Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv vücuttan atýlýr mý?

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Question Hpv vücuttan atýlýr mý?

Atýlýr.

Bu konuda çok okudum, bakýndým, araþtýrdým. Doktorlarýn bir kýsmý, vücuttan atýlmadýðýný, sadece virüsün uyuduðunu söylese de, bir kýsmý da atýlabildiðini, 2 yýl içerisinde vücudun virüsü temizlediðini ancak yüksek riskli tiplerde bu sürenin biraz daha yüksek olabildiðini söylüyor.

Tabi nasýl atýlýr? ''Ben hayatýmý hiç deðiþtirmeden devam edeyim'' diyenler için, maalesef kardeþim o þekilde olmaz. Saglýklý beslenen, bol su içen, dirençli, titizlik boyutunda hijyenik, pozitif, spor yapan bir insan olacaksýnýz. E tabi böyle söyleyince ''ohooo'' diyenler de olacaktýr, ama bunlarýn hepsi kademe kademe ve hayatýnýza yayarak yapacaðýnýz þeyler olmalý. Mesela yeþil çay'ý sabah uyanýnca ve akþam olarak hayatýnýza en az 2 kupa þeklinde katmalýsýnýz. O kahveden 1 kupa az içip, yeþil çaya yatýrým yapmalýsýnýz, yapmak zorundasýnýz, elinizi taþýn altýna koymadan hpv vücuttan atýlsýn diye beklemek biraz þey gibi..

Bence bu olayýn en zorlayýcý aþamasý, sigara içen varsa sigarayý býrakmasý ve alkolü azaltmasý.
    Herkesin düzenli spor yapmaya da zamaný olmayabilir, bazýlarýmýz çok yoðun þartlarda çalýþabilir vs vs.

Biraz hayatýnýzý deðiþtirmeye baðlý. Kanser riski yüksek tipini taþýyýp taþýmamak konusu burada biraz önem arzediyor. Bunu da unutmamak lazým. Sabýrsýz olmamak lazým, kendimize 1 ya da 2 yýllýk bir süreç vermemiz lazým.

Durum
    Osman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv vücuttan atýlýr mý?

2 yýl gibi süre gayet iyi. Problem 2 yýl, 3 yýl içinde geçmezse baþlar. daha bugün öðrendim HPV olduðumu. Doktor haným uçuk dedi. 5 günlük bir hap verdi. Bir de krem, problem þu ki, bu bir hafta sonunda kremi ve hapý býrakacak mýyým emin deðilim.

Durum
    Admin

Alýntý Osman Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    2 yýl gibi süre gayet iyi. Problem 2 yýl, 3 yýl içinde geçmezse baþlar. daha bugün öðrendim HPV olduðumu. Doktor haným uçuk dedi. 5 günlük bir hap verdi. Bir de krem, problem þu ki, bu bir hafta sonunda kremi ve hapý býrakacak mýyým emin deðilim.
    Doktor uçuk diyor sen hpv oldugunu sanýyorsun.. hpv degilsin herpessin.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben tamamen atýldýðýna inanýyorum. Inanmak istiyorum.

Durum
    huzursuzum - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

ben iki yýldýr takipteyim ve sonuçlarým hep ayný hpv 16 pozitif. doktorlar genelde 1 yýl sonunda %80 oranýnda temizlenir diyor ama son gittiðim doktor 5 yýl dedi. baþka bir yerde duydunuz mu 5 yýlý?

Durum
    daylon - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Alýntý huzursuzum Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ben iki yýldýr takipteyim ve sonuçlarým hep ayný hpv 16 pozitif. doktorlar genelde 1 yýl sonunda %80 oranýnda temizlenir diyor ama son gittiðim doktor 5 yýl dedi. baþka bir yerde duydunuz mu 5 yýlý?
    Benim doktorum da "5 yýl içerisinde" diyor. Bunlarý kafaya takmayýn fazla. 6 ay siðilsiz geçirirseniz, kabaca bu iþ tamamdýr. Bana göre 1-2 sene içerisinde fotodinamik tedavi yaygýnlaþacak ve bu HPV illetini dünyadan silmelik yapacak.

Durum
    Admin

Evet eskiden gittiðim doktorda bana 7-8 ay siðilin çýkmamýþsa hpv'yi yendin say demiþti

Durum
    Tip3139erkegi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ya arya tamam negatif oluyorsun ama bu HPV DNA virüsü olduðu için sinir hücresinde kalmýyor mu?

Durum
    Admin

Alýntý Tip3139erkegi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ya arya tamam negatif oluyorsun ama bu HPV DNA virüsü olduðu için sinir hücresinde kalmýyor mu?
    O bence herkes için geçerli olan bir þey deðil. Uzun yýllardýr hpv olup atlatmakta zorlanan kiþiler içindir.
    Dna hücresinde kalýyor gibi þeyler vardý daha önceden, ben atýlabildiðine inananlardaným arkadaþlar. Benim gibi çevremde hpv döneminde tanýdýðým ve negatif olan kimsenin siðili falan da çýkmadý hala.

Durum
    eksiksiz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alýntý Arya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Atýlýr.

Bu konuda çok okudum, bakýndým, araþtýrdým. Doktorlarýn bir kýsmý, vücuttan atýlmadýðýný, sadece virüsün uyuduðunu söylese de, bir kýsmý da atýlabildiðini, 2 yýl içerisinde vücudun klovirüsü temizlediðini ancak yüksek riskli tiplerde bu sürenin biraz daha yüksek olabildiðini söylüyor.

Tabi nasýl atýlýr? ''Ben hayatýmý hiç deðiþtirmeden devam edeyim'' diyenler için, maalesef kardeþim o þekilde olmaz. Saglýklý beslenen, bol su içen, dirençli, titizlik boyutunda hijyenik, pozitif, spor yapan bir insan olacaksýnýz. E tabi böyle söyleyince ''ohooo'' diyenler de olacaktýr, ama bunlarýn hepsi kademe kademe ve hayatýnýza yayarak yapacaðýnýz þeyler olmalý. Mesela yeþil çay'ý sabah uyanýnca ve akþam olarak hayatýnýza en az 2 kupa þeklinde katmalýsýnýz. O kahveden 1 kupa az içip, yeþil çaya yatýrým yapmalýsýnýz, yapmak zorundasýnýz, elinizi taþýn altýna koymadan hpv vücuttan atýlsýn diye beklemek biraz þey gibi..

Bence bu olayýn en zorlayýcý aþamasý, sigara içen varsa sigarayý býrakmasý ve alkolü azaltmasý.
    Herkesin düzenli spor yapmaya da zamaný olmayabilir, bazýlarýmýz çok yoðun þartlarda çalýþabilir vs vs.

Biraz hayatýnýzý deðiþtirmeye baðlý. Kanser riski yüksek tipini taþýyýp taþýmamak konusu burada biraz önem arzediyor. Bunu da unutmamak lazým. Sabýrsýz olmamak lazým, kendimize 1 ya da 2 yýllýk bir süreç vermemiz lazým.
    https://eksisozluk.com/entry/65751024 burayý incelemenizi tavsiye ederim ama doktorunuza danýþmadan alýp kullanmayýn böyle bir çalýþma mevcut baþarýlý þekilde ...

Bu Konu için Etiketler