Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dertleşelim mii?

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Dertleşelim mii?

hpv nedeniyle iliskimiz bitmek üzere...
    Eskiden üzülüyordum ama simdi kabulleniyorum.
    1 yil önce eşim dediğim insanda hpv6 cikti. Kendisi 3 aylik ayrilik surecimizde bir gecelik iliski yaşadığını itiraf etti. Zorlu aylar gecti ama ikna oldum kendisine döndüm. Yeni dönemi düğmeli kilot ve kilifla gecirdik. Tedavi icin olmasi gerekenleri kendimizce yaptik. Bu süreçte benim hpv6 testlerim hep negatif geldi. Aşım da vardi, tip de hafifti biz kilotu attık , sadece kılıfla devam ettik. Nihayetinde mavi lab da eşime test yaptirdik. Test sonucu bizi şok etti tip 6, tip 56 ya dönmüştü ( ya da tip6 geçmiş, tip56 ilk testte cikmamisti)

Tip 56 yuksek risk olunca, aşınin da içinde olmayınca ben kendim için cok endişelendim. Cunku benim otoimmun hastalığım var ve bağışıklığım ters çalışıyor. Yani ben ahcc de kullanamazdim.

Bu durumda, testi negatif çıkana kadar bekleyeceğimizi soyledim. Bu belirsiz bi sure, diyerek ve diğer tepkileriyle bu duruma saygi gostermedi. Artik tedavi de istemiyor , kendisiyle birlikte olmayan birini de belli ki istemiyor .

Onun bu anlayışsız tavri da beni kendinden sogutuyor. Bunca çabalarım, ona olan destegim, cektigim korkular, yıllar, emek, sevgi... bu degerlerin hicbir anlamı yok mudur? Iki insani bağlayan tek etken cinsellik midir? Burada bir saglik sorunu varken, ustelik bunu kendisi tum riskleri bile bile ve bir tür aldatmayla başımıza getirmisken, bu tepkiler normal olabilir mi?

Icinizde benzer şeyler yaşayanlar oldu mu
    Ya da ne bileyim işte, icim şişti dertleselim istedim.
    Kimseye anlatılmıyor ki

Durum
    ereya45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Dertleşelim mii?

Öncelikle Allah yardımcınız olsun bu gerçekten çok zor bir süreç. Benimde otoimmun hastalıklarım var sizinkiler neler acaba? Ahcc kullanmak istiyorum ama biliyoruz ki bu hastalıkları ilerletebilir onun yerine antibiyoks almayı düşünüyorum yan etkisi yokmuş genel olarak

Durum
    Kıdemli Üye

Ve bence herşeyi herkesi bi kenara bırakıp kendi sağlığınızla ilgilenin birini ne kadar çok sevseniz de aynı şekilde sevgi alamıyorsanız bir anlamı yok bence düşünmenin. Sigara ve alkol kullanmayın herşeyden emin olana kadar

Durum
    Kıdemli Üye

Ben Behçet hastasiyim. Küçük bir travma hemen genital afta dönüşebiliyor . Yani bendeki bu dert de genitalde tutulum yaparken, genital bolgedeki işlemleri kaldiracak bunye yok. Size de cok gecmis olsun. D vitamini B Vitamini Demir seviyelerinizi normal sinirda tutmaya gayret edin. Kafanızı rahatlatmaya, saglikli beslenmeye, spor yapmaya calisin

Durum
    Kıdemli Üye

♡♡♡ ilk olarak sağlığımi dusunuyorum.
    Bi insana, ya sağlığın ya sevdiğin ? Demek gibi bir saçmalık bu baski

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Sercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Behçet hastasiyim. Küçük bir travma hemen genital afta dönüşebiliyor . Yani bendeki bu dert de genitalde tutulum yaparken, genital bolgedeki işlemleri kaldiracak bunye yok. Size de cok gecmis olsun. D vitamini B Vitamini Demir seviyelerinizi normal sinirda tutmaya gayret edin. Kafanızı rahatlatmaya, saglikli beslenmeye, spor yapmaya calisin
    Bana da hasimato tiroidi ve Romatoid Arthrid tanısı koyuldu ama ağzımda özellikle dilimde her ay aft çıkıyor ve aşırı sancılı ağrılı oluyor Behçet için bende şüpheleniyorum ama birsürü başka otoimmun hastalıklarda var zaten 1 i varsa başka şeyler olması da büyük ihtimal. Siz ahcc konusunu doktorunuza sorabildiniz mi acaba kullansam ne olur vs gibi. Ben sordum bir kaç yere ama çok iyi cevaplar alamadım açıkçası

Durum
    Kıdemli Üye

Bence şu durumda içinde bulunduğunuz ve karşınızdaki insanın tavrı göz önünde bulundurulursa sağlığınızı seçmeniz çok mantıklı olur.Böyle bir konuda böyle davranıyorsa ilerde daha farklı şeyler gelişebilir. Herkesi herşeyi bulursunuz ama sağlık gidince gelmiyor malesef

Durum
    Kıdemli Üye

Bagisikligi oynatacak hicbir sey önermiyorlar, ozellikle ahcc diye sormadım. Goze alamam cunku

Durum
    Kıdemli Üye

Bagisikligi oynatacak hicbir sey önermiyorlar, ozellikle ahcc diye sormadım. Goze alamam cunku...

Hepsi birbirine benziyor bagisiklik sist. Hastalıklarının... eski tıp kitaplarındaki tedavilere mi baksak bilemedim ki

Durum
    Teacher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Sercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hpv nedeniyle iliskimiz bitmek üzere...
    Eskiden üzülüyordum ama simdi kabulleniyorum.
    1 yil önce eşim dediğim insanda hpv6 cikti. Kendisi 3 aylik ayrilik surecimizde bir gecelik iliski yaşadığını itiraf etti. Zorlu aylar gecti ama ikna oldum kendisine döndüm. Yeni dönemi düğmeli kilot ve kilifla gecirdik. Tedavi icin olmasi gerekenleri kendimizce yaptik. Bu süreçte benim hpv6 testlerim hep negatif geldi. Aşım da vardi, tip de hafifti biz kilotu attık , sadece kılıfla devam ettik. Nihayetinde mavi lab da eşime test yaptirdik. Test sonucu bizi şok etti tip 6, tip 56 ya dönmüştü ( ya da tip6 geçmiş, tip56 ilk testte cikmamisti)

Tip 56 yuksek risk olunca, aşınin da içinde olmayınca ben kendim için cok endişelendim. Cunku benim otoimmun hastalığım var ve bağışıklığım ters çalışıyor. Yani ben ahcc de kullanamazdim.

Bu durumda, testi negatif çıkana kadar bekleyeceğimizi soyledim. Bu belirsiz bi sure, diyerek ve diğer tepkileriyle bu duruma saygi gostermedi. Artik tedavi de istemiyor , kendisiyle birlikte olmayan birini de belli ki istemiyor .

Onun bu anlayışsız tavri da beni kendinden sogutuyor. Bunca çabalarım, ona olan destegim, cektigim korkular, yıllar, emek, sevgi... bu degerlerin hicbir anlamı yok mudur? Iki insani bağlayan tek etken cinsellik midir? Burada bir saglik sorunu varken, ustelik bunu kendisi tum riskleri bile bile ve bir tür aldatmayla başımıza getirmisken, bu tepkiler normal olabilir mi?

Icinizde benzer şeyler yaşayanlar oldu mu
    Ya da ne bileyim işte, icim şişti dertleselim istedim.
    Kimseye anlatılmıyor ki
    Ben bu hastalığı çocuk yapmaya karar verdik hastaneye gittik kontrol için orda öğrendim çok yıkıldım. Eski ilişkilerinden birinde kapmıştı. Çok üzüldüm çok bağırdım kızdım. Anlayışlı olduğu zamanlar ve onunda bana kızdığı zamanlar yaşıyoruz. Onunda psikolojisi iyi değil anlıyorum. Kendiside üzgün. Burda araştırmalarımdan yaşayanlardan anladigim kadarıyla bu hastalık aynı zamanda psikolojik bir süreç. Elbette gel gitler olması çok normal.
    Eşinizde çok zor bir süreçten geçiyor uzun bir süre çabalamış bu sonuç onu korkutmuş olabilir.
    Biz ogrendigimizden beri ilişkiyi kestik ama cinsellikte bir ihtiyaç bu süreçte incir reçeline döndük birlikte birbirimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz farklı bi fantezi gözüyle bakıyoruz
    Sevginizden eminseniz bi orta yol bulunur çünkü bu aynı zamanda psikolojik bi süreç olduğunu unutmayın