Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İyileşmeye olan inanç

Durum
    Inancimiztam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

İyileşmeye olan inanç

Arkadaşlar hepinize merhaba, bugünlerde alternatif tedavi yöntemlerini araştırıyorum sadece hpv değil genel sağlık adına neler yapılabildiğini okuyup, analiz edip, deneyebilmek adına çeşitli kaynakları ve kitapları okuyorum. Bu konuyu açıyorum çünkü sizlere belki yardımı dokunabilir diye düşündüğüm en azından okumanızdan yada izlemenizden fayda görebileceğinize inandığım noktaları paylaşmak istedim. Bir kişinin bile faydasını görmesi benim için yeterlidir.

1) Bruce H. Lipton, İnancin Biyolojisi
    Bu kitapta hücrelerimizin işleyişini ve çevresel faktörlerin (inanç,beslenme vs) vücudumuza olan etkileri açıklanıyor. Kuantum fiziğinden yola çıkılarak yapılan araştırmalar ve bunların sonuçları paylaşılıyor. Okumaya değer olduğunu düşünüyorum.

2) Louise L. Hay, Düşünce Gücüyle Tedavi
    Düşüncelerimizin vucudumuz üzerinde ne kadar etkili olduğuna değinen bir diğer kitap.

3) Netflix, Şifa isimli belgesel
    Yukarıda bahsettiğim kitabın yazarının (Bruce H. Lipton) da içinde bulunduğu bir grup bilim insanının ve çeşitli spirituel kişilerin, bilinçaltı ve düşünce yapımızın hücrelerimiz üzerindeki etkisini konu ediniyor.

4) Biyorezonans tedavisi
    Kitaptaki ve belgeseldeki verilerden yola çıkarak bana mantıklı gelen ve kuantum fiziğiyle de doğru orantılı olduğuna inandığım tedavi yöntemi. Henüz denemeye başlamadım fakat yakın zamanda maddi olarak rahatladığımda tedaviye başlamayı planlıyorum.

Araştırılabilecek diğer konular,
    1)Ozon tedavisi
    2)Meditasyon
    3)Güveyotu, çayotu gibi esansiyel yağlar.

Durum
    Yeni Üye

Cevap: İyileşmeye olan inanç

Alıntı Inancimiztam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize merhaba, bugünlerde alternatif tedavi yöntemlerini araştırıyorum sadece hpv değil genel sağlık adına neler yapılabildiğini okuyup, analiz edip, deneyebilmek adına çeşitli kaynakları ve kitapları okuyorum. Bu konuyu açıyorum çünkü sizlere belki yardımı dokunabilir diye düşündüğüm en azından okumanızdan yada izlemenizden fayda görebileceğinize inandığım noktaları paylaşmak istedim. Bir kişinin bile faydasını görmesi benim için yeterlidir.

1) Bruce H. Lipton, İnancin Biyolojisi
    Bu kitapta hücrelerimizin işleyişini ve çevresel faktörlerin (inanç,beslenme vs) vücudumuza olan etkileri açıklanıyor. Kuantum fiziğinden yola çıkılarak yapılan araştırmalar ve bunların sonuçları paylaşılıyor. Okumaya değer olduğunu düşünüyorum.

2) Louise L. Hay, Düşünce Gücüyle Tedavi
    Düşüncelerimizin vucudumuz üzerinde ne kadar etkili olduğuna değinen bir diğer kitap.

3) Netflix, Şifa isimli belgesel
    Yukarıda bahsettiğim kitabın yazarının (Bruce H. Lipton) da içinde bulunduğu bir grup bilim insanının ve çeşitli spirituel kişilerin, bilinçaltı ve düşünce yapımızın hücrelerimiz üzerindeki etkisini konu ediniyor.

4) Biyorezonans tedavisi
    Kitaptaki ve belgeseldeki verilerden yola çıkarak bana mantıklı gelen ve kuantum fiziğiyle de doğru orantılı olduğuna inandığım tedavi yöntemi. Henüz denemeye başlamadım fakat yakın zamanda maddi olarak rahatladığımda tedaviye başlamayı planlıyorum.

Araştırılabilecek diğer konular,
    1)Ozon tedavisi
    2)Meditasyon
    3)Güveyotu, çayotu gibi esansiyel yağlar.
    Ve tabi ki belirtmek isterim ki bunların herhangi bir şeye çözüm olabileceğini vaat etmiyorum. Sadece okuyup, izleyip, araştırıp biraz bilgi sahibi olmanın belki de faydalı olabileceğine inandığım için paylaşıyorum. Hepinize sağlıklı günler.

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Tesekkur ederiz emegine sağlık. Fakat bazi alternatif tip adi altinda bi cok tedavi yontemi sunuluyor ciddi paralar verilerek bu yollara basvuruluyor inancini tazeleyebilir de paran da bos yere gidebilir dikkat etmek lazim.

Durum
    Yeni Üye

Kesinlikle haklısın. Burada sadece son günlerimde araştırırken belki başkalarına yardımı dokunabilir diye düşündüğüm şeyleri paylaşmak istedim. Zaten dediğim gibi herhangi bir tedavi yöntemi olarak sunmak değil, sadece en azından bir araştırmanın zararı olmaz diye düşündüğüm şeyleri paylaştım. Yeterince araştırmadan hiçbir şeye güvenmemekte fayda var.

Durum
    Yeni Üye

Bu arada şuan farkettim konuyu yanlış yere açmışım. Sohbet muhabbete açacaktım. Özür dilerim bu durum için, mümkünse oraya aktarırsanız sevinirim.

Durum
    Eichmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kanka sen yine de kendini çok kaptırma

Durum
    Hpvsavascisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ozon tedavisinin kadinlarda hpv negatif olmaya katkısının olduğu bazı jinekologlar tarafından kabul ediliyor. Hatta uygulamasıni da yapıyorlar kliniklerde. Hacamat,sülük tedavisi vs başka uygulamalarda var. Vakti ve deneme cesareti olanlar için alternatif çok.