Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Negatif olanlar artık cinsel ilişkilerde nasılsınız

Durum
    Zorluu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Negatif olanlar artık cinsel ilişkilerde nasılsınız

Negatif arkadaşlar artık cinsel ilişkide nasılsınız 1den fazla partnerle olucaksak eğer neler yapmalıyız sizce veya sizler neler yapıyorsunuz

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Negatif olanlar artık cinsel ilişkilerde nasılsınız

Alıntı Zorluu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Negatif arkadaşlar artık cinsel ilişkide nasılsınız 1den fazla partnerle olucaksak eğer neler yapmalıyız sizce veya sizler neler yapıyorsunuz
    Hiv pozitıfken ilişkı yasanılıyor mu

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Negatif oldunuz mu

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiv pozitıfken ilişkı yasanılıyor mu
    Bence artık bu soruyu sormayacak kadar bilinçlisindir diye düşünüyordum Uzun zamandır forumda olduğun için üstüne basa basa söylediğimiz bir konu esasen. Hpv pozitif biri cinsel ilişkiden kaçınmalıdır.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Zorluu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Negatif kişilerin çoğu forumdan gittiler dolayısıyla ben cevaplayayım belki dark, hepeve adlı uyelerimiz de gelir cevaplar daha sonra. Forumda negatif olup hala bu sitede takılmaya devam eden çok az kişi var çünkü.

tek eşlilik öneriyorum, ben evlendiğim için zaten tek eşliyim. Mutlaka seçici olunmalı ve prezervatif kullanılmalı. Jilet gibi epilasyon yöntemleri yapıldıktan hemen sonra değil 1-2 gün sonra temas kurulmalı çünkü jiletten dolayı orada mikroskobik çatlaklar oluyor ve bu da hpv'nin vücuda girişini çok kolaylaştırıyor.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence artık bu soruyu sormayacak kadar bilinçlisindir diye düşünüyordum Uzun zamandır forumda olduğun için üstüne basa basa söylediğimiz bir konu esasen. Hpv pozitif biri cinsel ilişkiden kaçınmalıdır.
    Hpv yazmadım arya hiv pozitifti arkadas günlük alınan ilaç sonrası bulaş olmuyor mu onun ıcın sormustum

Durum
    bloggg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben şahsen bir daha evleneceğim insandan başka kimseyle birlikte olmam. Bu virüs o kadar yayılmaya başladıki... hpvye yakalandıktan sonra bir kaç flörtüm oldu konuştuk sadece birliktelik olmadı ve kimsenin umursadığı falan yok. soruyorum, herkes korunmasız ilişki yaşıyor. Bu ülke de önce cinsel sağlık eğitimi verilmesi lazım insanlara. Prezervatif kullanan yok. Kendine dikkat eden yok. Kendine bunu yapan insan karşısındaki kişiyi düşünür mü?

Durum
    Hpvsavascisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Zaten cok eşli olmaya devam edilecekse negatif olmaya çalışmanın da anlamı yok. Çünkü aşı toplulumuzda yaygın değil ve hpv pozitif insan çok e prezervatifin de yuzde yüz korumadığı malum.
    Ben negatif oldum bir daha bana bulaşmasın diyorsaniz sadece tek bir kişi ile devam. Bilim noktayı koymuş korunmanın tek yolu tek eşlilik diyor 😄

Durum
    bloggg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Hpvsavascisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten cok eşli olmaya devam edilecekse negatif olmaya çalışmanın da anlamı yok. Çünkü aşı toplulumuzda yaygın değil ve hpv pozitif insan çok e prezervatifin de yuzde yüz korumadığı malum.
    Ben negatif oldum bir daha bana bulaşmasın diyorsaniz sadece tek bir kişi ile devam. Bilim noktayı koymuş korunmanın tek yolu tek eşlilik diyor 😄
    Aynen hem cahillik hem parasızlık bu ülke de genç nüfus da fazla ve bilinçsiziz ne yazıkki. Ülkenin durumu belli bu aşıları asla ülkeye getirip yapmazlar. En azından okullarda güzelce cinsel sağlık üzerine eğitimler verilseydi korunmasız ilişkilerin önüne geçilirdi belki ama o da yok... evlilik yaşı uzadıkça uzadı zaten günümüzde okul iş askerlik parasızlık vs derken 30 yasında evleniliyor. Bu gibi hastalıklar katlanarak devam edecek gibi görünüyor. Kendinize dikkat edin. Çevrenizdekileri uyarın.

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhabalar arkadaşlar negatif bir üye olarak bende cevaplıyım. Şuan ciddi bir ilişkim var tek eşliyim evlenmeyi düşünüyoruz. Hpv den sonra çok eşliliği bir dolaba kaldırdım hem bu zamanda çok riskli hemde ağzımın payını aldım diyeyim. Negatif olduktan sonra 1 sene kimseyle ilişki yaşamadım emin olmak için zaten korkudan kimseye yanaşamıyodum ama malum yalnızlık Allah a mahsustur karşıma hayatımı kökten değiştiren biri çıktı mutluyuz