Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bakirelik ve HPV

Durum
    Free as a bird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bakirelik ve HPV

Merhaba,konuya nereden başlayacağımı bilmiyorum açıkcası. Öncelikle eylül başında genital bölgemde bir siğil farkettim. Fakat pandemi vs derken biraz ihmalkârlığa geldi ve doktora gitmedim. Cinsel ilişkiye hiç girmedim,bakire olduğumu düşünüyorum. Hayatımda bir kere oral ilişkim oldu ağızdan genitale geçtiğini düşünüyorum. Bundan şüphelendiğim insana sorduğumda böyle bir şey olmadığını ağızında lezyon olmadığını söyledi ama benim de başka ilişkim olmadı tensel olarak,ne karşı tarafla sürtünme,ne de başka bir şey. Üstelik karşı tarafın da ilişkisi -eğer doğruysa tabi- benimleydi. Ben hiç cinsel ilişki yaşamadım hatta dediğim gibi karşı tarafın genital bölgesi çıplak olarak değmedi bile. Sadece el teması ve ağız teması oldu. Şimdi benim rahim ağızı kanseri olma ihtimalim var mı? Bakire değilsem bile içeri temas olmadığı sürece içeride siğil olmuş olabilir mi? Bende şu an sadece bir tane var ve acilen doktora gitmeyi düşünüyorum fakat kendimi çok çaresiz ve kötü hissediyorum gerçekten uykularım kaçıyor. Bu temaslar yaşanalı neredeyse 3 sene oldu ve siğil oluşumunu da 4 ay önce farkettim diyebilirim.

Durum
    ereya45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Bakirelik ve HPV

Alıntı Free as a bird Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,konuya nereden başlayacağımı bilmiyorum açıkcası. Öncelikle eylül başında genital bölgemde bir siğil farkettim. Fakat pandemi vs derken biraz ihmalkârlığa geldi ve doktora gitmedim. Cinsel ilişkiye hiç girmedim,bakire olduğumu düşünüyorum. Hayatımda bir kere oral ilişkim oldu ağızdan genitale geçtiğini düşünüyorum. Bundan şüphelendiğim insana sorduğumda böyle bir şey olmadığını ağızında lezyon olmadığını söyledi ama benim de başka ilişkim olmadı tensel olarak,ne karşı tarafla sürtünme,ne de başka bir şey. Üstelik karşı tarafın da ilişkisi -eğer doğruysa tabi- benimleydi. Ben hiç cinsel ilişki yaşamadım hatta dediğim gibi karşı tarafın genital bölgesi çıplak olarak değmedi bile. Sadece el teması ve ağız teması oldu. Şimdi benim rahim ağızı kanseri olma ihtimalim var mı? Bakire değilsem bile içeri temas olmadığı sürece içeride siğil olmuş olabilir mi? Bende şu an sadece bir tane var ve acilen doktora gitmeyi düşünüyorum fakat kendimi çok çaresiz ve kötü hissediyorum gerçekten uykularım kaçıyor. Bu temaslar yaşanalı neredeyse 3 sene oldu ve siğil oluşumunu da 4 ay önce farkettim diyebilirim.
    Öncelikle geçmiş olsun siğiller tam olarak neredeler vulvanın içinde ise bunların Vulvar Vestibulitis olma ihtimali var netten görsellerine bakıp karşılaştırma yapabilirsin. Eğer benzemiyorsa bir kadın doğuma gitmen daha faydalı olacaktır çünkü siğil sandığımız herşey siğil olmayabilir ama şunu da söyleyeyim ki hpv bulaşı çok kolaydır ve öpüşme ile de kolaylıkla bulabileceği güncel yabancı kaynaklarda mevcut

Durum
    Yeni Üye

Alıntı ereya45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun siğiller tam olarak neredeler vulvanın içinde ise bunların Vulvar Vestibulitis olma ihtimali var netten görsellerine bakıp karşılaştırma yapabilirsin. Eğer benzemiyorsa bir kadın doğuma gitmen daha faydalı olacaktır çünkü siğil sandığımız herşey siğil olmayabilir ama şunu da söyleyeyim ki hpv bulaşı çok kolaydır ve öpüşme ile de kolaylıkla bulabileceği güncel yabancı kaynaklarda mevcut

Merhaba,aslında hayır siğil orada değil. Siğilim klitoris yanında iç dudak ucunda,içeride değil ama yine de içeriye giriş olmasa da acaba içeriye kendiliğinden bulaş olabilir mi diye düşünüyorum ister istemez yani bu durumda smear da veremem maalesef çok stres altındayım bir an önce hastaneden randevu almaya çalışıyorum.

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bir iki yerde eğer bakireysem demişsiniz ama cinsellik yasamadiginiz konusunda eminsiniz. O halde büyük ihtimalle bakiresiniz. Agizdan genitale mi gecmistir diye düşünüyoruz ama bu kadar kolay mi bu ya... gerçekten hpv den kurtuluş yok bu durumda cinsel hayati olan herkes karşılaşacak

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Sercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir iki yerde eğer bakireysem demişsiniz ama cinsellik yasamadiginiz konusunda eminsiniz. O halde büyük ihtimalle bakiresiniz. Agizdan genitale mi gecmistir diye düşünüyoruz ama bu kadar kolay mi bu ya... gerçekten hpv den kurtuluş yok bu durumda cinsel hayati olan herkes karşılaşacak
    Eğer arada kıyafet varken sürtünmeyle bakire kalınacaksa hala bakireyim kastım bu idi ve maalesef hiç penetrasyon hatta çıplak bir sürtünme bile yaşamadım nereden kaptığımı sorgulayıp kafayı yiyorum. Maalesef genitalde var tek umudum içeriye bulaşmış olmaması.

Durum
    Ceyda5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Anlattığına göre bunun siğil olması cok saçma bence korkutma kendini telaş yapma bir dermatolga gidip lezyonun siğil olup olmadıgını öğren öncelikle. Siğilse de ne içeri kaçmıştır ne de seni kanser yapar en kötü senaryon bile bir kozmetiksel sorundan ileri gidemez dondurur kurtulursun. Sıkma canını

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Ceyda5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlattığına göre bunun siğil olması cok saçma bence korkutma kendini telaş yapma bir dermatolga gidip lezyonun siğil olup olmadıgını öğren öncelikle. Siğilse de ne içeri kaçmıştır ne de seni kanser yapar en kötü senaryon bile bir kozmetiksel sorundan ileri gidemez dondurur kurtulursun. Sıkma canını
    Umarım dediğiniz gibi olur gerçekten aşırı bunalım içindeyim doğru düzgün düşünemiyorum bile,dermotologa gideceğim fakat önce gidip bir jinekoloktan bilgi alamazsam çatlayacağım yani bir insanın penetrasyon yaşamadan rahim ağzına bulaşması bana çok absürt geliyor ama korku bu maalesef beni buradaki insanların anlayacağını düşünüyorum.

Durum
    Kıdemli Üye

Umarım dediğiniz gibi olur gerçekten aşırı bunalım içindeyim doğru düzgün düşünemiyorum bile,dermotologa gideceğim fakat önce gidip bir jinekoloktan bilgi alamazsam çatlayacağım yani bir insanın penetrasyon yaşamadan rahim ağzına bulaşması bana çok absürt geliyor ama korku bu maalesef beni buradaki insanların anlayacağını düşünüyorum.
    Bence siğil değil. Hpv tiplendirme testi yaptırabilirsin içinin rahat olması için bunun için dışarıdan bir sürüntü almaları yeterli olacaktır. Smear şu noktada zaten bakire olduğun için yapılamaz ve doktorun sadece hpv tiplendirme testini de yeterli bulacaktır. Ama dediğim gibi eğer genital bölgene herhangi bir tensel temas olmadıysa bunun siğil olma ihtimali yüzde 1 bile değil. Dediğim gibi vestibular papillomatosis olabilir bu tamamen doğal genital oluşumdur ve çoğu doktor da siğillerle karıştırabiliyor buyüzden işinde deneyimli bir doktora görünmekte fayda var. vestibular papillomatosis genital bölgenin tüm iç kısmında ortaya çıkabilir ve siğile benzeyebilir 14-15 yaşındaki genç kızlarda bile sıkça olabilen bir oluşum

Durum
    Kıdemli Üye

Ama eğer partnerin cinsel organına dokunup sonra senin genital bölgen ile temas kurduysa buda bir bulaşı ihtimali olabilir ama hiçbir tensel temas olmadıysa çok çok büyük olasılıkla siğil değildir

Durum
    Kıdemli Üye

Vee en önemlisi de hemen bir gardasil aşı olmanı öneririm hazır aktif cinsel hayatın başlamışken gardasil 4 lü aşı seni siğiller ve rahim ağzı kanserine sebep olan yüksek riskli 2 tipten de koruyacaktır endişe etmene gerek yok bu konuda bilinçlenmiş oldun.