Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv serüvenim - bir suru siðil + ahcc (sürekli güncelleyeceðim)

Durum
    bluespirit - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv serüvenim - bir suru siðil + ahcc (sürekli güncelleyeceðim)

Merhaba,

Öncelikle tüm herkesin bilgilenmesi için sizlerle hpv serüvenimi paylaþmak istiyorum. 23 yaþýndayým, cinsiyetim kadýn.
    Her þey geçen yaz yurt dýþýndayken bir birliktelikle baþladý. Bu birliktelikten sonra þiddetli vajinal enfeksiyon geçirdim. Akýntý, aðrý, kaþýntý her þey çok kötüydü. Ýstanbul'a Eylül ayýnda geldiðim gibi Mavi Lab'e gittim. Ben hastalýk hastasý biriyim çok korkardým cinsel hastalýklardan bana bir þey olmasýn aman diye çok araþtýrýrdým. Nasýl oldu bilmiyorum çok vurdumduymaz zamanýma geldi o birliktelik ama aklýma HPV olabileceði gelmezdi.

Kasým 2019 : Mavi Lab'de her þeyin testini yaptýrdým, HPV dahil bir dünya para ödedim 1600 tl gibi bir þey.
    Sonuç HPV tip 74 (kimsede olduðunu duymadým, düþük tipli ancak siðil yapabilen bir tipmiþ) ve ureaplasma & gardnerella enfeksiyonlarý çýktý.
    Önce enfeksiyonlarý düzeltirim HPV için de doktora gideyim diye bir karar verdim

Doktora gittim, Acýbadem Kozyataðýnda bir jinekolojik onkolog profesör ve öðretim üyesi, 450 tl gibi bir ücret ödedim muayene için. HPV hakkýnda sýfýr bilgim var. Dedim ki, bende HPV virüsü çýktý, ne olucak bilmiyorum çok endiþeliyim çok korkuyorum. Profesör dedi ki seni gel bir muayene edelim. Muayene etti. Görünürde hiç bir lezyon siðil yok. Sen ne yap biliyor musun dedi. 3 paket deflagyn al, bunu 3 ay kullan HPV falan kalmayacak dedi.
    Ben içimden dedim allah allah, baktým deflagyn'de çok pahalý. Aldým ama vajinal enfeksiyonlarýmý tedavi edemediðim için asla kullanamadým bu arada. Sadece cin lezyonlarý içinmiþ zaten. Bu doktor bana ilaç pazarlýyor diyip içimden kýzdým.

Aralýk 2019: HPV'yi unuttum, siðilim yok sanýyordum. Duþ alýrken elime sert bir þey geliyordu arada ama siðil falan asla anlamadým. Enfeksiyonlarým bitmemiþti, mantar & gardnerella. Acýbadem Kozyataðý'ndan bu sefer kadýn bir uzman doktordan randevu aldým. Siðilim olmadýðýný söyledi, mantar tedavisi için fitil yazdý. HPV için dert etme geçer deyip yolladý.

Ocak 2020 - Mart 2020: HPV'yi tamamen unuttum ben gencim baðýþýklýðým atar, siðil de yok zaten, forumlarý da okudum herkesin geçiyormuþ. Elime hala o sert kýsým geliyor vajina içinde ama siðil olduðunu anlamýyorum nedense çünkü vajina içinde zaten. Bakýp kontrol ediyorum bir garip duruyor böyle bi þey yoktu önceden ama hala beynim inanmýyor siðil olabileceðine zaten görünmüyor o kesin et benidir o zaman ya da ben hayal ediyorumdur kesin kendi yapýsýdýr belki diyip geçiyorum anlamýyorum (bunu cidden beynim bana oynadý). Bu sýrada Ocak'ta ve Mart aylarýnda erkek arkadaþýmla birlikteliðim oldu. Yurt dýþýnda kendisi o yüzden hep buluþamýyoruz. Onda lezyon yoktu. O zamana kadar vücuttan atmýþýzdýr diye düþünmüþtüm.

Nisan 2020: Tekrardan mantar enfeksiyonu geçirdim, bu sefer Niþantaþý'nda baþka bir doktora gittim. Baksýn ne var ne yok söylesin diye. Gittim. Siðilin var vajina giriþinde dedi ben de hani al iþte nasýl anlayamadým ki onca zamandýr dedim içimden. Ama siðil iç kýsýmdaydý nasýl anlayabilirdim ki flash açýp bakmadan hiçbir doktor uyarmadý beni. Sana Aldara yazýyorum haftada 3 gün, iç kýsýmlara her yere bir güzel yedir. 1 ay kullan. Bu kreme bir þans vermek istiyorum dedi. Bir tek burda siðilin var, vajina içi dýþý temiz sen çok saðlýklýsýn hpv problem deðil dedi.

Ben aldara kremi sürdüm dediði gibi ama ince deri olduðu için soydu soydu , mahvetti, kanattý, yürüyemediðim iþeyemediðim günler oldu. O elime gelen sert siðilimsi þeyi artýk hissetmez oldum vajina giriþinde. Ýçimden diyorum ki aldara'nýn çook faydasý oldu aldara hepsini geçirdi artýk siðilim çýkmaz.
    3 hafta sonra dokta gittim --- hiçbir siðilin yok hayýrlý olsun temizsin dikkat et bir daha çýkarsa aldara kullanma gel yakalým dedi. Bir de smear yaptý temiz çýktý pap smear.

Mayýs 2020 : Negatif olduðumu sandým herhalde çok mutluydum bende siðil olmadýðýný sanýyordum. Ancak 2-3 hafta sonra iç kýsmý kontrol ettim bir de ne göreyim. Bir çýkýntý var bu sefer dýþarý doðru vajina içinde kenarda idrar yolunun orda. O sýrada belki yanlýþ yaptýðým þey doktora gitmek yerine aldara kullanmaya karar verdim, nasýl olsa geçirmiþti falan.

Arkadaþlar geçirmedi, ben de oluruna býraktým. Geçer dedim dýþ kýsýmda yok dedim içimden 1 tane var diye kendimi ikna ettim ettim. Para vermek istemedim doktora (asla maddi açýdan düþünmeyin çok yanlýþ bir hareketti yine)

Temmuz 2020 : Ta ki geçen haftaya kadar. Aradan 2 ay geçti ben yine dersler ödevler sýnavlar staj o kendi geçer derken unuttum çünkü dýþ kýsmý temiz görünüyor ya, iç kýsma çok dikkat etmedim. Geçen hafta duþ alýrken dýþ genitalde küçük küçük nokta halinde kýrmýzý kabartýlar hissettim. Çok endiþelendim ne ara burda vardý ki sadece bir taneydi hani diye. Baktým baktým göremedim hiçbir þey, sonra gittim jilet vurdum her yere ki hepsini göreyim (çok yanlýþ bir hareket olduðunu sonradan öðrendim siz sakýn yapmayýn jilet vurmayýn). Bir baktým gerçekten de yayýlmýþ çoðu yerde minicik kabartýlar var, sivilceye de benziyor sanki jilet yapýnca alerji olur ya. Ben de alýþkýným o minik sivilcelere.

Hemen ertesi günü çok bilinen bir doktora gittim inceledi çok yardýmcý oldu. Benim 1-2 sandýðým siðil sayýsý 50 küsür tane çýktý(yarýsý minikti) ve siðiller vajina iç yolunda rahme kadar uzanmýþ þekildeydi. Hepsi yakýldý allahtan. Ancak moralim çok ama çok bozuldu. Ben böyle olacaðýný bilsem asla býrakýr mýydým kendi haline geçen eylülden beri. Biri bana akýl verse, söyleseydi iþin ciddiyetini, yapmaz mýydým. Þimdi bir ton siðilim rahme kadar uzanmýþtý (dün oldu bunu öðrenmem)
    Doktor Aldara tedavisinin beni bu hale getirdiðini söyledi. Aldara kullanmam oradaki deriyi tahrip edip yeni siðiller oluþmasýna yol açmýþ ve benim yok oldu sandýðým siðili de yok etmemiþ. Muhtemelen siðil üzerinden gelen vajinal akýntý tüm siðillerin yayýlmasýný saðlamýþ.
    Ýçimden bir önceki bana Aldara yazan doktora çok kýzdým nedense niye o tek siðili yakmadý diye.
    Þimdi çok korkuyorum ya ben bu siðillerle baþ edemezsem diye.

Dün siðillerimi yaktýrdým ama çýkabilir tekrardan (umarým az çýkar ya da hiç çýkmaz) baðýþýklýðýmý güçlendirme kararý aldým AHCC sipariþ ettim, AHCC ve siðil durumumun nasýl olduðunu burada doðruya doðru paylaþýrým isterseniz. Siz siz olun benim gibi tedaviyi geciktirmeyin , umursamamazlýk yapmayýn, bir þey hissettiðiniz halde yoktur demeyin.
    Ben maddi manevi açýdan bitmiþ bir dönemdeyim , bazý doktorlarýn tedavisine çok kýzýyorum çünkü ilk gittiðim doktorlar HPV virüsünü asla umursamadý.
    Her gün kefir içmeyi, yeþil çay içmeyi, ahcc kullanmayý, çörek otu yaðý içmeyi, kurkumin ya da zerdeçallý yoðurt yemeyi, soðan sarýmsak her þeyi yapacaðým. Sigara alkol kullanmýyorum ancak baðýþýklýðým þu an çok kötü herhalde. Vücudum bu kadar siðil çýkardýðýna göre. Ama yarýn AHCC'ye baþlýyorum ve siðil çýktýðýnda gidip yaktýrmaya çalýþacaðým.
    Elimden geleni deneyeceðim, erkek arkadaþýmla en azýndan 2021 þubat'a kadar buluþmayacaðým. (O zamana kadar negatif olmak istiyorum onun da olmasý lazým tabi olmazsa bilmiyorum ne olucak geri kapmak istemiyorum ama onda lezyon hiç olmadý) Sonra gidip aþý yaptýracaðým ve veda edicem bu HPV virüsüne.

Detaylarý yazýp güncelleyeceðim ki herkes bilgilensin.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv serüvenim - bir suru siðil + ahcc (sürekli güncelleyeceðim)

Yapilmamasi gereken ne kadar sey varsa yapmissin..... aldara buna dahil aldara sigili yok etmek adina kullanilan bi ilac degil hic bi zaman faydasini goren olmadi aldaranin. Aldata sigilsiz tene lokal bagisikligi yukseltsin sigil cikmasin diye surulur. Ve asla vajina icine uygulanmaz. Bunu oneren doktorun mesleki tecrubesine...... yakalim demesi gerekirdi sigilin var git aldara sur diye gonderilir mi !! Bi ikincisi jilettt ??? En yapilmamasi gereken hareketi yapmissin bu hastaligi birse bine katlayan sey jilettir. Bundan sonra iyilessen bile kullanma sana onerim sadece tuy kisaltma makinesi.. tuy dokucu krem bile degill o da deriye hasar veriyor cunku.
    Sigillerini yaktir, ciktikca verrutolle kendin de yakabilirsin sonrasinda ama vucudunda sigille gezme asla bagisiklik icin o dedign seylere devam. Ve forumla tanisman cok gec olmus once burayi kesfetsen bu hatali davranislari yapmazdin. Forumu bastan sona okumani tavsiye ederim. Gecmis olsun

Durum
    Yeni Üye

Alýntý Merv.000 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yapilmamasi gereken ne kadar sey varsa yapmissin..... aldara buna dahil aldara sigili yok etmek adina kullanilan bi ilac degil hic bi zaman faydasini goren olmadi aldaranin. Aldata sigilsiz tene lokal bagisikligi yukseltsin sigil cikmasin diye surulur. Ve asla vajina icine uygulanmaz. Bunu oneren doktorun mesleki tecrubesine...... yakalim demesi gerekirdi sigilin var git aldara sur diye gonderilir mi !! Bi ikincisi jilettt ??? En yapilmamasi gereken hareketi yapmissin bu hastaligi birse bine katlayan sey jilettir. Bundan sonra iyilessen bile kullanma sana onerim sadece tuy kisaltma makinesi.. tuy dokucu krem bile degill o da deriye hasar veriyor cunku.
    Sigillerini yaktir, ciktikca verrutolle kendin de yakabilirsin sonrasinda ama vucudunda sigille gezme asla bagisiklik icin o dedign seylere devam. Ve forumla tanisman cok gec olmus once burayi kesfetsen bu hatali davranislari yapmazdin. Forumu bastan sona okumani tavsiye ederim. Gecmis olsun
    Kesinlikle ben de senin düþündüðün gibi düþünüyorum yapýlmamasý gereken her þeyi istemeden yaptým malesef çünkü HPV virüsünü doktorlarýn yanlýþ yönlendirmeleriyle çok ama çok hafife aldým. Burda benim þanssýzlýðým bana HPV'nin ciddiyetini, önemini söyleyip yapmam ve yapmamam gereken þeyleri söyleyen bir doktor olmamasýydý. Forumu zamanýnda keþfedemedim o da þanssýzlýðým oldu. Oysa þimdiye çoktan negatiftim bu yaptýklarýmý 6 ay önce yapsaydým.
    Türkiye'de bu konuda gerçekten çok bilgili doktor sayýsýnýn fazla olduðunu düþünmüyorum bu arada. Çoðu üstün körü bakýyor siðillere ve ciddiye almýyorlar. Bazýlarý da üzerinden ticaret yapýyorlar. Çok dikkatli olmak gerekiyor.
    O doktor keþke vajina içinde olan siðillerime aldara vermeseydi ve onlarý yaksaydý, özellikle biliyordu... Keþke siðillerin zaten açýk yaralara yerleþtiðini bilecek ve söyleyecek kadar bilgili olsaydý, bana jilet yapma deseydi keþke görüyordu jiletleyip geldiðimi, ben de sorun olmaz sanmýþtým... Ne desem boþ, keþke sadece buradan biriyle konuþsaydým o doktora gidip muayene olacaðýma. O kadar daha faydasý olurdu. Burdaki bir çok kiþi o doktorlardan daha bilgili zaten.
    Olan oldu ama olsun zararýn neresinden dönersek kardýr, çýkan tüm siðilleri yaktýrýrým gerekirse gidip. Ama ben bu formun altýný üstüne getirdim bi haftada yani artýk ne yapmam ne etmem gerektiðini er ve geç olsa da biliyorum. Kafama taktým. Kurtulacaðým.
    Umarým herkes kurtulur. Ve çok teþekkür ederim geçmiþ olsun dileklerin için. Burdan HPV ile ilgili sýkýntý çeken herkese ben de çok geçmiþ olsun diliyorum, emin olun hepimizin er ve geç geçicek. Þu an sadece onunla savaþalým yeter ki doðru adýmlarý atalým, hatalardan ders alalým, hpv varken iliþkiye girmeyelim saðlýk söz konusu burda, bir de ne yapýp ne edip negatif olduktan sonra hayatýmýzda bir daha bu virüsle asla karþýlaþmayalým, gerekirse partnerle gidip test yaptýralým.

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Bütün yanlýþlar yapýlmýþ umursamamazlýklar yapýlmýþ ama aferim kýz sana en azýndan kararlý bir durus sergiliyorsun ve savaþmaya hazýrsýn. Þimdi tüm bu eski anýlarýný unutup kendine maksimum 1 yýl veriyorsun. Birçok konuda artýk bilgi sahibisin zaten ve mumkunse cinsel iliþkiye girmekten kaçýnýyorsun. Guzelce beslenip kafana takmýyorsun sigil cýkarsa da dondur/yaktýr her ay doktor kontrolü bir þey çýktýðýnda. Ek olarak ahcc kullanman tedavi icin cok olumlu ama lütfen cinsel iliþkiden kaçýn sigara içiyorsan býrak ya da azalt mümkünse.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Gercekten uzuldum canim senin adina ama gec de olsa burayi kesfetmen guzel bos kaldikca forumu oku bi cok konuda bilgilenirsin artik bundan sonrasina bakacaksin gecer merak etme neler gecmedi

Durum
    Yeni Üye

Kesinlikle çok teþekkürler desteðiniz için, diðer ay kontrolüm var umarým hiç siðil çýkmaz ve herkes yaptýðým yanlýþlarý bilsin ve nasýl düzelttim öðrensin istiyorum, sýfýrdan bir tedavi baþlangýcý yapmadan geçmiþle ilgili son bir hatamý daha paylaþmak istiyorum. Ben yaptým kimse yapmasýn bunlarý. Siz de belki isyan ediceksiniz yeter dur artýk ne yaptýn sen diye.
    Mantar enfeksiyonu geçirmiþtim ben aylar boyunca ve doktorlar sürekli travazol, travacort yazýp duruyordu içinde kortizon var bu ilaçlarýn. Üç doktor da beni asla uyarmadý, güvenle kullanabilirsin dedi kutu kutu yazdýlar. En az 5-6 kutu belki de 7 kutu bitirmiþimdir o kremi her kaþýntý hissettiðimde malesef kaþýntýya iyi geliyordu, siðilim yok pek etkilemez sandým. Defalarca doktorlara sormama raðmen güvenle yazdýlar. Tüm arkadaþlarým da ayný ilacý kullanýrdý, çok yaygýndýr bu krem. 1 senem bu kremle geçti arkadaþlar...
    MALESEF KORTIZON'UN BAÐIÞIKLIK DÜÞÜRÜP SÝÐÝL YAPIYOR. Üstünde hiç düþünmemiþtim, doktorlara körü körüne güvendim, siðil yapabileceði hiç aklýma gelmedi ama onun yüzünden bu halde olduðumu biliyorum. Doktorlar hiç bu kremle ve HPV etkileþimini, baðýþýklýk olayýný düþünmemiþti, ben de ayný þekilde HPV'yi anlamýyordum, buralarý okumamýþtým.
    Siðiliniz varsa, HPV varsa SAKIN KULLANMAYIN. Keþke bunu böyle forumda okusaydým ya da bilseydim, burada da konuþulmuþ bu arada ama tekrardan paylaþmak istedim. Aldara'dan önceli siðillerimin sebebi ve vajina içindeki siðillerimin sebebi Travacort olabilir. Neyse ki bunu okuyorsanýz artýk farkýndasýnýz.
    Arya'nýn da dediði gibi tüm eski anýlarýmý unutup yeni bir baþlangýç yapýyorum, 1 sene iyileþme sürecine girdim artýk tedavim yeni baþlýyor, hepsini ama hepsini öðrendim. Aðustos sonu updateleyeceðim sizi.

Durum
    Yeni Üye

UPDATE : Bugün kontrole gittim, geçen ay 56-60 küsür siðilim yakýlmýþtý, yakýldýktan hemen sonraki gün ahcc'ye baþladým, 1 ay boyunca çok saðlýklý beslenmeyi denedim bazen yapamasam da elimden geleni yaptým neredeyse her gün yeþil çay, kefir içtim, bamya, bezelye, fasulye, ýspanak, somon, bazen et bazen tavuk, bunlarý karbonhidratla dengeledim, bazen tatlý yedim dayanamadým(haftada 2. diyelim), badem ceviz her gün tükettim, yoðurt + zerdeçal ve her türlü baðýþýklýk boostlayýcý þeyi yapmaya çalýþtým propolis sipariþ ettim, imutor geldi kullanmadým ahcc var diye, bol meyve yemeye çalýþtým ama bir süre sonra abartmak baðýþýklýða çok yüklenmek istemediðim için kestim, bazen saðlýklý smoothieler yaptým muz avokado süt fýstýk ezmesi daha çok sayabilirim ve bugün gittiðimde sadece 2 tane siðilim çýkmýþtý, geri kalan her yer temizdi, çýkanlar vajina içerisindeydi onlarý da yaktýrdým. Bir tane çýkan siðil büyüktü ve zaten benim aldara ile tahriþ edip yok ettiðim kýsýmdaydý, aldara malesef iþe yaramamýþ yani çünkü o kýsýmda yeniden çýktý. Doktor geçen aydan sonra bu kadar az çýkmýþ 4-5 aya sen bu virüsten kurtulursun, ara sýra tek tük çýkmasý çok normal her çýktýðýnda yakacaðýz ve böyle böyle bitecek dedi. Ben de umutluyum ve bugünden sonra rahatladým. Yukarýyý okursanýz hpv virüsü açýsýndan kendimi mahvetmiþtim, enfeksiyonlar, davranýþým, hayat tarzým çok kötüydü. Þu an elimden geldiðince bu virüsle savaþýyorum, diðer ay yine doktora gideceðim tabi ki ve ahcc kullanmaya devam edeceðim.

Durum
    Mertt - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Maaleaef bende kortizonlu ilaç kullandým farkýnda deðilim mantar çýktý ve 1 hafta oldu ama þimdi kullanmayacaðým artýk umarým siðil artmaz 6 aydýr tedavi görüyorum çünkü

Durum
    Yeni Üye

Bence kullanmayý býrakman iyi olmuþ zaten 1 hafta olmuþ genital bölgenin baðýþýklýðý bir þekilde toparlar. Ben aylarca kullandým bilmeden ama olsun hepimizin caný sað olsun. Mantarýn varsa o kremlerin kortizollü olmayan versiyonlarý ya da bir sürü alternatif var tabi yine de doktoruna danýþarak baþka çözümler bulman daha iyi olur artýk

Durum
    hepeve - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Moderatör

@bluespirit gecmiþ olsun öncelikle akýntýnýn nedeni hpv mi farklý bir neden mi ? Devam ediyor mu akýntý?