Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV tanışma, tedavi süreci ve sonuç

Durum
    Mehmet3435 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV tanışma, tedavi süreci ve sonuç

Öncelikle herkese merhaba,
    Yaklaşık 1 senedir forumu takip ediyorum ve öncelikle böyle bir siteyi kurup, bilgi alışverişi sağladıkları için teşekkürler.

Benim hpv ile tanışmam yaklaşık 1 - 1,5 sene öncesine dayanıyor, tabi daha öncesinde vardıysa dikkatimi çekmemiş olabilir. Hastalık hakkında bilgiler çok az ve yaşamayan bilmiyor maalesef.
    Ben ilk siğili gördüğümde siğil olduğunu anlamayıp “bu ne ya” diyip permatikle kesip atmıştım(sonradan öğrendim yapılmaması gerektiğini), zamanla bir olan siğil 2-3 e çıkınca ki çıkan bölgeler kanayan yere yakın olunca şüphelenip araştırmaya başladım. Bu site sayesinde öğrendiğim hpv ile mücadele kararı alıp doktor aramaya başladım. Fakat şans o ki o dönem patlayan korona salgını sebebiyle bi siğil için hastaneye gitmeyi gözüm kesmedi. İnternetten araştırmalar yapmaya başladım, önce Türk sitelerine ve forumlarına daha sonra Rus sayfalarını inceleyip bilgi aldım. Kesin bir şey söylemem gerekirse Türk sitelerini incelediğimde “ölücem galiba bunun yüzünden” tarzı bir karamsarlığa kapıldım, çünkü herkes çok bilgisiz ve aşırı karamsar. Fakat şans eseri gördüğüm allokin-alfa aşısı ve Rus sitelerinde yaptığım incelemeyle hpv’nin onların gözünde çok basit ama masraflı olduğu, korkmaya gerek yok geçer gider şeklinde algılandığını gördüm. Temmuz ayı gibi karantina süreci hafifleyince bir doktor önerisi almak için hastanenin yolunu tuttum. İlk görüştüğüm doktor inceleyip, siğillerin temizlenmesi gerektiğini, bunun lazerle uygun olacağını fakat öncesinde tedaviye başlanması gerektiğini söyleyip allokin alfa ya da laferebion aşılarından birini temin etmemi istedi. Allokin korona sürecinde tedavide kullanıldığı için temininde sıkıntılar olduğu, aylarca bekleme gerektiği bilgisini aldım. Bu sebeple öncelikler laferebion adında ki iğneyi aldım kutusunda yanlış hatırlamıyorsam 4 kapsül çıkıyor 6 kapsüle 8 dolar gibi bir ücret ödedim. Fakat yan etkilerini okuyunca riske girmek istemedim ve laferebion’u kullanmayıp, allokin için beklemeye karar verdim. Tabi bu süreçte siğillerin temizlenmesi gerekiyordu yayılmaması için, burda okuduğum kremleri ve losyonları doktora sorduğumda benzer ürünlerin performansının yeterli olmadığını asit bazlı ürünleri kullanmamı söyledi. Bu amaçla (ismini hatırlamıyorum) uzun ince bir tüp içinde, kılcal, toplu iğne ucu gibi bi borusu olan temizleyici olarak satılan bi ilacı satın aldım. Türkiye’de emsalleri var mı bilmiyorum. Ama etki bakımından gerçekten memnun edici, tek damla ile 2-3 dakika içinde siğili yakıyor ve kabuk bağlatıyor, 3 gün içinde o kabuk düşerek bölge temizleniyor. Ve temizlenen yerden herhangi bir siğil çıkmadı.
    Tedavi sürecinin ilk etabını bu şekilde atlattıktan sonra karantinanın da kalkmasıyla tekrardan daha iyi yorumları olan bir doktora gittim, alanında gayet uzman olan bu doktorla görüşmemden sonra 2 kutu 6 kapsül allokin siparişi verdim, ve lazer temizlemesi için de anlaştık. Allokini yaklaşık ekim ayı gibi sipariş ettim, Aralık sonunda elime geçti. 3 günde bir şeklinde vurulduğum aşı bugün itibariyle 6.yı olacağım. Doktorla görüşmem sonrasında kesin sonuç almak ve nüksetme ihtimalini yok etmek için 3 iğne daha sipariş ettim. Toplamda 9 iğne ile tedavi son bulacak.
    İğnenin yan etkileri korkulduğu kadar yüksek değil, bende sadece ufak kas ağrıları ve ağızda metal tadı bırakıyor. Verdiği sonuca göre katlanılabilir bir etki.

Doktorla yaptığım görüşmede burada paylaşmak için genel bilgiler de aldım, hpv’nin kanser riskinin düşük olduğunu, zaten farkeden birinin kanser olmadan tedavi olacağını, bağışıklığın çok önemli olduğunu, bu süreçte psikolojik olarak da dikkat edilmesi gerektiğini, hijyen konusunda dikkatli olunması gerektiğini özellikle hpvnin mantara davetiye çıkardığını, herpese göre daha basit olduğunu söyledi.

Benim sürecim bu şekilde, aşıları oldukça buraya ekleme yaparım, sonuç hakkında bilgilendiririm.
    Merak ettiğiniz herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz, ben tipleme testi yaptırmadım erkeklerde doğru sonucu vermediği için, kız arkadaşıma hpv testi yaptırdık onun temiz çıktı.

Herkese acil şifalar dilerim, yazı uzun olduysa kusura bakmayın.

Durum
    Deryaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: HPV tanışma, tedavi süreci ve sonuç

Mehmet bey bu aşıyı getirtmek riskli diyorlar gelene kadar bozuluyormuş belli bi sıcaklık ayarı gerekiyormuş. Bu sorunu nasıl hallettiniz ?
    Ve toplamda ne kadar ücret ödediniz ?
    2 güne bir toplamda 6 doz seklinde 12 gün süreyle yapılıyor diye biliyorum siz 3 günde bir yaptırdınız sanırım ve 9 doza tamamlamıssınız. Böyle yapmanız gerektiğini konusunda doktora mı güveniniz yoksa bu aşıyı temin ettiğiniz yer mi bilgi verdi?

Ayrıca bu aşıyı yaptırmadan önce doktor kontrolünde kan testleri yapılıyor diye biliyorum siz de yaptırdınız mı acaba bu kan testlerini doktor kontrolü altında. Direk herkese yapılabilen bi aşı olmadığını söylüyorlar çünkü. Yan etkileri herkeste değişebiliyor bu konu hakkında doktorunuz sizi nasıl yönlendirdi ? Cok soru sordum biliyorum ama cevaplarsanız sevinirim.

Durum
    Kıdemli Üye

Ayrıca doktorunuzun ismini paylaşabilir misiniz alanında uzman ilgili bir doktor arayışındayım bu konuda.

Durum
    Yeni Üye

Merhaba,
    Ukrayna’da yaşadığım için aşıyı burda oldum, aşının aktarımı sorunlu olur tahminimce termal çanta da taşınıyor, toptan alıp dolapta muhafaza ediliyor.
    Aşının bi kutusunda 3 tüp var, kutusu 100 dolara denk geliyor neredeyse
    Doktor muayenesi 20 dolar
    Lazer ve malzemeleri birlikte 80 dolar
    İğne yaptırmaya para ödemedim, son iğneleri kız arkadaşım yapıyor evde , uygulaması basit.
    Kan testi olmadım, yan etkileri çok riskli değil deniyor, herhangi bir sağlık sıkıntısı yoksa (böbrek-kalp vb) sorun olmuyor diye biliyorum.
    Aşı dozajı kutusunda açıklanıyor, herpes için 9-12 hpv için önerilen 6, nüksetme durumunda 9-10.
    Normalde 2 günde bir uygulanıyor fakat benim vakit sıkıntım olmadığı ve rahat süreç olsun diye 3 günde bir şeklinde uyguladı doktor.

Durum
    ereya45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Mehmet3435 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Ukrayna’da yaşadığım için aşıyı burda oldum, aşının aktarımı sorunlu olur tahminimce termal çanta da taşınıyor, toptan alıp dolapta muhafaza ediliyor.
    Aşının bi kutusunda 3 tüp var, kutusu 100 dolara denk geliyor neredeyse
    Doktor muayenesi 20 dolar
    Lazer ve malzemeleri birlikte 80 dolar
    İğne yaptırmaya para ödemedim, son iğneleri kız arkadaşım yapıyor evde , uygulaması basit.
    Kan testi olmadım, yan etkileri çok riskli değil deniyor, herhangi bir sağlık sıkıntısı yoksa (böbrek-kalp vb) sorun olmuyor diye biliyorum.
    Aşı dozajı kutusunda açıklanıyor, herpes için 9-12 hpv için önerilen 6, nüksetme durumunda 9-10.
    Normalde 2 günde bir uygulanıyor fakat benim vakit sıkıntım olmadığı ve rahat süreç olsun diye 3 günde bir şeklinde uyguladı doktor.
    Mehmet bey bende bu aşıyı araştırıyorum ama ben otoimmun hastalıklarım nedeniyle sanırım bu aşıyı olmamam gerektiği kanısına vardım ama sizden rica etsem benim için doktorunuza Romatoid Arthrid ve Hasimato tiroidi olan hastalarda bu aşının uygulanmasının sakıncası olup olmadığını sorabilirmisiniz. Eğer sorarsanız çok mutlu olurum gerçekten.

Durum
    Kıdemli Üye

O ülkeye ait herhangi bir sağlık sigortamız olmadığı için ekstra bir ücret öder miyiz acaba siğil yaktırmak için falan ya da siğilleri Türkiye de hepsini yaktırıp sonra gelmek daha mı mantıklı olur.
    Benim şimdi bu aşıyı olmam için Rusya’da bir doktor kontrolünden geçmem gerekiyor kesin olarak değil mi? Orada gerekli testler muayeneler sağlandıktan sonra mı aşı olabileceğimiz kesinleşiyor? Bu arada ulaşım otel vs. açısından nasıl bi yol izleriz bilmiyorum açıkçası yabancı dil de bilmiyoruz bu konularda yardımcı olabilir misiniz acaba geldiğimiz zaman. 1.5 yıldır uğraşıyorum hala negatif olamadım.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı ereya45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet bey bende bu aşıyı araştırıyorum ama ben otoimmun hastalıklarım nedeniyle sanırım bu aşıyı olmamam gerektiği kanısına vardım ama sizden rica etsem benim için doktorunuza Romatoid Arthrid ve Hasimato tiroidi olan hastalarda bu aşının uygulanmasının sakıncası olup olmadığını sorabilirmisiniz. Eğer sorarsanız çok mutlu olurum gerçekten.
    Yarın gündüz iletişim sağlayabilirim, öğrenip dönüş sağlarım size.

Derya hanım,
    Sigorta kapsamı farketmiyor, sigorta haricinde ben tedaviyi yürüttüm. Türkiye’de de temizletilebilir burda da olabilir hangi fiyat size mantıklı gelirse o daha iyi olur. Testlerle ilgili bir bilgim yok açıkçası, sorabilirim gerekli mi diye, ben “ne olabilir ki en fazla herkes oluyor” diyerek oldum aşıyı.
    Ulaşım konusunda fiyatları değişiyor, korona sürecini de katınca çok oynak bir bilet politikası var, konaklama da benim önerim burda ev kiralanması olur, iki kişi gelinirse ekonomik olur, ingilizce de anlaşabilirsiniz burda ki müsait olursam yardımcı olmaya çalışırım. Tabi planlama yapmak lazım, aşı her zaman temin edilemiyor, siparişten sonra 3 ay bekledim. Umarım sağlığınıza kavuşursunuz kısa zamanda.

Durum
    Ceyda5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Çok geçmiş olsun arkadaşım her aşını sürecini burada paylaşırsan sevinirim son çare ukraynaya toplu gidip aşı olmak var

Durum
    ereya45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Çok teşekkür ediyorum gerçekten çok faydalı olur bu bilgiler benim için

Durum
    Yeni Üye

Alıntı ereya45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ediyorum gerçekten çok faydalı olur bu bilgiler benim için
    Merhaba tekrardan, iletişim kurdum doktorla. Sizin için romatologla görüşmeniz gerektiğinizi belitti, sıkıntı olacağını düşünmüyorum dedi. Kan testleri yapılmıyor sağlıklı bireylerde dedi.

Yarın 7. Aşıyı olacağım, süreci tamamlayınca kaba taslak nedir ne değildir tam olarak güncellerim, gelmek isteyenlere de ortalama bi masraf listesi çıkartırım.