Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv dna

Durum
    Nislin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv dna

Hpv dna testi yaptırdım, sonuçları aldım. Doktoru henüz arama fırsatım olmadı ama pozitif yazıyor referans aralığında max ve min olarak 0 yazıyor birimde ise bir şey yazmıyor. Ne ola ki bunlar Tırlatmama az kaldı

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv dna

Alıntı Nislin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpv dna testi yaptırdım, sonuçları aldım. Doktoru henüz arama fırsatım olmadı ama pozitif yazıyor referans aralığında max ve min olarak 0 yazıyor birimde ise bir şey yazmıyor. Ne ola ki bunlar Tırlatmama az kaldı
    Hangi tip oldugunu ögrenememişsin ama önemli olan bunu ögrenmendi zaten... Sadece hpv oldugun kesinlesmiş oldu. Hpv dna tiplendirme icin yapılır, böyle salakca yapılmaması lazım, ben zaten hpv oldugumu bılıyorum yani kardesim tipini ögrenmek istiyorsun ögrenemiyorsun bazı özel hastaneler ve arastırma merkezlerı böyle.

Durum
    Yeni Üye

Ya kesinlikle. Ben zaten biliyorum umarım bi eksiklik vardır. Eğer öyle değilse doktorla tartışmaya hazır ve nazırım. Bi de demez mi ki öğrenmemiz lazım

Durum
    elmatadori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Peki tipini öğrenmen neyi değiştircek ? Tedavisi hepsinin aynı. Moralini bozmaktan başka ne işe yarıyacak?

Durum
    Yeni Üye

Kendimi öğrenmemeye şartlamıştım ben aslında, doktor bakalım diyince oluur çıktı ağzımdan, öğrenemeyince de sinirlendim galiba 😀

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı elmatadori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki tipini öğrenmen neyi değiştircek ? Tedavisi hepsinin aynı. Moralini bozmaktan başka ne işe yarıyacak?
    Sen bu konuda sadece moral bozmak olarak bakabilirsin, ama tip16 ya da tip18 isen 5-10 yıl sonra kanser oldugunda sadece moralini bozmakla kalmaz Yuksek riskliler sureklı takıp gerektirir ve vücuttan atılması gerek ömür boyu %80 kanser riski olan bir virüsle yasamaya calısmak sıkıntılı bir şey.

Durum
    h.p.v. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı Nislin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendimi öğrenmemeye şartlamıştım ben aslında, doktor bakalım diyince oluur çıktı ağzımdan, öğrenemeyince de sinirlendim galiba 😀
    siğilin varsa düşük riskli hpv 6 veya 11 olabilirsin.ama hem yüksek riskli olup hemde siğil yapan tiplerde var.sanırım tip 31 bunlardan biri.bence tipini öğrenmek önemli.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı h.p.v. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siğilin varsa düşük riskli hpv 6 veya 11 olabilirsin.ama hem yüksek riskli olup hemde siğil yapan tiplerde var.sanırım tip 31 bunlardan biri.bence tipini öğrenmek önemli.
    Var evet aralık ayında öğrendiğim de bir sürü siğilim vardı vajinada. Çoğu nasıl olduğunu anlamadım ama döküldü. Böyle parça parça elime geliyodu. 2 tane kalmıştı onları yaktırdım. Şimdilik bi sorun yok gibi.

Durum
    Yeni Üye

Test sonucunu beklemek zaten sıkıntıydı bir de bi boşluğu beklediğini öğrenmek baya kötü oldu.

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

smear testi yapıldı mı önemli olan o aslında
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL 0505 600 40 10 – 0212 586 81 80 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Bu Konu için Etiketler