Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv suplement ve ilaç ''ticareti'' yasaktir!

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hpv suplement ve ilaç ''ticareti'' yasaktir!

Merhabalar arkadaşlar,

Bu başlığı neden böyle sert bir biçimde açtım? buna değineyim.

Forumda iyi niyetli insanlar var evet ama kötü niyetli insanlar da olabilir, dahası forumumuz günden güne büyüyor ve herkesin ne tip insanlar oldugunu bilemeyeceğim. Ama söyleyeceğim şu ki, forumda ahcc getirme konusundaki yardım bir tek bana ait(!) Öncelikle bunu bir belirteyim. Sonradan ordan burdan görüp ya da farklı düsünceler icine girip kendince x ilacı/suplement'ı getirme dusuncesine giren arkadaşlar üzülebilirler. Ben bu forumu açmadan önce de benim arkadaşlarım bu konuda yardımcı oluyorlardı sosyal sorumluluk projesi gibi. Ama fark ettim ki, iyi niyetli 1 arkadaşım haricinde 1-2 tane farklı dusunceye sahip insanlar da var.

Sitede bulunan bazı arkadaşlarımızı da bazı durumlar rahatsız ediyor, konu baslıklarının altında artık ''ben de su kadar x var, bana mesaj at'' seklınde seyler görmek istemiyorum. Amacınız yardım etmekse gerçekten, bana söyleyin, ben o insana yardımcı olurum merak etmeyin. Bunu kişisel bir ticarete dönüştürme ya da bu sekılde bir mesajlasma silsilesi ve sürkülasyonuna tanık olursam kim oldugu fark etmeksizin sitemizle iletişimi kesilecektir.

Bunu yapmak zorundayım kusura bakmayın, her yerde ''şu ilacı istiyorsan bana yaz'' vs gibi seylerin olması ve bu diyalogların cogalması, artan üye sayısıyla beraber ahcc getirme sitesi gibi bir ünvanı olsun istemiyorum. Umarım anlasılmısımdır.

ARYA

Durum
    elmatadori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv suplement ve ilaç ''ticareti'' yasaktir!

Katılıyorum. AHCC veya başka ilaçları herkes önce kendi temin etmeyi denemeli, edemiyorsa son çare tercih etmeli başka yolları emin olmadan güvenmeden de kullanmamalı. Nereden bileceğim ben o kadar para verip aldığım kutunun içinde şekerleme olmadığını? Plasebo haplarının olmadığını? İnsan hayatı söz konusu burda basit birşey değil. HPV belki birşey yapamıyacak ama kullandığı ilaçlar yüzünden hasta olabilir insanlar. Sözün özü doktor kontrolünde olmadığı sürece bir şey kullanmayınız. Fazla vitamin alımı vucutta hasara yol açar, kafanıza göre orda burda yazan folik asit, demir,çinko vb kullanmayın. Fazla suplement alımı, böbrek ve karaciğer yetmezliğine sebep olur. Birde fake hesaplar var şunu sürdüm geçti bunu yedim kurtuldum. Dikkat edin. İnsan hayatı oyuncak değildir!

Durum
    Admin

Alıntı elmatadori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum. AHCC veya başka ilaçları herkes önce kendi temin etmeyi denemeli, edemiyorsa son çare tercih etmeli başka yolları emin olmadan güvenmeden de kullanmamalı. Nereden bileceğim ben o kadar para verip aldığım kutunun içinde şekerleme olmadığını? Plasebo haplarının olmadığını? İnsan hayatı söz konusu burda basit birşey değil. HPV belki birşey yapamıyacak ama kullandığı ilaçlar yüzünden hasta olabilir insanlar. Sözün özü doktor kontrolünde olmadığı sürece bir şey kullanmayınız. Fazla vitamin alımı vucutta hasara yol açar, kafanıza göre orda burda yazan folik asit, demir,çinko vb kullanmayın. Fazla suplement alımı, böbrek ve karaciğer yetmezliğine sebep olur. Birde fake hesaplar var şunu sürdüm geçti bunu yedim kurtuldum. Dikkat edin. İnsan hayatı oyuncak değildir!
    Elmatadori abartma Burda fake olup sunu yedim sunu ictim super oldu diyen biri yok, forumu denetlıyoruz herhalde Bu sekılde sunu yıyın bunu ıcın dıye yonlendırme ve fake hesaplık soz konusu degildir.

Ahcc temini konusunda kendi istedikleri kadar, zamanında benim arastırdıgım kadar arastırabilirler, getirtebilme imkanları dahilinde getirtebilirler, ama bunu savunurken sunu da belirteyim, forumda ahcc getirmesi konusunda yardımcı oldugum kişilerin hiçbirinin kutusundan sekerleme cıkmaz, cıkmamıstır da. Yani bu bilgiyi savunurken, kendi dogrultumda yaptıgım yardımı da lekeleyemem. Doktorlarına sorabilir, cesit cesit doktor var, bir kez gittigim doktor ahcc'yi duyunca kullanmaya devam et dedi, kendi jinekologum deneyebilirsin yan etkisi yoksa dedi, ben bu bilgileri alarak kullandım ve hiçbir yan etkisi olmadı su ana kadar denildiği ve ahcc'nin sitesinde yazdıgı, yapılan arastırmalarla onaylandıgı üzere. Zaten begenmedigim bir seyi baskasına tavsiye etmek gibi bir sey olamaz, cunku kendim kullanıyorum.

Sadece su konuya acıklık getiriyorum, ticari bir şeye dönüşmesin. Dönüşürse de, dönüştüren kişiler forumumuzda artık olmayacaklar.

Durum
    elmatadori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elmatadori abartma Burda fake olup sunu yedim sunu ictim super oldu diyen biri yok, forumu denetlıyoruz herhalde Bu sekılde sunu yıyın bunu ıcın dıye yonlendırme ve fake hesaplık soz konusu degildir.

Ahcc temini konusunda kendi istedikleri kadar, zamanında benim arastırdıgım kadar arastırabilirler, getirtebilme imkanları dahilinde getirtebilirler, ama bunu savunurken sunu da belirteyim, forumda ahcc getirmesi konusunda yardımcı oldugum kişilerin hiçbirinin kutusundan sekerleme cıkmaz, cıkmamıstır da. Yani bu bilgiyi savunurken, kendi dogrultumda yaptıgım yardımı da lekeleyemem. Doktorlarına sorabilir, cesit cesit doktor var, bir kez gittigim doktor ahcc'yi duyunca kullanmaya devam et dedi, kendi jinekologum deneyebilirsin yan etkisi yoksa dedi, ben bu bilgileri alarak kullandım ve hiçbir yan etkisi olmadı su ana kadar denildiği ve ahcc'nin sitesinde yazdıgı, yapılan arastırmalarla onaylandıgı üzere. Zaten begenmedigim bir seyi baskasına tavsiye etmek gibi bir sey olamaz, cunku kendim kullanıyorum.

Sadece su konuya acıklık getiriyorum, ticari bir şeye dönüşmesin. Dönüşürse de, dönüştüren kişiler forumumuzda artık olmayacaklar.
    Konuyu daha fazla kirletmek istemiyorum. Sözüm foruma ve sana değildi elbet. Sözüm bazı sözlük bilgilerine, bazı bilmem ne kulüplerine ve yabancı forumlara idi. Benim gibi çok araştıran zaten denk gelmiştir. Yani sözüm meclisten dışarı. Sen bu konudan çekmişsin ki sayfalarca yazmışsın blog sayfanda ve burada. Çeken bilir derler. O yüzden lafım sana değil yanlış anlaşılmasın.

Durum
    Admin

Alıntı elmatadori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu daha fazla kirletmek istemiyorum. Sözüm foruma ve sana değildi elbet. Sözüm bazı sözlük bilgilerine ve yabancı forumlara idi. Benim gibi çok araştıran zaten denk gelmiştir. Yani sözüm meclisten dışarı.
    E orası öyle, internette o tip cok site var zayıflama ilacı vs bilmem neler. Ama konumuz bu değil. Bu forumda öyle bir şey olamaz merak etme, cok hassasım bu konuda. Fake hesaplar oldugunda ayıklayabilecek yazılıma sahip sitemiz, kaygınız olmasın, oncesınde de ben varım zaten hpv konusunda ne yenılır ne ıcılır iyi biliyorum. İyi forumlar elmatadori

Durum
    Admin

Az önce forumda ''ahcc satmak isteyen'', ne tesadüf ki sözlüğe sadece bunun icin üye olmuş birini banladım. Görmüşsünüzdür belki

Nedenine gelirsek; kendisiyle kısa bir sure yazıştım.

Eğer olsaydı; cok az sayıda gelecekti ve sadece 2-3 kişiye yetebilecekti her ay, digerleriniz aval aval bakacaktınız. Ben bunu istemedim bu bir.

İkincisi ise bu insan müsvettesi, herhangi bir sorun oldugunda sorumluluk almam dedi. Benim çatışma konumun en önemlisi buydu, siz magdur edildiginizde bunun bir sorumluluk alacak kişisi olmalı degil mi? önceden benim yönlendirmemle ahcc alanlar böyle bir olay mı yasadılar hayır cunku benim guvendigim kaynaktı cunku duzgun insanlar ve duzgun ınsanlardan bir şey aldınız. Ben buna karşı cıktım cunku haksızlık.

Üçüncüsü ürünün sokulup sokulamayacagı net değildi ve urunun guvenılırlıgıne dair herhangi bir şey de yoktu. Ordaki kanıtları ve guvenilirlik belgelerini almadan zaten izin vermezdim.

Ve en önemli sebep ise; sorumluluk alınmadıgı icin bu kişiyle daha fazla konusmadım cunku kilit kriter... Kendisi bu arkadaş benim iznim olmadan foruma 1-2 yazı atmış hem de ARYA ARACILIĞIYLA diye.

Böyle bir insandan ahcc almanızı zaten ben istemezdim, benim iznim yokken, urunun guvenılırlıgıne dair bir kanıt sunmamışken ve sorumluluk almayacakken, ki zaten el kadar ahcc getirip ahcc ticareti yapabileceğini zannediyor orası ayrı komik, kısaca buna izin vermedim. Bilginiz olsun.

Biraz bekleyin, belki işler değişir, daha guvenilir bir şey olur, umudunuzu kaybetmeyin.

Bu Konu için Etiketler