Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Deflagyn jel

Durum
    seval - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Deflagyn jel

Alıntı Ceyda5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Smeri temiz gelip kolposkopiyle ascus cin1 cıkan arkadasları gördüm smeari temiz gelip 2 ayda cin olanları da çok okudum. Ve yüksek tip hpvlilerde de doktorlar öneriyor kullanılmasını. Bende 7 yüksek tip olunca bu yolu düşündüm açıkçası. Neden anlamlı değil smearim bozuk mu gelmesi lazım boşa kullanmayayım maliyetli bir ilaç çünkü
    Elbette anlamlı degil. Çünkü hücre bozulmasını tedavi ediyor. Aslinda 7 tipe sahip olup smear temiz gelmesi pek beklenen durum degil ama deflagyn kullanım amacını iyi araştırın bence. Anladığım kadarıyla önlem amaclı yada içerde siğil varsa temizlesin mantığı ile kullanıyorsunuz. Fakat sadece hücre bozulmasını tedavi eden yada gerileten bir takviye deflagyn. Mevcut bir siğil varsa bile deflagyn bunu tedavi edemez.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı seval Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elbette anlamlı degil. Çünkü hücre bozulmasını tedavi ediyor. Aslinda 7 tipe sahip olup smear temiz gelmesi pek beklenen durum degil ama deflagyn kullanım amacını iyi araştırın bence. Anladığım kadarıyla önlem amaclı yada içerde siğil varsa temizlesin mantığı ile kullanıyorsunuz. Fakat sadece hücre bozulmasını tedavi eden yada gerileten bir takviye deflagyn. Mevcut bir siğil varsa bile deflagyn bunu tedavi edemez.
    deflagyn sigil tedavisi ürünü değildir. seval'in de söyledigi gibi amacı ve neyi tedavi ettiği belli. boşu boşuna bir hucre bozuklugu yoksa (doktor önermemişse) kullanmayın. sigil tedavisi için birçok yöntem var: kriyoterapi, koterizasyon, kendiniz yapabiliyorsanız: verrutol, 1-2 tane çıkan ufak sigiller için yine kendinizin yapabileceği; elma sirkesi tedavisi vs.

Durum
    Hpvsavascisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Ceyda5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Smeri temiz gelip kolposkopiyle ascus cin1 cıkan arkadasları gördüm smeari temiz gelip 2 ayda cin olanları da çok okudum. Ve yüksek tip hpvlilerde de doktorlar öneriyor kullanılmasını. Bende 7 yüksek tip olunca bu yolu düşündüm açıkçası. Neden anlamlı değil smearim bozuk mu gelmesi lazım boşa kullanmayayım maliyetli bir ilaç çünkü
    Ilk hpv teshisi konulduğunda doktorum bana da önermişti deflagyn i hpv yi yok edecegine dair bi kanı var ama bilimsel bir kanıtı var mıdır bilmiyorum. Çünkü o zaman dokror da antibiyotik gibi bi tedavisi yok yuzde yüz demisti. Bence düşük bir ihtimal dahi olsa denemeye değer. Ben de kullanmayı düşünüyorum.

Durum
    seval - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Hpvsavascisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ilk hpv teshisi konulduğunda doktorum bana da önermişti deflagyn i hpv yi yok edecegine dair bi kanı var ama bilimsel bir kanıtı var mıdır bilmiyorum. Çünkü o zaman dokror da antibiyotik gibi bi tedavisi yok yuzde yüz demisti. Bence düşük bir ihtimal dahi olsa denemeye değer. Ben de kullanmayı düşünüyorum.
    O zaman gerekli olmadığı halde kullandiginizda size olacakları söyleyeyim. Zararı yararından fazla olacaktır. Ben toplam 6 şişe kullanmak zorunda kaldım ve flora bozuldu haliyle. Bu da ciddi sorunlara sebebiyet verdi. Ama kendi adıma yararı zararından fazla diye kullanmak zorundaydım. Çünkü lsil gelmişti smear sonucum. Vajinal flora bozulduğunda birçok zararlı bakteri çoğalabiliyor ve bunların tedavisi de pek kolay degil.

Durum
    Hpvsavascisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı seval Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman gerekli olmadığı halde kullandiginizda size olacakları söyleyeyim. Zararı yararından fazla olacaktır. Ben toplam 6 şişe kullanmak zorunda kaldım ve flora bozuldu haliyle. Bu da ciddi sorunlara sebebiyet verdi. Ama kendi adıma yararı zararından fazla diye kullanmak zorundaydım. Çünkü lsil gelmişti smear sonucum. Vajinal flora bozulduğunda birçok zararlı bakteri çoğalabiliyor ve bunların tedavisi de pek kolay degil.
    Evet bu açıdan bakınca da basta mantar olmak uzere pek cok enfeksiyona zemin hazırlıyor. Keske kesin bi tedavisi olsa da biz de bu ikilemleri yaşamasak. Geçmişi yıllara dayanan bi virus icin hala neden tedavi ediciligi yuksek bi ilac gelistirmezler bilmiyorum 😏

Durum
    Ceyda5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Açıkçası siğil tedavisi için değil sizin de şaşırdığınız gibi 7 yüksek tipe sahibim arkadaşlar düşük risklere bakılmadı bile ordan da 2 gelse en az 9 hadi bakiyim 1 de benden olsun etti sana 10 kadın doğum da şaşırdı beni kocası onkoloji doktoruna yönlendirdi. kolposkobi falan dedi. Şöyle ne bir doktor muayenesine vericek param var be de kolposkobi vs. Zaten içerde varsa bişey bunu kullanıcam araştırmalarıma göre herkese iyi gelmiş öğrenciyim küpemi bozdurup son paramı deflagyn jel aldım o da bir kutu tabi. Diğer kutuyu biriktircem daha.. demen o ki leeptir kolposkobidir bunlara harcayacak param yok ameliyat hiç olamam ailemin haberi yok o hale gelmeden içerde varsa bişi bunu halletmem lazım. Leeplik olmadan. Siğil neyse kriyo vs halledilir bas edilir ama hücre bozulmasıyla bas edemem. Burda smear temiz cıkıp yüksek tip olup prof doktorunun önerdiğini söyleyen üye de gördüm. Kendi karar verdiğim bir şey umarım zararını görmem.

Durum
    aşk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

il olarak nerede yasıyorsun ceyda5 ?

Durum
    Hpvzade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba, ben de yakın zamanda biyopsi sonucu cin2 olduğumu öğrendim. Leep için hazırlanıyordum ne yazık ki. Taa ki başka doktor arkadaşım ile.gorusup test tekrarı yapana kadar. 45,51 tip tasirken. 45 negatif geldi. Muhtemelen sadece şu an 51 taşıyorum. Leep yapmayıp takipte kalacağız. Yaşım 23 çünkü. Deflagyn kullanmaya başladım. 2 hafta oldu. Deflgyn ile takipte olanlarin yüzde 75'i olumlu sonuç alıp negatif olmuşlar. Gerçekçi olalım onay gelmeyen hiç bir ilacı (ki bu kadar önemli bir hastalık) eczanelerde satışa sunmazlar. Neyse demem o ki ben kullanmaya başladım. 3 ay sonra biticek bittikten 3 ay sonra test yapmamı önerdi doktorum. Sonuçlarımi buryaa yazacağım.

Durum
    Ceyda5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Hpvzade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben de yakın zamanda biyopsi sonucu cin2 olduğumu öğrendim. Leep için hazırlanıyordum ne yazık ki. Taa ki başka doktor arkadaşım ile.gorusup test tekrarı yapana kadar. 45,51 tip tasirken. 45 negatif geldi. Muhtemelen sadece şu an 51 taşıyorum. Leep yapmayıp takipte kalacağız. Yaşım 23 çünkü. Deflagyn kullanmaya başladım. 2 hafta oldu. Deflgyn ile takipte olanlarin yüzde 75'i olumlu sonuç alıp negatif olmuşlar. Gerçekçi olalım onay gelmeyen hiç bir ilacı (ki bu kadar önemli bir hastalık) eczanelerde satışa sunmazlar. Neyse demem o ki ben kullanmaya başladım. 3 ay sonra biticek bittikten 3 ay sonra test yapmamı önerdi doktorum. Sonuçlarımi buryaa yazacağım.
    Umarım negatif olursun. Ben aldım kullanamıyorum da ne yazıkki girişte siğilim var düşmesini bekliyorum yoksa aparatla içeri taşımış olcam.