Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4 Ay Sonraki Smear Sonucum

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

4 Ay Sonraki Smear Sonucum

Herkese merhaba. İlk smearden sonra dört ay geçti ve ben kontrole gittim tekrar smear testi oldum. 6 adet tip taşıyorum 3ü yüksek riskli. Smear sonucum temiz gelmiş fakat smearde yine tiplendirme yapılmış zannedersem çünkü tiplerim yazıyordu yine ve hepsi duruyordu bu biraz moralimi bozdu açıkçası. 4 ay oldu ahcc kullanmaya başlayalı çok ekstra bişey yapamıyorum açıkçası midemde de problem olduğu için günde bir kupa yesilcay. Yeme içme mümkün olduğunca sağlıklı yemeye çalışıyorum ama işe gittiğim için öğlen fast food tarzı yiyebiliyorum çoğu zaman. Sigara da günde bi paketten bi iki taneye düşürdüm bazı günler hiç içmiyorum. Haftasonu da evde olduğum için aklıma geliyo kefir içiyorum. 4 ayda hiçbir tipin gitmemiş olması normal mi ? Birde florada az miktarda mikst bakteri saptanmıştır diyor. Doktorla sonuçtan sonra görüşemedim ama fitil kullanmanın zararı olur mu zaten çok akıntım oluyor

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: 4 Ay Sonraki Smear Sonucum

Bakteri varsa fitil verecektir zaten Ya da antibiyotik

Durum
    Kıdemli Üye

4 ay sonunda hiçbir tipin gitmemiş olması normal mi peki sizce

Durum
    Ceyda5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 ay sonunda hiçbir tipin gitmemiş olması normal mi peki sizce
    Smear de hpv tiplendirmeye de bakıyorlar mı ben ayrı alınıyor diye biliyorum. Kaç yaşındasın. Doktoruna sordun mu eski kayıtlı tiplendirmeleri mi yazdılar acaba? Ve ne kadar fiyat ödedin sen bu smeare?

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Devlette bakıyorlar

Durum
    Kıdemli Üye

Devlet değil özel 150 TL. Eskileri yazmış olma ihtimali var mı ki sonuç kısmında yazıyordu çünkü. Yaşım 28. Diğer soruma da yorum yapabilir misiniz normal mi değil mi diye :/

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet değil özel 150 TL. Eskileri yazmış olma ihtimali var mı ki sonuç kısmında yazıyordu çünkü. Yaşım 28. Diğer soruma da yorum yapabilir misiniz normal mi değil mi diye :/
    Evet bende 30 yaş altı olduğunu bildiğim için sordum devletten 30 yaş altına yapmazlar smear hpv geno tipleme. 150 tlye de tekrar hpv dna testine bakmaları imkansız bence. Eski tipleri tekrar yazmışlar sanırım. Bunu hastaneyle konuş sen için rahatlasın. Smear olarakta pahalı bi ücret olmus ama ya ben 40 tl vermiştim smeare. Hangi hastane bu?

Durum
    Kıdemli Üye

Hpv tipleme için en az 600tl fiyatlar dönüyor o yüzden diyorum. Ben de 800tl ödedim bilinçsizlikten o korkuyla. O yüzden bana saçma geldi umarım eski sonuclarındır. Bunu öğren kesinlikle bizi de bilgilendir. He eğer yeniden baktılarsa da neresi olduğunu söyle biz de orda baktıralım bundan sonra bu fiyata smear hpv geno tipleme kaçmaz 6ayds bir bakarkm ben hangi tip gitmiş diye 7 tip olduğundan

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

6 adet tip taşıyorsun. 1 adet tip taşısan belki virüs yükü azalabilir 4 ay ahcc kullanarak negatif olunmuyor en az 6 ay kullanılıyor. Ama birden fazla tip varsa 6 aydan fazla kullanılmalı diye biliyorum. Ben tek tip için 8 ay ahcc kullandım. Eğer durumun yeterse 9 aya - 1 seneye tamamlamanı öneririm. Bunların hangileri çok dirençli hangileri daha kolay negatif olabilen tipler bilmiyoruz tabi, senin bagısıklıgını da bilmiyoruz ama çok sağlam bir döngüye gir derim saglıklı beslenme ve kendine cok saglıklı bakma döngüsü. 1 yılda eminim giden tipler olacaktır ama hepsi gider mi bilemiyoruz. 5 tip ve üstü taşıyanlar (ben forumda en fazla 9 tip gördüm diye biliyorum) bu konuda daha fazla çaba sarfetmeliler diye düşünüyorum.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 adet tip taşıyorsun. 1 adet tip taşısan belki virüs yükü azalabilir 4 ay ahcc kullanarak negatif olunmuyor en az 6 ay kullanılıyor. Ama birden fazla tip varsa 6 aydan fazla kullanılmalı diye biliyorum. Ben tek tip için 8 ay ahcc kullandım. Eğer durumun yeterse 9 aya - 1 seneye tamamlamanı öneririm. Bunların hangileri çok dirençli hangileri daha kolay negatif olabilen tipler bilmiyoruz tabi, senin bagısıklıgını da bilmiyoruz ama çok sağlam bir döngüye gir derim saglıklı beslenme ve kendine cok saglıklı bakma döngüsü. 1 yılda eminim giden tipler olacaktır ama hepsi gider mi bilemiyoruz. 5 tip ve üstü taşıyanlar (ben forumda en fazla 9 tip gördüm diye biliyorum) bu konuda daha fazla çaba sarfetmeliler diye düşünüyorum.
    9 tip yaşıyanın son akibeti nedir haberin var mı arya