Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bakirelik ve HPV

Durum
    Ceyda5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Bakirelik ve HPV

Evet ereya45 katılıyorum. Keşke bende böyle bi olusum farkedip hpv konusunda bilinçlenseydim aşımı olsaydım şuan bunları yaşamasaydım diyorum hatalar yapmasaydım. Kesinlikle yolun başındayken böyle bilinçlenmişken cinsel hayatın başlamadan aşını ol ve eşini dikkatli seç hijyenine önem ver. Sendeki büyük ihtimalle siğil değil siğilse de halledilmeyecek bi durum değil sıkma canını asla şükret

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

merhaba rahim agzı kanseri riskin oldugunu düşünmüyorum çünkü bakiresin. senin agız bölgenden genitale kendi kendine bulaşacağını sanmam bir şekilde oraya temas olmuş olmalı.
    Kendini yıpratma kanser falan olmazsın, en kısa zamanda doktora git derim ve bünyeni kuvvetlendirmeye başlamanı öneririm sevgili @freeasabird

Durum
    Free as a bird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba rahim agzı kanseri riskin oldugunu düşünmüyorum çünkü bakiresin. senin agız bölgenden genitale kendi kendine bulaşacağını sanmam bir şekilde oraya temas olmuş olmalı.
    Kendini yıpratma kanser falan olmazsın, en kısa zamanda doktora git derim ve bünyeni kuvvetlendirmeye başlamanı öneririm sevgili @freeasabird
    Merhaba,kendi ağızım değil karşı tarafın ağızı vasıtasıyla geçtiğini düşünüyorum,karşı taraf da ağzımda lezyon yok diyor... randevu bulur bulmaz doktora gideceğim malum özel biraz tuzlu geliyor bana aileme de söyleyemiyorum,umarım ciddi değildir çok yıprattım kendimi maalesef. Zaten seneler sonra çıkıyor olması da ayrı bir durum,insan nasıl ya? Diyor kendi kendine. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için m

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

bence bu kadar yıpratma kendini üzme, biliyorum şu an çok şaşkın ve üzgünsün korkuyorsundur da. Ama olacakları söyleyeyim doktora gideceksin sigil varsa yakacak yoksa zaten kendi bünyeni güclendirmekten baska bir çaremiz olmuyor. sigil cıktıkca yaktıracaksın veya donduruacaksın kendine iyi bakacaksın bu şekilde.

Durum
    girllpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Free as a bird Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,konuya nereden başlayacağımı bilmiyorum açıkcası. Öncelikle eylül başında genital bölgemde bir siğil farkettim. Fakat pandemi vs derken biraz ihmalkârlığa geldi ve doktora gitmedim. Cinsel ilişkiye hiç girmedim,bakire olduğumu düşünüyorum. Hayatımda bir kere oral ilişkim oldu ağızdan genitale geçtiğini düşünüyorum. Bundan şüphelendiğim insana sorduğumda böyle bir şey olmadığını ağızında lezyon olmadığını söyledi ama benim de başka ilişkim olmadı tensel olarak,ne karşı tarafla sürtünme,ne de başka bir şey. Üstelik karşı tarafın da ilişkisi -eğer doğruysa tabi- benimleydi. Ben hiç cinsel ilişki yaşamadım hatta dediğim gibi karşı tarafın genital bölgesi çıplak olarak değmedi bile. Sadece el teması ve ağız teması oldu. Şimdi benim rahim ağızı kanseri olma ihtimalim var mı? Bakire değilsem bile içeri temas olmadığı sürece içeride siğil olmuş olabilir mi? Bende şu an sadece bir tane var ve acilen doktora gitmeyi düşünüyorum fakat kendimi çok çaresiz ve kötü hissediyorum gerçekten uykularım kaçıyor. Bu temaslar yaşanalı neredeyse 3 sene oldu ve siğil oluşumunu da 4 ay önce farkettim diyebilirim.
    Merhaba bende bakireyim erkek arkadaşımdan sürtünme yolluyla kaptım. Eğer kıyafet üzerinden sürtünme mevcutsa hpv olduğunu düşünmüyorum. Böyle bir şey olsa bile uykunu kaçıracığın bir şey yok evet ilk başlarda zor oluyor. Ben erkek arkadaşımın hpv olduğunu öğrendiğimden itibaren her 6 ayda bir jinekoloğa göründüm hiç bir şeyim yoktu sürüntü yolluyla testte yaptırmıştım. Ama bir ay önce birden 5-6 tane farkettim aldara krem verdi bugün son tüpümü kullanıcam ve siğillerim yok oldu. Sağlığıma da inanılmaz dikkat ediyorum. Ben de kanser riskinden çok korkuyorum ne tip taşıdığımı bilmeden smear yaptırmadan yaşıyorum bu hastalığı ama atlatılmıcak bir şey değil uykunu kaçırma ben senin düşündüğün gibi bir şey olduğunu zannetmiyorum olsa da kafana takma hiç🙏

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Arkadaşlar ben de bakireyim 1 yıl önce siğille öğrendim hpv olduğumu ahcc kullandım kendime çok iyi baktım siğil çıkmıyor çok şükür hpv geçti mi bilmiyorum bakireyken hpv tiplemesi yapılıyor mu kızlık zarının zarar görme ihtimali var mı yaptırmak istiyorum ama böyle bir ihtimal varsa diye çekiniyorum

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hayır rahim ağzı kanseri olmayacaksın bu hastalığın varlığını farkettiğin için zaten öyle bir şey olma ihtimali olmuş olsa bile farkındasın ve kontrollerine gideceğin için bu olmayacak. Bakireymişsin zaten, sadece kozmetik bir sorun. İç kısımda olmaması senin için daha kolay olacak. Tedavini ol ve negatif sonucu aldıktan sonra cinsellik hayatında dikkat et kendine. Forumdan negatif olanların hikayesini okuyabilirsin . 3 sene sonra ortaya çıkması bağısıklıgının iyi oldugunu gösterir bence kolay atlatacaksın

Durum
    girllpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Umudum var Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de bakireyim 1 yıl önce siğille öğrendim hpv olduğumu ahcc kullandım kendime çok iyi baktım siğil çıkmıyor çok şükür hpv geçti mi bilmiyorum bakireyken hpv tiplemesi yapılıyor mu kızlık zarının zarar görme ihtimali var mı yaptırmak istiyorum ama böyle bir ihtimal varsa diye çekiniyorum
    Özelden yazmak istedim sana yardım almak için ama mesaj atılmıyor galiba

Durum
    Eichmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Free as a bird Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,konuya nereden başlayacağımı bilmiyorum açıkcası. Öncelikle eylül başında genital bölgemde bir siğil farkettim. Fakat pandemi vs derken biraz ihmalkârlığa geldi ve doktora gitmedim. Cinsel ilişkiye hiç girmedim,bakire olduğumu düşünüyorum. Hayatımda bir kere oral ilişkim oldu ağızdan genitale geçtiğini düşünüyorum. Bundan şüphelendiğim insana sorduğumda böyle bir şey olmadığını ağızında lezyon olmadığını söyledi ama benim de başka ilişkim olmadı tensel olarak,ne karşı tarafla sürtünme,ne de başka bir şey. Üstelik karşı tarafın da ilişkisi -eğer doğruysa tabi- benimleydi. Ben hiç cinsel ilişki yaşamadım hatta dediğim gibi karşı tarafın genital bölgesi çıplak olarak değmedi bile. Sadece el teması ve ağız teması oldu. Şimdi benim rahim ağızı kanseri olma ihtimalim var mı? Bakire değilsem bile içeri temas olmadığı sürece içeride siğil olmuş olabilir mi? Bende şu an sadece bir tane var ve acilen doktora gitmeyi düşünüyorum fakat kendimi çok çaresiz ve kötü hissediyorum gerçekten uykularım kaçıyor. Bu temaslar yaşanalı neredeyse 3 sene oldu ve siğil oluşumunu da 4 ay önce farkettim diyebilirim.
    Jiletledikten sonra 3 gün içinde havuza girdiğin oldu mu ?

Durum
    Nihil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı ereya45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vee en önemlisi de hemen bir gardasil aşı olmanı öneririm hazır aktif cinsel hayatın başlamışken gardasil 4 lü aşı seni siğiller ve rahim ağzı kanserine sebep olan yüksek riskli 2 tipten de koruyacaktır endişe etmene gerek yok bu konuda bilinçlenmiş oldun.
    Merhaba Ereya45. Bu vulvar vestibulitis mi papillomatosis mi neyse denen şey bende var. Bunlar kaşıntı yanma yapar mı acaba bir bilgin var mı? Doktor önemli değil deyip geçti. Dermatolojiye gorunmedim henüz ama gideceğim. Sürekli hassasiyet olmasa umurumda değil aslında da. Yoksa başka birşey mi bu diye kafaya takıyorum. Benimkiler idrar deliği hemen yanında ve peçete ile falan sürtünmede rahatsızlık veriyor.