Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğil hep et parçası gibi olmak zorunda mı ?

Durum
    Zorluu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Siğil hep et parçası gibi olmak zorunda mı ?

Arkadaşlar bayadır siğil çıkarmıyordumda anal bölgede şimdi kırmızı nokta gördüm hemen anüsün yan kısmında ama bildiğiniz kırmızı sivilce gibi sağa sola falan oynamıyor ? Bütün siğiller et parçası gibi oynamak zorunda mı ?

Durum
    ereya45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Siğil hep et parçası gibi olmak zorunda mı ?

Alıntı Zorluu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bayadır siğil çıkarmıyordumda anal bölgede şimdi kırmızı nokta gördüm hemen anüsün yan kısmında ama bildiğiniz kırmızı sivilce gibi sağa sola falan oynamıyor ? Bütün siğiller et parçası gibi oynamak zorunda mı ?
    Siğiller düz,yassı, karnıbahar şeklinde olabilirler kişiden kişiye ve cilt yapısına göre veya virüsün türüne göre değişir eğer size şüpheli geliyorsa doktora görünmekte fayda olur

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

siğil kırmızı olmaz, genelde deri renginde ve karnabahar gibi minik çıkıntı olur ve sağa sola oynatabilirsin genelde aşırı minik değilse.
    Kırmızı olan şey molluskum olabilir ya da sivilceyi sigil zannediyorsundur. Molluskum ise bebeklerde bile görülebilen zararsız ama bulaşıcı bir şey. ilişki yoluyla da bulasıyor tabi ama bi noktada kendi kendine terkediyro vucudu hpv gibi korkutucu bir şey değil ama o kırmızı olarak çıkar işte.

Durum
    Babygirll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben de bunu merak ediyordum. Benim siğillerim kahverengi lekelenmeler gibi. Çok hafif kabarıklıklar var. Böyle bir şey deneyimleyen oldu mu? Başlarda (bir sene önce) benim de nokta şeklinde klasik siğillerim çıkıyordu. Ama son dönemde çıkanlar öyle değil. Daha geniş alanda ve koyu renkteler. Doktorum onların da siğil olduğunu söyledi ama kafam karıştı.

Durum
    Admin

Alıntı Babygirll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bunu merak ediyordum. Benim siğillerim kahverengi lekelenmeler gibi. Çok hafif kabarıklıklar var. Böyle bir şey deneyimleyen oldu mu? Başlarda (bir sene önce) benim de nokta şeklinde klasik siğillerim çıkıyordu. Ama son dönemde çıkanlar öyle değil. Daha geniş alanda ve koyu renkteler. Doktorum onların da siğil olduğunu söyledi ama kafam karıştı.
    Valla lekelenme şeklinde pek bilmiyorum ama daha çok çıkıntı şeklinde oluyor siğiller.

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben de sorumu bu başlıkta sorayım madem Kıl kökü ve sigil birbirinden nasıl ayırt edilir

Durum
    Deryaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de sorumu bu başlıkta sorayım madem Kıl kökü ve sigil birbirinden nasıl ayırt edilir
    Ters ışık tutarak bakıyordum ben kıl kökü olunca hafif tırnağın ile kazıyınca siyah nokta halinde kıl kökü gözüküyor pütürcüklü gibi şekli oluyor diğer türlü siğil olunca öyle olmuyor artık prof olduk bu konuda mübarek 😂😂

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Siğil farklı şekillerde çıkabiliyor benim ilk çikan siğil karnıbahar şeklindeydi ten rengi. Sonrakiler minik yuvarlak ve pembe-kirmiziydi

Durum
    Admin

Alıntı pismankiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kıl kökü ve siğilin birbiriyle bi alakası yok ki alakası olmayan şeyler de kolay ayırt edilebilir.
    elma ve armut nasıl birbirinden ayırt edilebilir gibi bir soru bu
    kıl kökünde çıkıntı olmaz bir kere, üstüne dokundugunuzda saga sola dogru oynamaz mesela... gibi.

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Sıcaktan mıdır bilmiyorum ama kıl olan yerde kökü iltihap olmuş gibi bir çıkıntı olmuş acımıyor da ama sivilceye de benziyor o yüzden sormak istedim. Bi çıkıntı var ama içinde kıl da var tam anlatabildim mi bilmiyorum kusura bakmayın kıl olan yerde sigil Olmaz diye okumuştum yanlış hatırlamıyorsam ama yine de fikrinizi almak istiyorum