Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siz siğillerinize kaç günde bir bakıyorsunuz?

Durum
    Zorluu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Siz siğillerinize kaç günde bir bakıyorsunuz?

Arkadaşlar siz siğillerinizi kaç gğnde bir kontrol ediyorsunuz? Ben her gün bakmaktan yoruldum her şeyi siğil sanıyorum 8 aydır tedavi görüyorum bu illet azalıyor gibi gelmiyor bir koter işlemi sonrası yakılan yer hafif baloncıl gibi oluyor mu sizde de yakılan yerde öyle şeyler görüp onlarıda siğil sanıyorum yeni yakılmış olmasına rağmen

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Siz siğillerinize kaç günde bir bakıyorsunuz?

Merhaba Zorlu, hpv ile sürecin zorlayan kısımlarından biri bu. Bende sürekli bakmak yerine, yeni bir şey çıkmış mı diye dokunma huyu vardı ve bir şey hissedersem bakıyordum. Bence baktıgın belli başlı zamanlar olsun her gün bakmak yerine. Ve şunu kafana yaz: Her ay / her 3 haftada bir sigillerimi yaktıracagım/donduracağım vs.
    Yani önden şunu kabul et: siğiller çıkmaya devam edecek taa ki hpv viral yükü azalana kadar ve yavas yavas hpv negatif surecine ilerleyene kadar. Bunun icin de iyi beslenmeli kendine iyi bakmalısın forumda yazdık neler yapılması gerektiğini. Ve jilet kullanma.

Eğer 1 yıl bu hpv ile savasacagım ve her ay sigilimin cıkması normal diye düşünürsen; her siğil çıktığında kahrolmazsın. Çünkü insan umut ediyor belki bu ay cıkmaz, belki 3 hafta cıkmaz vs diye veya 1 ay çıkmayınca sonraki aylar da çıkmaz inş diye büyük umut ediyor ve çıkınca yıkılıyoruz o minicik şey bizim psikolojimizi bozuyor ama emin ol bunlar kozmetik şeyler, gelip geçecek hepsi, sen kendini iyi besle bagısıklıgını güclendir bu aghcc ile olsa da besinler ve ek takviyelerle olsa da. Umarım yardımcı olabildim

Durum
    Kıdemli Üye

@Arya çok güzel açıkladın teşekkür ederim 7 aydıe savaşıyorum hala çıkıyor maalesed artık çıkmasında demiyorum çıksın ama normal gözükerek çıksın artık çok minik flashla bakıp birde çok yakından bakınca belli olab siğillerde var veya ben öyle sanıyorum bunlar can sıkıcı normal gözükse neyse dicemde sürekli çok minik siğik var mı diye kontrol etmek sıkıyor insanı

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Zorlu o koterle yakılan yerlerde beyaz balıncuk tarzı seyler bendede var patalojıyr yolladım hpv cıkmadı tanı olarakta polip yazmışlar

Durum
    Kıdemli Üye

Hadi ya valla bilemedim yaktırıyorum 3 gün sonra minik baloncuk gibi siğil gibide değil ama siğilede benziyor yaktırdıktan 3 gün sonra hemem siğil çıkamayacağına göre kafayı yedirtir insana

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Zorluu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi ya valla bilemedim yaktırıyorum 3 gün sonra minik baloncuk gibi siğil gibide değil ama siğilede benziyor yaktırdıktan 3 gün sonra hemem siğil çıkamayacağına göre kafayı yedirtir insana
    Onu patalojıye yolla en doğru sonuc o sekılde olur