Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV & Smear negatif, yeni siğil oluştu

Durum
    hpvvv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: HPV & Smear negatif, yeni siğil oluştu

Şöyle bir durum var bu virüs için insan kendine en az 2 yıl tanımalı sizin daha 9 ay olmuş ben 1 yıldır siğilsiizm hala korkuyorum 1 yıl daha bekleyip öyle test yaptırıcam birde bende 3 tip vardı yani bu virüsün en büyük düşmanı bizim sabrımız olucak bekleyelim 🙏🏻

Durum
    sissyspacek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Öncelikle çok geçmiş olsun. Bana da smear cin2 gelince kolposkopi ve biyopsi yapıldı ve biyopsi de doğruladı cin2'yi. Eğer şimdi kuluçkadaki yeni bir tipi aktif olduysa bütün süreç hoppp baştan başlayacak sanırım ya. Ya da belki deflagyn hücre anormalliklerini iyileştirdi ama hala virüsü vücuttan atamadığım için tekrar siğil çıktı. Şimdi geçen ay yaptırdığım smear'a da güvenemiyorum, tekrardan biyopsi istemek istiyorum ama çıkacak sonucu şu an öğrenmek bir şey değiştirir mi kararsızım
    Bağışıklığı güçlü tutmak gerçekten önemli, dediğiniz gibi sağlıklı yaşamak için de güçlü bir motivasyon 💪🏻

Durum
    Yeni Üye

Alıntı hpvvv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir durum var bu virüs için insan kendine en az 2 yıl tanımalı sizin daha 9 ay olmuş ben 1 yıldır siğilsiizm hala korkuyorum 1 yıl daha bekleyip öyle test yaptırıcam birde bende 3 tip vardı yani bu virüsün en büyük düşmanı bizim sabrımız olucak bekleyelim 🙏🏻
    Haklısınız, ben de minimum 1 yıl diye kendimi şartladım fakat 3 ay siğil çıkmayınca dedim acaba....Bir de hpv negatif çıkınca doktorlar çok ciddiye almıyorlar gördüğüm kadarıyla

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Mağdurella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 3 kez yaptirdim ve hala tipine rastlayamadim önemli olan hücresel bozulma yapip yapmadigi ne guzel smear temiz gelmis hic canini sıkma bi kac kere daha temiz alirsan belli periyotlarda ondan sonra 3 yilda bir baktirin diyorlar zaten
    Bir doktor bana eğer taranan 50 tipin arasında yoksa geri kalan tiplerin diğerleri kadar önemli olmadığını söylemişti. Ama zaten sorun olan şey "önemli olmayan" bir tip bende cin2 yapmıştı. Düzenli aralıklarla kontrol ettirmeye devam tabii ama smear'ın da hata payı epey fazla görünüyor

Durum
    karakiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı sissyspacek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Bana da smear cin2 gelince kolposkopi ve biyopsi yapıldı ve biyopsi de doğruladı cin2'yi. Eğer şimdi kuluçkadaki yeni bir tipi aktif olduysa bütün süreç hoppp baştan başlayacak sanırım ya. Ya da belki deflagyn hücre anormalliklerini iyileştirdi ama hala virüsü vücuttan atamadığım için tekrar siğil çıktı. Şimdi geçen ay yaptırdığım smear'a da güvenemiyorum, tekrardan biyopsi istemek istiyorum ama çıkacak sonucu şu an öğrenmek bir şey değiştirir mi kararsızım
    Bağışıklığı güçlü tutmak gerçekten önemli, dediğiniz gibi sağlıklı yaşamak için de güçlü bir motivasyon 💪🏻
    Yok bence oyle dusunmeyin. butun surec bastan baslamayacak bence. deflagyn ise yaramistir muhtemelen hucre degisiklikleri icin ve bagisikliginiz da yardimci olmustur ama virusu tamamen atmak icin erken belki de. bir de bazen nereden ornek alindigina gore de degisiyor olabilir virusun saptanmasi ya da saptanmamasi. bir de tarama testinde sizde olan tipe bakmamis olabilirler cunku her kurumun kullandigi test degisik. bence sizin hucre degisikliginiz flagynden dolayi geriledi ama virus halen orada. takviyelerden kullanin belki hizlandirir vucuttan atma surenizi. biir de moralinizi bozmadan gidip yeni cikani yaktirin. yeni smear vs ile ugrasmayin bence cunku temiz cikmis. uc ay sonra tekrar gidip smear aldirirdim ben olsam. yaktirmaya gittiginizde de sorarsiniz olmadi doktora.

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Zaten minnos biyopsi belli araliklarda yapılıyor bende dokyorum 6 ay aralikla yapabiliriz demisti. Haziran 2020 kolposkopi oldum, ikinci biyopsi aralik 2020 den önce yapamayiz dedi
    Yani seninde istemenle yapmayabilir

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı sissyspacek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Sorumu sormadan önce HPV hikayemden kısaca bahsetmek istiyorum.

Yaşım 23, 2019 nisan ayında vajinamda siğil çıkmasıyla doktora gittim. Siğil olduğu doğrulandı, kriyoterapi uygulandı ve smear alındı. Smear sonucum CIN2 çıkmıştı. Bu smeardan yaklaşık 4 ay önce yaptırdığım smear testi temiz çıkmıştı. Doktorum bana bir işlem uygulamadan önce deflagyn adlı ilacı kullanmamı, sonra da 3 ay bırakıp toplam 6 ayın sonunda tekrar smear yaptırmam istedi. Ben de dediği gibi yaptım. Bu süreçte bir kere daha kriyoterapi yaptırdım fakat tekrar edince koterle siğilleri aldırdım. Yine aynı süreçte HPV dna testi yapıldı, toplam 50 tipe bakıldı ve hepsi negatif geldi. Gelgelelim, koterle siğiller alındıktan sonra hiç tekrar etmemişti. Ta ki bugüne kadar. Bugün yeni bir siğil oluşumu gördüm ve yıkıldım. Daha bir ay bile olmadı temiz smear sonucumu alalı. Gerçekten atlattım sanıyordum. Hem HPV negatif hem de smear testim negatif gelirken tekrar siğil nasıl oluşabilir? Bu sonuçlarda mı bir hata vardı acaba düşünmeden edemiyorum.
    Bence testte yanlıslık olabilir. Düzgün sürüntü alınmamış olabilir. Aslında 1 ay bile olmadı smear sonucumu alalı diyorsun ya bu normal işte. zaten sigiller ayda 1 falan cıkıyor, 2-3 ay cıkmazsa umutlanmaya baslıyorduk yani hala hpv'sin. smear'in cin2 den hemen temiz olarak gerilediyse ne mutlu sevindim en azından hücre bozulması riski gitmiş oldu. Bence kendine bi 1 yıl ver ve bu durumu kabullen. Her ay sigil cıkacak mı diye bekleyip yıkılmaktansa bunu yapmak emin ol daha keskin bir cözüm. çıktıkca da yaktırırsın elbet bitecek her şey, sonsuza kadar sürmeyecek emin ol ahcc kullansan da kullanmasan da.

Durum
    Teacher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bende bi şey sorabilir miyim. Geçenlerde konu açmıştım zaten smear negatif geldi hpv sonucumu bugün öğrendim pozitif tıp 16 cıktı smear testime güvenebilir miyim. Çünkü 16 riskli bir tip. Kolposkopi yaptırmalı mıyım. Şu an ne yapacağımı şaşırdım

Durum
    Ceyda5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Teacher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bi şey sorabilir miyim. Geçenlerde konu açmıştım zaten smear negatif geldi hpv sonucumu bugün öğrendim pozitif tıp 16 cıktı smear testime güvenebilir miyim. Çünkü 16 riskli bir tip. Kolposkopi yaptırmalı mıyım. Şu an ne yapacağımı şaşırdım
    Bence yaptırma ben yaptırmadım ne cıkarsa cıksın zaten gerilemesini bekleyeceksin ne gerek var?

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Merhaba, geçmiş olsun. Doktorlar hpv16 olduğunu görünce kolposkopi öneriyorlar . Muhtemelen tedbir amaçlı öneriler.
    Siz iki buçuk senedir eşimde ben var sanıyorduk demiştiniz sanırım. İki buçuk yil önce size bulaşip bir olumsuzluğa sebep olmuş olsa smear testinin yanılamayacağı şekilde ilerlemiş olabilirdi. Yani smear bence doğrudur ama tedbiren bi baktirin.

2 yil icinde vucut %90 negatif oluyor diyorlar. Böyle haberler duyunca moraller bozuluyor. Almissaniz bile atmış olabileceğinizi düşünüyordum, üzüldüm. Tabii ki dünyanın sonu degil. Geçen gun doktor bir hanımın bilgi verdigi yazida hpv li insanlarin yüzde 1 i kanser oluyor diye okumuştum . Yaziyi bulursam atarim. Geçmiş olsun

Bu Konu için Etiketler