Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gardasil'in gercek yüzü

Durum
    Cubar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Gardasil'in gercek yüzü

Bahsettiðiniz öyle bir aþý ki Merck firmasý açýlacak davalarý bildiði için önlemini önceden alan bir firma.
    ABD’deki National Vaccine Injury Compensation Fund adlý aþý uygulamalarýndan zarar gören vatandaþlarýn zararlarýný karþýlayacak vakfýn üyesi olmasý nedeniyle, Merck firmasýný dava edemiyor.

Açýkçasý ben böyle bir kuruma güvenmek yerine hiçbir ticari kaygýsý olmayan doktorlara ve bu aþý yüzünden çok kötü þeyler yaþayan insanlara inanýyorum. Aþý'yý üreten ve satan firma için sizin felç olup olmadýðýnýz önemli deðil. Verileri aþaðýda paylaþacaðým ancak neredeyse binlercesi var hepsini yazamam malum. HPV olduðu anda kendini kanser olmuþ gibi deðerlendirmeniz sizin suçunuz deðil yapýlan pazarlama planýnýn bir parçasý olduðunuzu gösteriyor.

Hele hele alerjik astým hastalarýnýn bu aþýyý gidip gönüllü olarak olmasý intihar giriþimidir.

HPV virüsü özellikle ilaç sektörü tarafýndan ''overrated (abartýlmýþ) '' bir virüstür, bu oyuna gelmeyin vücudunuza bu kadar kimyasalý almayýn!

HPV gibi týrt bir virüs için böyle bir riski lütfen göze almayýn, inanýn birçok doktor bunlarý bilmiyordur bile.

Side Effects after HPV Vaccine Gardasil - YouTube

Side Effects Of HPV Vaccines | Untoleratable Pain Because Of HPV Medicines - YouTube

Gardasil WARNING! - CNN Report 8.11.8 - YouTube

BU AÞI SADECE BÝR PAZARLAMA BAÞARISIDIR
    Prof. Dr. Sezai Þahmay
    (Kadýn Saðlýðý ve Hastalýklarý Uzmaný): Bu aþý bir pazarlama yöntemi baþarýsýdýr. Bunu pazarlayan kiþi Time Dergisi'ne kapak olmuþtur. Kanser aþýsý deðildir. Ama öyle lanse edildi. Bu bir virüse karþý etkilidir. Kansere yol açan HPV virüsünü kadýnlarýn yüzde 90'ý geçirir ve kendiliðinden baðýþýklýk da kazanýrlar. Ancak bu lezyon yüzde 3'ünde rahim aðzý kanserine yol açar ki bu grubu zaten simir testi ile yakalamak mümkündür. Yýlda iki kez simir testi yaptýran kadýnlarýn bu virüs nedeniyle kanser olma riski yoktur. Ben ailemden kimseye bu aþýyý yaptýrmam, hiçbir hastama da önermem. Yan etkileri kullanýldýkça gündeme daha fazla gelecektir. Akýllý ve dikkatli olmak lazým ucu açýk ve karanlýk bir aþýdýr. 500 dolardan yapýlmaya baþlandý þimdi Saðlýk Bakanlýklarýna 40 TL'ye pazarlamaya çalýþýyorlar bu aþý oyunlarýna kanmamak gerekli.

YAN ETKÝLERÝ BENÝ ÞAÞIRTMADI
    Prof. Dr. Bülent Berkarda (Onkolog)
    : Bu tip aþýlar piyasaya ilk çýktýðýnda ben hastalarýma hep 'temkinli olmak gerekir' diyordum. Bir süre takip etmeden kimseye bu aþýlarý yaptýrmalarýný önermem. Geniþ çaplý kullanýldýðýnda çok daha az etkili olduðu ortaya çýkabilir. 100 bin kiþilik kullanýmýnda ise baþtaki büyük umut gibi ýþýklar sönebilir. Bu aþýya yönelik son çalýþmalar beni bu nedenle þaþýrtmadý. Bu kanser deðil bir virüs aþýsýdýr, yan etkilerinin çýkmasý mümkündür bu nedenle riskli kiþilere yapýlmasý diðerlerinin daha uzun süreli etkilerini beklemeleri doðrudur.

HERKES YAPTIRMASIN
    Prof. Dr. Aykan Canberk (Farmakolog):
    Her kadýn rahim aðzý kanseri olacak diye bir þey yok. Herkesin yaptýrmasýna da gerek yok. Riskli olmayan veya annesinde, ailesinde böyle bir öykü bulunmayanlarýn yaptýrmamasý lazým. Riski vakalarýn da yaptýrdýktan sonra yakýn takip altýnda bulunmasý lazým. Özellikle beyinde sorun çýkarabilir. Alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Ateþ yapabilir. Her aþýda gördüðümüz beklenmeyen etkiler bu aþýda da ortaya çýkabilir. Grip aþýsý dahil tüm aþýlarýn potansiyel öldürücü etkileri söz konusudur. Bu olasýlýk 10 binde bir de olsa bu durumun göz önünde tutulmasý gerekir.

Gardasil’in neden olduðu yan etkilere en çarpýcý olay ise, 12 yaþýnda bir Ýngiliz kýzýn Gardasil yapýldýktan iki hafta sonra, önce bacaðýnda duyu kaybý yaþamasý ve daha sonra da bacak hareketlerini tamamen kaybetmesiyle yaþandý.

Gardasil’den zarar görenlerin aileleri, aþýyý üreten Merck firmasý ABD’deki National Vaccine Injury Compensation Fund adlý aþý uygulamalarýndan zarar gören vatandaþlarýn zararlarýný karþýlayacak vakfýn üyesi olmasý nedeniyle, Merck firmasýný dava edemiyor.

FDA, (Amerikan Gýda ve Ýlaç Dairesi) Gardasil’e karþý yan etkileri nedeniyle yapýlan þikayetlerin çok nadir olduðunu söylese de ABD “Vaccine Adverse Events Reporting System (VAERS)” (Aþý Yan Etkileri Bildirim Sistemi) tarafýndan açýklanan veriler, sadece ABD’de binlerce yan etki vakasýnýn bildirildiðini gösteriyor. Aþý, Avustralya’da yüzlerce genç kýzda felç, konuþma tutukluðu, paralizi gibi yan etkilere neden oldu. Avustralya Saðlýk ve Yaþlanma Bakanlýðý yöneticileri ise konuyla ilgili açýklama yapmaktan kaçýnýyorlar.

Avrupa Ýlaç Ajansý (EMEA), Almanya ve Avusturya
    da iki kadýnýn aþý yapýldýktan kýsa süre sonra öldüðünü açýkladý…

Financial Times gazetesinin haberinde ise, bugüne kadar toplam olarak 11 ölüm vakasýnýn yanýnda,

Bell’s Felci,
    Guillan Barre Sendromu,
    Felç nöbetleri,
    Kalp hastalýklarý ve kanda pýhtýlaþma bozukluklarý,
    Aþý yapýlan hamile kadýnlarda dölüt anomalileri ve düþükler görüldüðü belirtildi.
    Merck firmasýnýn Gardasil adlý aþýsýn da yalnýzca 4 tür HPV’ye karþý koruma olduðu belirtiliyor. Aþýda yer almayan diðer 96 türden herhangi birisinden HPV virüsü kapmýþ kiþilerde, aþýnýn hiçbir þekilde koruyucu olmayacaðý söyleniyor. Ayrýca, aþý yaptýrmadan önce aþýda yer alan dört virüs türünden biri tarafýndan enfekte olan kiþilerde de aþýnýn yine iþe yaramayacaðý bildiriliyor.

Gardasil ile ilgili þikayetler artýyor. 2007 yýlýnýn Ekim ayýna kadar 3461 þikayet dosyasý FDA’ya baðlý Aþý Yan Etkileri Bildirim Sistemi’nde kayýt altýna alýndý. Gardasil adlý HPV aþýsý yapýlan 11 kadýn ise yaþamýný yitirdi.

Bu aþýyý yaptýran ya da yaptýrmayý düþünen genç kýz ve kadýnlarýn, dört HPV türü yanýnda vücutlarýna hangi maddelerin gireceðini de bilmeleri gerekiyor:

Aþýda bulunan alüminyum bileþiklerinin merkez sinir sisteminde doku yýkýmý yaptýðý ve Multiple Skleroz, Alzheimer Hastalýðý, Parkinson hastalýðý gibi hastalýklar ile iliþkili olduðu gösterilmiþtir.
    Aþýda kullanýlan Polysorbat 80 adlý bileþik farelerde kýsýrlýk yapmaktadýr.
    Aþý üretiminde kullanýlan “Sodyum Borat”, “haþere ilaçlarýnýn” vazgeçilmez bir bileþenidir.

Dr. Russell L. Blaylock
    “Rahim aðzý kanserine sebep olduðu öne sürülen HPV virüsü kanser yapmaz. Birden fazla virüs ve bakterinin bir araya gelmesi ile bazý komplikasyonlar oluþabilir. Gardasil ise buna karþý zaten koruyucu deðildir. Yapýlan araþtýrmalar, baðýþýklýk sistemimizin HPV’yi 2 sene içinde %90 oranla vücuttan temizlediðini göstermektedir. Hatta virüsten ilk sene içinde kurtulma oranýnýn %70 olduðu belirtilmektedir; ve bu durum aþýsýz geliþmektedir. Rahim aðzý kanseri Amerika’da en az görülen kanser türlerinden biridir. Her yýl 12.000 rahim aðzý kanseri vakasýndan 4.000’i ölümle sonuçlanmaktadýr.[Türkiye için Saðlýk Bakanlýðý’nýn 2007 tarihli açýklamasý ise þu þekildedir: “Türkiye’de her yýl 1360 kadýn serviks kanserine yakalanýyor bunlarýn 600’ü hayatýný kaybediyor.”] Bu rakam aþý sonrasý aðýr komplikasyon yaþayan genç kýz ve kadýnlarýn sayýsý ile ayný düzeydedir. Hatta aþý maðdurlarýnýn sayýsý daha fazladýr. Gardasil’in HPV virüsü üzerinde tedavi edici etkisi herhangi bir gýda kombinasyonu kadar bile deðildir. Doðru beslenerek, baðýþýklýk sisteminizi kuvvetlendirerek virüs ve hastalýklarla mücadele edebilirsiniz.
    Gardasil’in yan etkilerinden bazýlarý þunlardýr: MS, ansefalit (beyin iltihabý), körlük, kalp zarý iltihabý, koma ve ölüm.”

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta

Aþýnýn etkili olup olmadýðý belli deðil. Bu aþýya etkili denebilmesi için 20-30 sene geçmesi lazým. Piyasaya çýkalý 6-7 yýl oldu. Ýkincisi bu aþýnýn etkili olmasý da zaten mümkün deðil. Bu aþý 12 yaþýndan itibaren sapasaðlam genç kýzlara yapýlýyor. Bu yüzden felç, epilepsi ya da kan pýhtýlaþmasýna baðlý rahatsýzlýklar geçiren, alerji komasýndan ölen genç kýzlar var

Durum
    Kýdemli Üye

Cevap: Gardasil'in gerçek yüzü

Bir itiraf'da aþýyý üreten Merck firmasýnda çalýþan eski bir doktordan.

''Gardaþil son yýllarýn en büyük medikal skandalý''

Merck’s Former Doctor Predicts Gardasil To Become The Greatest Medical Scandal Of All Time – Collective Evolution

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Gardasil'in gercek yüzü

Cok mantikli. Iyiki de hala asi yaptirmamisim.

Durum
    kenan006 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

2013 senesinde ben vurdurdum bu aþýyý bu zamana kadar bir þey olmadý allaha þükür , öyle ahým þahým da bir baðýþýklýk sistemim yoktur.her ilacýn kendine göre yan etkisi vardýr en basiti bir agrý kesici hapýn bile propektüsünde bir sürü yan etkisi yazar bu tarz bir yaklaþýmla bilimin hiç bir olumlu getirisinden faydalanýlamaz. 2 PROF VE 2 UZMAN DR bana evleneceðim kiþiyede bu aþýyý vurdurmamý önerdi sadece bir bayan uzm dr gerek yok dedi Peki o zaman insanlarý ikiye mi ayýrcaðýz dayanýklý tüketim mallarý dayanýksýz tüketim mallarý diye !!!!

Durum
    dagon - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Þu an küresel ekonomiyi elinde tutan çok uluslu þirketlerin 7 milyar küsür insan üzerinde yaptýðý yapay bi seleksiyon uygulamasý var. Buna göre aþýlarla, ilaçlarla, besinlerle, kimyasal püskürtmeler ve manyetik elektronik kirlilikle öldürülüyoruz. Gdo'lu gýdayý baðýrsaðý kaldýran hayatta kalacak, aþýdan ilaçtan ölmeyen kýsýr olacak üreyemeyecek(Erkeklerde sperm sayýsý%50 düþmüþtür) en olmadý ordan burdan hastalýk çýkacak ölürken sürünerek para kazandýrmaya devam edecek, elimizde tuttuðumuz elektromanyetik baðýmlýlýklarýmýz hücresel bazda deðiþimlere sebep olacak . Bizi"kurbaða kaynatma tekniði" kullanarak öldürüyorlar. Ýster inanýn ister inanmayýn hergün gözlerinizle gördüðünüz ve hatta yaþadýðýmýz bu gerçeði komplo teorisi diyerek geçiþtirmeye devam edelim. Böylesi daha güzel tertemiz pýrýl pýrýl.
    Saygýlar.

Durum
    Kýdemli Üye

Sen ölmedin diye insanlar da ölmeyecek diye bir þey yok.Ben burada elimden geldiðince insaný kurtarýrsam bu bana kardýr açýkçasý. Piyasasý 15-20 sene olmayan hiçbir aþýya kesinlikle güvenmeyin.

Dostum sana tavsiye bu tarz konularda senin üzerinden ticari kaygýsý olan doktorunu, hastahaneyi ve ilaç firmalarýný dinlemektense yukarýda belirttiðim gibi senin tanýmayan senin üzerinden 1 lira bile kazanma kaygýsý olmayan insanlarý dinle.

Ayrýca kafaný takmaný istemem ancak Gardasil'in yan etkileri týpký HPV gibi seneler sonra ortaya çýkabilir, inþallah çýkmaz orasý öyle.

Hpv gibi zayýf bir virüs için bu riski bile bile almak manyaklýk olur benim açýmdan.

Alýntý kenan006 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    2013 senesinde ben vurdurdum bu aþýyý bu zamana kadar bir þey olmadý allaha þükür , öyle ahým þahým da bir baðýþýklýk sistemim yoktur.her ilacýn kendine göre yan etkisi vardýr en basiti bir agrý kesici hapýn bile propektüsünde bir sürü yan etkisi yazar bu tarz bir yaklaþýmla bilimin hiç bir olumlu getirisinden faydalanýlamaz. 2 PROF VE 2 UZMAN DR bana evleneceðim kiþiyede bu aþýyý vurdurmamý önerdi sadece bir bayan uzm dr gerek yok dedi Peki o zaman insanlarý ikiye mi ayýrcaðýz dayanýklý tüketim mallarý dayanýksýz tüketim mallarý diye !!!!

Durum
    Kýdemli Üye

%100 katýlýyorum. Her verilen ilaç önerisini vücuda almak çok çok büyük tehlike. Ben mesela bel soðukluðu geçirdiðim dönemde de ''Cipro'' grubundan uzak durmuþtum, bu ilacý gören varsa arkasýný dönsün ve o doktordan kaçsýn. Birde bana geri dönüþ olmadý diyor garibim ya. O kadar cahiller ki yazdýðým ilacý dur bi açýp bakayým bile demiyorlar. Ben doktor olsam inciðine cýncýðýna kadar araþtýrýrým. Ýnsanýn saðlýðý ulan bu boru mu?

Alýntý dagon Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Þu an küresel ekonomiyi elinde tutan çok uluslu þirketlerin 7 milyar küsür insan üzerinde yaptýðý yapay bi seleksiyon uygulamasý var. Buna göre aþýlarla, ilaçlarla, besinlerle, kimyasal püskürtmeler ve manyetik elektronik kirlilikle öldürülüyoruz. Gdo'lu gýdayý baðýrsaðý kaldýran hayatta kalacak, aþýdan ilaçtan ölmeyen kýsýr olacak üreyemeyecek(Erkeklerde sperm sayýsý%50 düþmüþtür) en olmadý ordan burdan hastalýk çýkacak ölürken sürünerek para kazandýrmaya devam edecek, elimizde tuttuðumuz elektromanyetik baðýmlýlýklarýmýz hücresel bazda deðiþimlere sebep olacak . Bizi"kurbaða kaynatma tekniði" kullanarak öldürüyorlar. Ýster inanýn ister inanmayýn hergün gözlerinizle gördüðünüz ve hatta yaþadýðýmýz bu gerçeði komplo teorisi diyerek geçiþtirmeye devam edelim. Böylesi daha güzel tertemiz pýrýl pýrýl.
    Saygýlar.

Durum
    Kýdemli Üye

En güzelini yapmýþsýn. Bende yaptýrmadým. Daha sayfalarca doküman koyarým ama insanlar okumaz diye koymuyorum. HPV'den tekrar enfekte olsan bile gardasil'den daha tehlikeli O-LA-MAZ.

Son olarak da burada Avusturya'da hpv aþýsý yapýldýðý için savunan bi arkadaþ vardý beni bulursa kendisine Avusturya'daki ailelerin gardasil protestosunun videosunu atacaðým ahahaha. Aileler salak galiba ya çocuklarýnýn saðlýðýný istemiyorlar.

Alýntý Arya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Cok mantikli. Iyiki de hala asi yaptirmamisim.

Durum
    hope - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Aþý olmak konusunda tereddüt etmiþtim normalde zararlý diye ilaç bile kullanmayan biriyim fakat doktorumun önerisiyle geçen ay ilk dozu yaptýrdým, þimdi yazýlanlarý okuyunca çok piþman oldum. zaten bir iliþkim yok, þu an olma ihtimali de yok 2. ve 3. dozu olmasam nasýl olur?

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Alýntý hope Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Aþý olmak konusunda tereddüt etmiþtim normalde zararlý diye ilaç bile kullanmayan biriyim fakat doktorumun önerisiyle geçen ay ilk dozu yaptýrdým, þimdi yazýlanlarý okuyunca çok piþman oldum. zaten bir iliþkim yok, þu an olma ihtimali de yok 2. ve 3. dozu olmasam nasýl olur?
    Bir þey olmaz diye dusunuyorum bazýlarý tek dozun býle koruyucu oldugunu soyluyor, eger kesinsen yaptýrma diger dozlarý.

Bu Konu için Etiketler