Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oral HPV İçin Doktor (İstanbul)

Durum
    Konsantre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Question Oral HPV İçin Doktor (İstanbul)

Merhaba,

Boğazımdaki siğiller için devlet hastanesinde KBB'ye gitsem ilgilenir mi? Boğazdaki siğillere kriyoterapi yapılıyor mu? Devlette yapılmıyorsa İstanbul'da özel tavsiyesi olan var mı iyi ve makul ücretli? Bunun dışında da her türlü öneriye açığım artık genital siğilleri bıraktım boğazımdakiler daha fazla sinir ediyor beni? Propolisin siğilleri geçirdiğini okumuştum burada. Boğaz için de gargara yapsam geçirir mi?

Teşekkür ederim.

Durum
    ereya45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Oral HPV İçin Doktor (İstanbul)

Alıntı Konsantre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Boğazımdaki siğiller için devlet hastanesinde KBB'ye gitsem ilgilenir mi? Boğazdaki siğillere kriyoterapi yapılıyor mu? Devlette yapılmıyorsa İstanbul'da özel tavsiyesi olan var mı iyi ve makul ücretli? Bunun dışında da her türlü öneriye açığım artık genital siğilleri bıraktım boğazımdakiler daha fazla sinir ediyor beni? Propolisin siğilleri geçirdiğini okumuştum burada. Boğaz için de gargara yapsam geçirir mi?

Teşekkür ederim.
    Merhaba geçmiş olsun. Boğazınızda siğil olduğuna eminmisiniz görünürde bire bir siğil varmı ? Bende boğazımdan ve geniz bölgesinden şüpheleniyorum 2 devlet kbb ye gittim yüzeysel bakıldı birşey yok dendi cuma günü tekrar gideceğim. Benim dilimde de siğil benzeri birşey çıktı sirkeli su ile gargara yaptım tamamen geçti sizde deneyin isterseniz, ardından propolis damlatmak iyi gelebilir ben aftlarda kullanmıştım çok iyi geliyor. Boğazda siğil yakma yada dondurma işlemi yapıyorlar ama devlet hastanesi nasıl bir yol izliyor bilmiyorum

Durum
    Yeni Üye

Henüz doktora göstermedim. KBB randevusu aldım ancak 5 Şubat'a bulabildim ama siğil olduğuna emin gibiyim. Boğazımın kenarlarında, arkasında ve dilimin arka kısmında kabartılar var. Grip olduğumuzda ortaya çıkan şişlikler gibi ama hiçbir şekilde boğaz ağrım yok şu anda. 10 gündür de bu şekilde artarak devam ediyor kabartılar. Öğrenci olduğum için özele gidecek imkanım pek yok. O yüzden devlette kriyoterapi yaparlar mı boğaza merak ettim. KBB mi yapar bunu cildiye mi? Forumda çok fazla şe bulamadım oral hpv daha az rastlandığı için. Genitalim artık umrumda değil ağzımı daha çok takıyorum ses tellerime ulaşmasından vs. korktuğum için. Ameliyatlık bir durumla başa çıkamam çünkü

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Farenjit e benziyor tarifiniz

Durum
    Yeni Üye

Ama faranjit boğaz ağrısı, yanma vs. yapmaz mıydı? Bir de tam da genital siğillerimden birkaç hafta sonra belirmeleri ve gitmemeleri tesadüf mü 🥺 Reflü teşhisim vs. yok. Çok konuşmam ya da bağırmam gereken bir işle de uğraşmıyorum. Bir de faranjit dilde olmaz diye düşündüm tam dilimin boğaza yakın yerinde de kabartılar var. Bilmiyorum belki de stresten her şeyi HPV'ye bağladım artık

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ama faranjit boğaz ağrısı, yanma vs. yapmaz mıydı? Bir de tam da genital siğillerimden birkaç hafta sonra belirmeleri ve gitmemeleri tesadüf mü 🥺 Reflü teşhisim vs. yok. Çok konuşmam ya da bağırmam gereken bir işle de uğraşmıyorum. Bir de faranjit dilde olmaz diye düşündüm tam dilimin boğaza yakın yerinde de kabartılar var. Bilmiyorum belki de stresten her şeyi HPV'ye bağladım artık
    Geçmiş olsun ama o bahsettiğiniz minik kabarciklar dil arkasinda herkeste var. Boğazda da bende farenjit var ona bağlı da kabarcıklar var

Durum
    ereya45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bence ağızınızdaki yapılar kesinlikle hpv değil. Dil arkasındaki artan kabarcıklar stres, alerji,farklı gıdaların tüketilmesi ve ilaç kullanımı gibi birsürü olaydan dolayı oluyor aynısı bende de var hatta o kabarcıklar diş etime yakın yere kadar var ama kesinlikle hpv değiller dilin fazlaca şişmiş papillaları sadece. Bende boğazın görünen duvarında kronik farenjite bağlı bir sürü şişlik var ağrı yapmazlar kronik farenjitler sepmtom göstermez ama şişlikler olur nefes darlığı yutkunma güçlüğü yapar. Hpv daha çok dilin altında ve iki ön yanlarında tutunmaya meyillidir

Durum
    gorkem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Genital siğil tedavisi görüyorum yaklaşık 3 aydır ve 3 kere kriyoterapi yapıldı. Bu süreçte başka bir yere bulaştırmaktan çok korkuyodum ki ağzımda dilimin arka iki yanında iki tane kabaracık farkettim , et renginde sanki su toplamış gibiler fakat uzun süredir geçmiyorlar. Herhangi bir ağrı ya da sızı yok çok nadir sıcak bir şey içtiğimde oluyor. Başka bir yerde daha olabilir mi şüphesiyle incelediğimde boğazımda da kırmızı benekler farkettim fakat hiçbir şekilde boğaz ağrım ya da sızım olmadı, yemek yerken sorun yaşamıyorum sadece bazen boğazımda bir şey varmış hissi oluyor ve sürekli yutkunuyorum. Buna benzer semptomlara sahip olan biri var mıdır?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı gorkem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genital siğil tedavisi görüyorum yaklaşık 3 aydır ve 3 kere kriyoterapi yapıldı. Bu süreçte başka bir yere bulaştırmaktan çok korkuyodum ki ağzımda dilimin arka iki yanında iki tane kabaracık farkettim , et renginde sanki su toplamış gibiler fakat uzun süredir geçmiyorlar. Herhangi bir ağrı ya da sızı yok çok nadir sıcak bir şey içtiğimde oluyor. Başka bir yerde daha olabilir mi şüphesiyle incelediğimde boğazımda da kırmızı benekler farkettim fakat hiçbir şekilde boğaz ağrım ya da sızım olmadı, yemek yerken sorun yaşamıyorum sadece bazen boğazımda bir şey varmış hissi oluyor ve sürekli yutkunuyorum. Buna benzer semptomlara sahip olan biri var mıdır?
    İşte benimki de buna çok benzer. Kabarcıklar var sadece kırmızı ve şişkin ama ağrı sızı yok. Daha önce ağzımda bu şekilde kabartılar yoktu. Biraz takıntılı bir insan olduğumdan hpvden önce de bakardım ağzıma. Hasta olduğumda benzer şekilde şişerdi ama geçince inerdi ve o zaman ağrı yapardı. Şu an fark edilmiyor bile bakmadığım sürece. 10 günden fazladır orda fark ettiğim kadarıyla.

Durum
    gorkem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benim de farkedebildiğim kadarıyla 1 aydan fazlayı geçti bir türlü randevu bulamıyorum malum mücbir sebeplerden dolayı. Dilimdekilerin görüntüsü pütürlü bir sivilce yapısından ziyade sivilce gibi küçük ama belli ve dilimin arka kısmında boğazımda ise 3 4 tane kırmızı renkli benek şeklinde. Kronik farenjitten şühelenmiyor değilim çünkü boğaz kuruluğu ara ara oluyordu. Ama dilimdeki o iki şişlik çok kafamı karıştıyor. Bu arada dilin en geri boğaza bakan kısmındaki şişlikler HPV değil o konuda rahat olabilirsin onlar şişkin papillalar sadece.

Bu Konu için Etiketler