Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Negatif olmak hiçbir işe yaramıyormuş?

Durum
    nefes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Negatif olmak hiçbir işe yaramıyormuş?

Bugun yüklü bir miktar ücret ödeyerek doçent bir doktora gittim. kendisine negatif çıktığımı, hpvnin kendi kendine (tekrar enfekte olmadan) tekrar olacağını, bu virüsün asla geçmediğini söyledi. "bu hep seninle, kendin araştırırsan görürsün, virüs bu geçmez, başka bir yerinden örnek alsak pozitif çıkarsın" cümlelerini işittim. yaşadığım şoka mı üzüleyim, karşımda sanki düşmanıymışım gibi davranan bir doktora mı? bu konudaki doçentliğini yapmış bir doktor bunu söylüyorsa inanmalı mıyız?

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Negatif olmak hiçbir işe yaramıyormuş?

Alıntı nefes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun yüklü bir miktar ücret ödeyerek doçent bir doktora gittim. kendisine negatif çıktığımı, hpvnin kendi kendine (tekrar enfekte olmadan) tekrar olacağını, bu virüsün asla geçmediğini söyledi. "bu hep seninle, kendin araştırırsan görürsün, virüs bu geçmez, başka bir yerinden örnek alsak pozitif çıkarsın" cümlelerini işittim. yaşadığım şoka mı üzüleyim, karşımda sanki düşmanıymışım gibi davranan bir doktora mı? bu konudaki doçentliğini yapmış bir doktor bunu söylüyorsa inanmalı mıyız?
    Tıp dünyası bu konuda ikiye ayrılmış durumda negatıf olan arkadasım var takmayın kafaya bende

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Yuklu miktar verdin madem keske prof a gitseydin

Durum
    hpvvv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Saçma konuşmuş çünkü virüsler bağışıklık ile savaşırlar ve bağışıklık güçlü gelirse onları absorbe eder örneğin koronavirüste bir virüs çeşidi vücuda girince bağışıklık hücreleri tarafından savaş açılıyor ve gerekli desteği bedenine verince geçiyor bu kadar net onu bunu takmayın size önerim sigara alkolden uzak durun bağışıklığınızı güçlü tutun ve asla siğille durmayın 1 siğil bile tehdittir bu kadar net

Durum
    Ceyda5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yaşlandığımızda bağışıklığımız düştüğünde heryerimizden siğiller mi çıkıcak?

Durum
    ereya45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Virüsün en yüklü miktarda bulunduğu alan siğillerdir siğile müdahale edildiğinde yüksek oranda virüs yükü azalıyor (kriyo-lazer vs) geriye kalan deri altında olan virüsler için Ahcc gibi takviyeler alıyoruz ki onlarla da bağışıklık yükseliyor aktifleşiyor daha hızlı savaşıyor bağışıklık da zaten bunun için değil mi ? Vucudumuza günde belki yüzlerce virüs aldığımız zamanlar oluyor hasta da oluyoruz ozaman ölene kadar grip veya zatürre falan kalmazmıydık ? Evet çok inatçı ve hatta tedavisi olmayan virüsler de var şimdilik. Belki bu bir miktar negatif olsak da vucutta kalıyor öyle olsa bile bizim yapmamız gereken tek şey tekrar siğil çıkarmamak veya pozitif olacak kadar virüsün çoğalmasına izin vermemek. Bunu da hayat boyu yaşam tarzımızı sağlıklı olacak şekilde düzene sokmak ve bağışıklık sistemimizin asla düşmesine izin vermemekle yapabiliriz. Hala tam bir kanıtı olmayan hala (bence öyle) diyen, yeni tedaviler aramak yerine korku salan doktorları dinlemektense kendi vucudumuzu dinleyip ona destek olmak daha mantıklı.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Ceyda5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşlandığımızda bağışıklığımız düştüğünde heryerimizden siğiller mi çıkıcak?
    Alakası bile yok. Ben 3 yıldan fazladır negatifim bu süreçte kaç kere bağışıklığım düşmüştür. Özellikle negatif olduktan 1 sene sonra olan kış ayında dışarıda çok vakit geçirdiğim için 2-3 kere hep grip ve hasta oldum. Yine de siğil vs çıkmadı. Çünkü hpv negatiftim.Yukarıda denildiği gibi doktorlar bile tıp dunyasında 2'ye ayrılıyor ama tıp çok gelişti, singapurda hpv kongresi yapılmış ve yanlış bilmiyorsam hpv negatif olunabileceği kanıtlanmış yani ömür boyu vücutta olmadığı kanıtlanmış. Birde şöyle düşün herkes ömür boyu vucudunda taşısa ve taşıyıcı olarak gezse şu an herkes hpv pozisitifti. Forumda 2000 üyemiz var ama aktif 200 üye var. Neden? Çünkü bir noktada birçok kişi negatif oluyor ve sonra gidiyor. Hpv ile işi olmayan kişinin de bu sitede çok işi olmuyor. 3-4 vefalı arkadaşımız ara ara ugruyor sadece onları da çok eskilerden tanırım, eski ve negatif olmuş üyeler... Yani durum bu.

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bende negatif olalı 3 yıl olucak. Kaç kere hasta oldum hatırlamıyorum şaunda mesela bağırsaklarımdan sıkıntı çekiyorum bağışıklığım yerlerde yarın doktor randevum var. Ne siğil çıktı ne başka birşey jilette vuruyorum herşeyi yapıyorum aktif cinsel hayatımda var. Ne karşı tarafta bir sıkıntı oldu ne bende. İşin açıkçası gizli taşıyıcı olsam kendimi geçtim karşı tarafa bulaşırdı diye düşünüyorum. Ama öyle birşey olmadı.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı darkFTH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende negatif olalı 3 yıl olucak. Kaç kere hasta oldum hatırlamıyorum şaunda mesela bağırsaklarımdan sıkıntı çekiyorum bağışıklığım yerlerde yarın doktor randevum var. Ne siğil çıktı ne başka birşey jilette vuruyorum herşeyi yapıyorum aktif cinsel hayatımda var. Ne karşı tarafta bir sıkıntı oldu ne bende. İşin açıkçası gizli taşıyıcı olsam kendimi geçtim karşı tarafa bulaşırdı diye düşünüyorum. Ama öyle birşey olmadı.
    Bence bu konu tamamen kişiye bağlı ya. Umut vardır bununla savaşacağım demek başka bir de negatif olunamıyor diye düşünüp karalar bağlamak başka.
    Kişi eğer ömür boyu bu virüsü taşıyıp negatif olamayacağını düşünüyorsa zaten yapması gereken hiçbir şey yok, yıllarca bu virüsle yaşayıp herkese bulaştıracağını düşünerek ve nasolsa negatif olunmuyor diye siğillerini de yok etmeyerek yaşayabilir.... Burada bizler için hiçbir sorun yok açıkçası. Ama negatif olacağına dair umut taşıyan insanlara bizler birer göstergeyiz dark, sadece sen değil sen, ben ve bütün negatif olan üyeler. Neye inanmak istiyorsa onu seçebilirler, bu konu biliyorsun ki 300.defa tartışılıyor artık en azından ben yoruldum dil dökmekten

Durum
    ereya45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı darkFTH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 yıl gerçekten çok uzun bir süre bana şuan çok büyük bir umut verdin 3 yılda mutlaka çıkardı inanıp çaba göstermek herşey için bununda anahtarı bence 20-40 sene önce insanlar hiv den ölüyordu çaresiz diyorlardı şimdi ise kronik bir hastalık olarak kabul ediliyor.Tıp durmuyor gelişiyor, kendini geliştirmek isteyen doktorlar da öyle, beceremeyenler de 10-20 sene önceki tablolar ve bilgilerle korku salıyor hala