Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sadece 1 tane siğilim var

Durum
    Eda_ben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Sadece 1 tane siğilim var

Merhaba arkadaşlar benim sormak istediğim soru şu bende sadece bir tane siğil var genital bölgede 5 ay önce farkettim başka hiç çıkmadı neden olabilir hpv bulaşı tahminime göre 2 2.5 sene önce falan oldu

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Sadece 1 tane siğilim var

Selam, eğer sigil oldugundan eminseniz hpv dir. Şüphede kalmayin bi smear ve hpv tiplendirme testi yaptirin. Arkadaşımda sadece 1 sigil vardi yaktilar tekrar da etmedi ama hpv 16 çıktı tiplendirme testinde

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Eda_ben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar benim sormak istediğim soru şu bende sadece bir tane siğil var genital bölgede 5 ay önce farkettim başka hiç çıkmadı neden olabilir hpv bulaşı tahminime göre 2 2.5 sene önce falan oldu
    siğil ordaysa düşmemişse bir tane sigili elma sirkesi ile dusurebilirsin nasıl yapıldığını blogumda anlattım elma sirkesi ile ilgili yazım var.

Durum
    Eichmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Tiplendirince nolucak onu merak ediyorum. Tip 16-18......... Tüm tipler aynı yöntemle tedavi ediliyor

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Tiplendirme ye göre kontrol sıklıklari ayarlanir, ona göre aşı yapilir, tipine gore risk oluşup olusmayagini anlar, ahcc dozundq belirleyici olur, tedbirini dikkatini ona göre ayarları

Durum
    Ericcc4321 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Erkekte tiplendirmeye gerek yok yıllarca edindiğim bilgileri paylaşmak istiyorum. Siğiliniz yassı ve düz şekildeyse yüksek ihtimal inatçı tiptir ve riskli dedikleri 16-18 olabilir. Karnabahar şeklinde olan belden ince ve mantar gibi yükselen bir siğilse hiç korkmayın tek seans yada 2 seansta kurtulursunuz. Ama geciktirmeyin yaktırmak için. Son olarak dondurduktan sonra 3 gün sonra aldara ile güçlendirin deriyi. Yaktırırsanız yada lazer iyileştikten sonra aldarayla güçlendirin.

Durum
    Kıdemli Üye

Zaten Türkiye'de 4 tip için aşı var bu hastalığın yüzden fazla tipi var. Kaldı ki bazı araştırmalarda enfekte olduğunuz tipe negatif olursanız bağışıklık kazandığı yönünde bulgular mevcut. Ben uzman değilim ama görüştüğüm her doktor bu tiplendirme çalışmasının saçma ve yersiz olduğunu söylemişti

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Ericcc4321 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkekte tiplendirmeye gerek yok yıllarca edindiğim bilgileri paylaşmak istiyorum. Siğiliniz yassı ve düz şekildeyse yüksek ihtimal inatçı tiptir ve riskli dedikleri 16-18 olabilir. Karnabahar şeklinde olan belden ince ve mantar gibi yükselen bir siğilse hiç korkmayın tek seans yada 2 seansta kurtulursunuz. Ama geciktirmeyin yaktırmak için. Son olarak dondurduktan sonra 3 gün sonra aldara ile güçlendirin deriyi. Yaktırırsanız yada lazer iyileştikten sonra aldarayla güçlendirin.
    Dondurduktan 3 gün sonra aldara kullanırsan 1 ayın sonunda aldara kullanacak bir genital bölgen kalmaz. Ben 1 hafta sonra kullanmıştım. Ölüm gibi bişeydi. Yara tam iyileşmeden kullanmayın.

Ayrıca da uzmana sordum: Literatürde senin dediğin gibi yok yassı olunca tip şudur karnıbahar olunca tip budur diye birşey yok. Pazardan biber almıyoruz. Sana lafım yok dostum ama kimse bilmediği konu hakkında konuşmasın

Durum
    Ceyda5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Aldarayı siğilsiz bölgeye sürebiliyor muyuz?

Durum
    Ericcc4321 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben siğil tiplemesiyle ilgili olabilir dedim zaten kesinlik belirtmedim aldara kremi ben o şekilde kullndım yani sert kabuk oluştuktan sonra sürdüm kendi deneyimimden bahsettim.