Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: pozitif - negatif lik durumunun değişimi !!!!

Durum
    buse gul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

pozitif - negatif lik durumunun değişimi !!!!

İyi Akşamlar arkadaşlar,
    Bir kaç gün önce yine doktor değiştirdim ve bu kez prof. a gittim. Tüm seviyeleri eledim :/ her neyse tek ortak bilgi
    -hpv virüsünü uçağa benzetmeleri ( vücuttaki konatlama durumu için)
    -güçlü bağışıklık ve psikolojiyle alt edebilecegimiz.
    -bulaşıcı olmasi
    -aşının hpv ile tanışmamış kimselerde etkili olacağı. ( kişi hpv ama 16.18 değilse uygulanabilir)
    Asıl bahsetmek istediğim nokta pozitifken negatif olabilmemiz yada tam tersi.
    Negatif olduğumda hersey bitecej diyr düşünürken tekrar pozitif olabilir mişiz ^-^
    Bu durum beni karmaşıklastirdi.
    Ve vulvadaki tiple rahimdeki tip farklı olabilir miş. Lezyon yaapan tip için pozitif oluyorz ama o tip riskli değilmis.
    Prof. Benim dıştaki lezyonlari umursamadi bile suan mudahale gereken bir durum yok ddi. E bunlar buyuyp yayilacak ddim onlar çıksın sen yok ettir ddi ^-^
    Rahim içinden örnek aldı bakalım ne sonuç çıkacak. Şimdi 16-18 ve negatif olmak yada pozitif olmak ne demek ?? Negatif olup pozitif nasil niyr oluruz ki ???
    Şuan hep karıştım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: pozitif - negatif lik durumunun değişimi !!!!

Alıntı buse gul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi Akşamlar arkadaşlar,
    Bir kaç gün önce yine doktor değiştirdim ve bu kez prof. a gittim. Tüm seviyeleri eledim :/ her neyse tek ortak bilgi
    -hpv virüsünü uçağa benzetmeleri ( vücuttaki konatlama durumu için)
    -güçlü bağışıklık ve psikolojiyle alt edebilecegimiz.
    -bulaşıcı olmasi
    -aşının hpv ile tanışmamış kimselerde etkili olacağı. ( kişi hpv ama 16.18 değilse uygulanabilir)
    Asıl bahsetmek istediğim nokta pozitifken negatif olabilmemiz yada tam tersi.
    Negatif olduğumda hersey bitecej diyr düşünürken tekrar pozitif olabilir mişiz ^-^
    Bu durum beni karmaşıklastirdi.
    Ve vulvadaki tiple rahimdeki tip farklı olabilir miş. Lezyon yaapan tip için pozitif oluyorz ama o tip riskli değilmis.
    Prof. Benim dıştaki lezyonlari umursamadi bile suan mudahale gereken bir durum yok ddi. E bunlar buyuyp yayilacak ddim onlar çıksın sen yok ettir ddi ^-^
    Rahim içinden örnek aldı bakalım ne sonuç çıkacak. Şimdi 16-18 ve negatif olmak yada pozitif olmak ne demek ?? Negatif olup pozitif nasil niyr oluruz ki ???
    Şuan hep karıştım.

Ben de anlamadım, negatif olup sonra pozitif olmak nedir yani? Bukalemun muyuz biz hahaha şaka gibi

Negatifsek virüsü baskılamışızdır ya da vücudumuzdan atmışızdır, atılmış bir şey için tekrar pozitif olmak için, hpv pozitif biriyle birlikte olmamız lazım yeniden. Benim aklım karıstı valla.

Durum
    h.p.v. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Virusu baskilayip negatif cikabiliriz.ama ilerleyen yaslarda yada hamilelik gibi durumlarda bagisiklik dustugunde virus tekrar aktiflesebillir.belki dr bunu demek istemistir.yapilan calismalarda da virusun vucuttan atildigi yazmiyor.hpv pozitif iken xx mantar ozu xx ilaclari verildi bagisiklik guclendirildi negatif oldu yaziyor , vucuttan tamamen atildi yazmiyor.virus baskilandigindada negatif olur.ne zamanki virus bu baskiyi yener ve aktiflesirse tekrar pozitif olabilir.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

burda bir arkadaş tip 18 ilk testte negatif çıkıp sonra pozitif çıkmış bunun gibi birşey oluyorsa hepimizin bu ihtimali var yani öylemi dr.leventürkün yorumlarını merak ediyorum bu konuda.

Durum
    buse gul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı h.p.v. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Virusu baskilayip negatif cikabiliriz.ama ilerleyen yaslarda yada hamilelik gibi durumlarda bagisiklik dustugunde virus tekrar aktiflesebillir.belki dr bunu demek istemistir.yapilan calismalarda da virusun vucuttan atildigi yazmiyor.hpv pozitif iken xx mantar ozu xx ilaclari verildi bagisiklik guclendirildi negatif oldu yaziyor , vucuttan tamamen atildi yazmiyor.virus baskilandigindada negatif olur.ne zamanki virus bu baskiyi yener ve aktiflesirse tekrar pozitif olabilir.
    Evet bir önceki gittiğim doc. tamda bunu söyledi. % 70 oranında rahatlıkla baskılayabilirsin ama bağışıklik ciddi anlamda etkileyen durumlarda yeniden yuzdeler değişir lezyon nuksedebilir hamilelikte lezyon beklemem yanlis olmaz demsti. Virüsün bölgesel olarak sinir sistemine yerleştiği ayni bölgeden çıkacağını söyledi. 51 yaşında bir tanidigimin rahim tipi 68-81 pozitif çıktı ve hic lezyonu yok :/ peki bu ne demek ???
    Hangi durumda negatif yada pozitif oluyorz şimdi? ??

Durum
    alineor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Sağlığına ve cinsel hayatına dikkat ettiğin sürece vücuttan atılan bir virüs. Atılmasa bile yine zaten başka hastalıklar için dikkat etmen gerekiyor. Tip 6 hpv var bende. İlk koter yaptırdım daha sonra çıkan siğiller kendiliğinden gitti. Şuan temizim. Siğil çıkmaya devam ediyorsa kesinlikle sizde sorun var demektir. Bağışıklılığınız kötüdür veya yanlış hareketler yapıyorsunuzdur. Bu virüsün tedavisi doktorda değil ilk kendinizde başlıyor.

Durum
    h.p.v. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı buse gul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bir önceki gittiğim doc. tamda bunu söyledi. % 70 oranında rahatlıkla baskılayabilirsin ama bağışıklik ciddi anlamda etkileyen durumlarda yeniden yuzdeler değişir lezyon nuksedebilir hamilelikte lezyon beklemem yanlis olmaz demsti. Virüsün bölgesel olarak sinir sistemine yerleştiği ayni bölgeden çıkacağını söyledi. 51 yaşında bir tanidigimin rahim tipi 68-81 pozitif çıktı ve hic lezyonu yok :/ peki bu ne demek ???
    Hangi durumda negatif yada pozitif oluyorz şimdi? ??
    Hpv virusunun tipi ne olursa olsun vucuda enfekte oldugunda hpv pozitif oluyoruz.ama her hpv tipide lezyon yapacak diye birsey yok.ayni sekilde her tipin kadinlarda rahim agzi kanseri yapicak diye birseyde yok.yuksek riskli tiplerin geneli lezyona sebeb olmaz.16 ve 18 tipiyle enfekte olanlarin genelinde lezyon yoktur.ama 6 ve 11 gibi dusuk riskli olanlarin lezyonlari coktur.yuksek riskli olul lezyon yapan bazi tiplerde var.sanirim tip 56 bunlardan biri.68 ve 81 tipleri de cok nadir gorulenlerden.yuksek risklj olabilir arastirmak lazim.birde bu virus sinir sistemine yerlesmiyor diye biliyorum.sinir sistemine yerlesenler hsv virusudur.bu da iki tiptir.hsv 1 oral bolgede ucuk ve aft yapar hsv 2 de genitalde ucuk cikartir.hpv yassi epitel hucrelerin icine yerlesiyor diye biliyorum.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı h.p.v. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpv virusunun tipi ne olursa olsun vucuda enfekte oldugunda hpv pozitif oluyoruz.ama her hpv tipide lezyon yapacak diye birsey yok.ayni sekilde her tipin kadinlarda rahim agzi kanseri yapicak diye birseyde yok.yuksek riskli tiplerin geneli lezyona sebeb olmaz.16 ve 18 tipiyle enfekte olanlarin genelinde lezyon yoktur.ama 6 ve 11 gibi dusuk riskli olanlarin lezyonlari coktur.yuksek riskli olul lezyon yapan bazi tiplerde var.sanirim tip 56 bunlardan biri.68 ve 81 tipleri de cok nadir gorulenlerden.yuksek risklj olabilir arastirmak lazim.birde bu virus sinir sistemine yerlesmiyor diye biliyorum.sinir sistemine yerlesenler hsv virusudur.bu da iki tiptir.hsv 1 oral bolgede ucuk ve aft yapar hsv 2 de genitalde ucuk cikartir.hpv yassi epitel hucrelerin icine yerlesiyor diye biliyorum.
    yani her doktorun su virüsü ucuga benzetmesi beni baydı artık ya ucukla alakası nedir ki

Durum
    Admin

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burda bir arkadaş tip 18 ilk testte negatif çıkıp sonra pozitif çıkmış bunun gibi birşey oluyorsa hepimizin bu ihtimali var yani öylemi dr.leventürkün yorumlarını merak ediyorum bu konuda.
    Ben de merak ediyorum.

Durum
    Admin

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani her doktorun su virüsü ucuga benzetmesi beni baydı artık ya ucukla alakası nedir ki
    Uçuk farklı ya uçuğun görünüşü ile sigil farklı yani.

Bu Konu için Etiketler