Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nasil yani? Düşük riskten, yüksek riske mi ?

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Nasil yani? Düşük riskten, yüksek riske mi ?

Iyi yıllar arkadaşlar,
    Erkek Eşimin, 1 yil önce sigil patoloji sonucu düşük risk tip 6 geldi.

Bir yil icinde 8 ay ahcc kullandı. Guzel uyudu.
    D vitamini kullandı. Alkol ve sigara yok. Az cok Spor da yapti . Sigil de tekrar etmedi..

Bu süreçte Benim ise hpv aşım vardi ve hpv tipleri sonuçları negatif geldi. doktorlar aşın var bisey olmaz , sigil yokken cinsellik yasayabilirsiniz dedi.buna rağmen 10 ay hic cinsellik yaşanmadı sonra 4 ay boxer ile son 2 ay da sadece prezervatifle cinsellik yaşandı.

Iki gun once mavi laboratuvara kendimiz numune alıp gonderdik ve sonuc yuksek risk tip 56 çıktı.

Nasil olabilir?mavi lab.da Yanlışlık hata payi olabilir mi?
    Cunku ilk test parça üzerinden yapılmıştı daha güvenilir olmasi gerekmez miydi ?

Su anda Hpv 6 yok, hpv 56 nasil cikabilir?

Moralimiz coook bozuk arkadaşlar bi cevabi fikri tecrubesi olan varsa yazarsa sevinirim...

Durum
    Hpvsavascisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Nasil yani? Düşük riskten, yüksek riske mi ?

Benim de ilk ozel bi labaratuvarda test sonucum 51 ve 73 geldi 6 ay sonraki sonucum sadece 31 geldi.
    Benim araştırmam su yönde oldu genotiplendirme cok hassas. Yalancı pozitiflik negatiflik olasılığı düşük ama tiplendirmelerde yanılma payı olabiliyor. Ya da o an örneğin 56 tespit edilemeyecek kadar az ama zaman içinde tiplerin viral yükü azalıp artabiliyor.
    Sitede daha once bi arkadas paylaşmıştı. Her iki testinde de bambaşka sonuclar çıkmıştı.

Durum
    Kıdemli Üye

Ahhh ahh ah hic bir doktor ya da lab. Böyle bir şey demedi ki tedbiri elden bırakmayalım. Nasilsa 6 , nasılsa aşım var, bunca zanan bir set olmadi dedik... cok uzgunum. Peki ben tekrar ne zaman baktirayim? Son iki aydır riskli dönemdeyiz. Iki ay yeterli mi

Durum
    Hpvsavascisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Sercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahhh ahh ah hic bir doktor ya da lab. Böyle bir şey demedi ki tedbiri elden bırakmayalım. Nasilsa 6 , nasılsa aşım var, bunca zanan bir set olmadi dedik... cok uzgunum. Peki ben tekrar ne zaman baktirayim? Son iki aydır riskli dönemdeyiz. Iki ay yeterli mi
    Aktif sigil yoksa ve prezervatif ile korunduysaniz bulasmamis bile olabilir. Bence endişe etmeyin su aşamada. Ama yine de siz de bi hpv testi yaptırın smear icin fln gittiginizde.

Durum
    hpvvv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bence testte yanılma payı olabilir tekrar yaptırabilirsiniz çünkü ahcc kullanıp alkol sigara vs yok ve güzel uyku diyorsunuz bence atmış olmalı vücudundan

Durum
    Kıdemli Üye

Ah arkadaslarim, amin diyeyim ... yazicam size gelişmeleri. Uzun zamandir okuyordum yazmiyordum. Kendimce dedim ki guzel sonucu vericez herkese moral olacagiz... bunu düşünürken böyle olmasi şok etti. Yani hpv tip6 aynisekilde dursa bu kadar üzülmezdim ama yükseğe geçince aşım da yok. Bagisiklik hastaligim da mevcut. Cok korktum ne yalan diyeyim...

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bende tıp 67 vardı siğil cıkmayınca ilişkıye girdım esımle eşimde siğil yok 8 aydır bende ahcc kullanıyorum bende korktum valla şimdi

Durum
    Kıdemli Üye

Ama arkadaşlar doktorların laboratuvar larin risk ve ihtimalleri bize söylemeleri lazim degil mi , uyarması gerekmez mi ???? Bu insanin hayatiyla oynamak degil mi ?? 3 profa sordum eşimde tip 6 var, bende de aşı var dedim. Üçü de Eşimin yanında riskin yok beraber olanilirsiniz dedi. Neden kimse demedi ki tiplendirmeler yanlış olabilir ya da süreçte uyuyan bir tip varsa uyanabilir.... simdi bizim bu aldığımız risklerin vebali kimeeww

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende tıp 67 vardı siğil cıkmayınca ilişkıye girdım esımle eşimde siğil yok 8 aydır bende ahcc kullanıyorum bende korktum valla şimdi
    Mert kardeşim, senin hpv 6 varmış sonra hpv 67 çıkmış sanırım. Geçmiş mesajlarına baktim. Pekii nasil olmuş bu durum, sana bi izah veren oldu mu? Ve Eşine gecti mi ?

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Sercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mert kardeşim, senin hpv 6 varmış sonra hpv 67 çıkmış sanırım. Geçmiş mesajlarına baktim. Pekii nasil olmuş bu durum, sana bi izah veren oldu mu? Ve Eşine gecti mi ?
    Hpv 6 olmadı bende hıc mavi labta tip 67 cıktı direk