Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: AHCC + D vitamini

Durum
    hpvlikiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Exclamation AHCC + D vitamini

Bugün doktorla konuştum, hpv yi yenenlerde hepsinde d vitamini yükselttim dedi. Virüslerle savaşta d vitamini önemli. D vitamini normal değilse 50 tane ahcc al yaramaz dedi. D vitamini korona, grip bütün virüslere savaşır dedi. Kan tahlili yaptırıp d vitamininize baktırın. D vitamini azsa d vitamini alın ve onunla ahcc alın. D vitamini düşükse vücut savaşamaz.

Durum
    YagmurC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: AHCC + D vitamini

Hangi d vitaminini almalıyız peki?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

D vitamini çok önemli gerçekten, corona virüsü için de d vitamini kullanılıyor yani biz her gün alıyoruz eşimle, yakalanmamak veya yakalansak bile atlatmak için.

Durum
    Nihil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

D vitamini konusunda dikkatli olun arkadaşlar. Vücudun mineral dengesini alt üst edebilir. Kalsiyum yükseltip magnezyum düşürüyor. D vitamini alanlarda kemik erimesi daha çok oluyormuş ingilizce yayınlarda yazıyor. Sağlık ocağı doktorlarının D vitamini vermemekteki ısrarı bu yüzden herhalde. Kısa dönem belki faydası olur ama uzun vadede zararlı olabilir. Ayrıca sentetik bir şey yani fare zehiri diyenler var. Araştırmak lazım. Ama kesin olan bir şey var ki güneş ışığı çok çok gerekli ve D vitamini sentezi güneşten olursa gerçekten işe yarıyor.

Durum
    Nihil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ahcc doğal D vitamini içeriyor diye biliyorum. Yani mantardan yapılıyorsa eğer içermesi gerekir çünkü mantar önemli miktarda D vitamini içeriyor.

Durum
    Admin

Alıntı Nihil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    D vitamini konusunda dikkatli olun arkadaşlar. Vücudun mineral dengesini alt üst edebilir. Kalsiyum yükseltip magnezyum düşürüyor. D vitamini alanlarda kemik erimesi daha çok oluyormuş ingilizce yayınlarda yazıyor. Sağlık ocağı doktorlarının D vitamini vermemekteki ısrarı bu yüzden herhalde. Kısa dönem belki faydası olur ama uzun vadede zararlı olabilir. Ayrıca sentetik bir şey yani fare zehiri diyenler var. Araştırmak lazım. Ama kesin olan bir şey var ki güneş ışığı çok çok gerekli ve D vitamini sentezi güneşten olursa gerçekten işe yarıyor.
    Evet aynı zamanda bilinçsizce kullanılmamalı. Bende d vitamini eksikliği vardı doktor 5-6 ay önce check up yaptırdıgımda vermişti.

Durum
    YagmurC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Arya hangi d vitaminini kullanıyorsun acaba?

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Şöyle d vitamini de içeren bi multivitamin önerisi gelir mi arkadaşlar bekliyorum cevaplarınızı nokta atışı bir tane kullanayım diyorum çinko, D, C gibi

Durum
    Admin

Alıntı YagmurC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya hangi d vitaminini kullanıyorsun acaba?
    Burada ilaç tavsiyesi vermeyi çok istemiyorum ben. Çünkü doğru bir şey değil. Diğer konuştuklarımız hep supplement oldugu icin sorun yoktu. d3k2 içeren bir vitamin kullanıyorum. doktora danış, benim ne kullandıgımın çok önemi yok, önemli olan senin ihtiyacın varsa sana özel bir şey yazacaktır zaten.

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı hpvlikiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün doktorla konuştum, hpv yi yenenlerde hepsinde d vitamini yükselttim dedi. Virüslerle savaşta d vitamini önemli. D vitamini normal değilse 50 tane ahcc al yaramaz dedi. D vitamini korona, grip bütün virüslere savaşır dedi. Kan tahlili yaptırıp d vitamininize baktırın. D vitamini azsa d vitamini alın ve onunla ahcc alın. D vitamini düşükse vücut savaşamaz.
    Bunu diyen doktor hpvyi yenen kişilere ahcc önermiş mi peki ? Şöyle D vitamini , C vitamini, Çinko içeren bi vitamin bilen yok mu doktor kontrolü olmadan kullanabileceğimiz uygun dozlu

Bu Konu için Etiketler