktı mı naptı ? Benim doktor baya basılı tutuyordu uzun uzun. Yanında tekrar siğil çıkabilir tekrarlayabilir bu hastalığın olayı bu boşa moral bozuyosun, gerekenleri yaparak tekrarlamasını önleyeceksin zaten
    Evet ahmet sıktığı yer kararmış ama siğilin biraz kenarları da kararmış yani onun da izi kalacak diye korkuyordum. 6 gün oldu gitmedi o kararma.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili tokyo ben koter tercih ettim iki seferde cok rahat ettim belki lokal anestezide igneler anlik aciyor ama kökten cozum kesinlikle memnumum kararimdan. Kriyo hic yaptirmadim ama doktorumda koterin daha kokten bir cozum oldugumu iletmisti

Geçmezse koter yapalım dedi bir doktor ama hem işlemden hem de iz kalmasından biraz korkuyorum o yüzden bu yöntemleri denedim

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Evet ahmet sıktığı yer kararmış ama siğilin biraz kenarları da kararmış yani onun da izi kalacak diye korkuyordum. 6 gün oldu gitmedi o kararma.
    Gayet normal 2 hafta bile durabilir o kararmış şekilde. Öyle bir kararma kalacağını mı düşünüyorsun ? Hiç alakası yok kurumasının belirtileri o. Zaman geçtikçe kendi kendine düşecek dokunup oynama. Kriyoterapide hemen yok olmaz kendi kendine kuruyup düşüyor 1-2 haftada, koterde anında yok oluyor.