Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alkolin Alfa Aşısı Ön Sipariş

Durum
    Berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Alkolin Alfa Aşısı Ön Sipariş

Şunuda eklemek istiyorum. Doktor kontrolünde siğillere, test sonuçlarına vb. bakılarak tavsiye edilen doz adetini nasıl olurda pazar ağzıyla 6 doz diye belirtip insanları yanlış yönlendiriyorsun? Şuradaki insanlardan bir tanesini bile önemsediğini sanmıyorum. Yazık günah insan sağlığından bahsediyoruz bu nasıl bir vurdumduymazlık.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Selamlar Berk,

Ya ben böyle şeylerin başıma geleceğini zaten biliyordum. Umarım neden şimdi herkes forum dışında adı sanı bilinmemiş, üyelerce kullanılmamış ürünleri desteklemediğimi anlar. Burada önemli olan sizin tayininiz ama ben site içerisinde bu tip şeylerin olacagını tahmin ediyordum gerçekten en başından beri imtina gösterdiğim şey budur benim. Sitemin güvenilirliği, gerçekten hem kendi sağlığımı dusundugum kadar sizin saglıgınızın onemli oldugu gibi konulara deger verdiğinizi anlamak istiyorum. Alkolin alfaya bir şey demememin sebebi bu aşının yan etkileri olsa da Berk negatif oldu o yüzden yan etki veya gerekenleri (2 yıl hamile kalmamak vs) yapabilecek olanların kendi kararı diye bir şey dememiştim ama şimdi daha bi üstüne titriycem böyle olayların.

Berk sana özel mesaj atıcam konusalım bu konuyu detayını merak ettim.

Durum
    Okan Buruk2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Berk selam , öcenlikle bu aşıyı olmuş biri olarak konuya ilgi gösterdiğin için teşekkürler.
    Aşı pazarlaması yaptığımı nereye dayanarak yazdığını merak ediyorum.Bende bu hastalıkla mücadele ediyorum.
    Pazarlama yapmam için bu üründen kar elde etmem lazım değil mi ?
    Ben ürün satışı yapmıyorum.Buradaki bir çok arkadaş gibi bu hastalıktan kurtulmaya çalışan biri olarak araştırma yapıyorum.
    Senin imkanın olmuş ukraynada Aşıyı olmuşsun.
    Benim ve bu aşıya talebi olan bir çok arkadaşımızın böyle bir imkanı yok.Gidin şu ülkeye aşı olun demesi kolay.Öyle bir imkanımız olsa zaten buralarda çözüm aramazdık.
    Bunun için aşıyı nasıl olabiliriz çözüm üretmeye çalışıyorum/çalışıyoruz.
    Keşke dediğin gibi bir imkanımız olsa gidip güvenli bir şekilde aşıyı olabilsek.
    Yukarıda eksik bişe yazdığımı düşünmüyorum herşey açık şeffaf bir şekilde yazdım.

Alıntı Berk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam herkese, o fotoğrafı çeken kişi benim. Aşı resmi diye benim çektiğim resmi ekleyip pazarlama yapmak nedir arkadaşım. 2000-3000bin tlden kakalamakta cabası kaç doza o fiyatı söylediniz acaba merak ettim.

@Arya forumun sahibi olarak konunun takipçisi olmanızı rica ediyorum. İnsanların dolandırılması veya kötü koşullarda getirilip bozulmuş ilaçların insanlara enjekte edilmesini kimse istemez.

Aşı siparişi veren arkadaşlara tavsiyem kimseye güvenmemeleri aşıyıda legal olan bir ülkede doktor kontrolünde yaptırmaları. ( konudaki deneyimlerimden tanıyanlar tanır, en ufak bir maddi beklentim olmadan gittiğim doktorun adını sitesini hem forumdan hemde özelden birkaç arkadaşa yazmıştım)

Arkadaşın iyi niyetli pazarlama yaptığını varsaysam bile 10dklık yolda bile bozulma riski olan bir aşıyı sizin Ukraynadan Türkiyeye dıdısının dıdısınından sipariş vermeniz tırcı arkadaşlarında veya herkimlerse bunu bozulmadan size ulaştırmasının garantisi yok. Sözle olacak iş değil. İlacın bozulup bozulmadığınıda anlayabileceğiniz bir yol yok. Tamamen kanunsuz daha önemlisi sağlığınız için tehlikeli bir seçim olacaktır siparişleriniz.

İyi akşamlar

Durum
    Admin

Okan selam, Berk'in fotografını neden kullandın kendin paylaşmış gibi öncelikle bu davranış güven sarsıcı.
    Fotoğrafı birinci elden çekmiş veya almış gibi davranmışsın ama sadece fotoyu görmüşsün senin de haberin yok.
    Ben şahsen buradaki üyelerin zarar görmesini allah korusun parasında kar'ında falan değilim her şeyden önce sağlık anlamında kimsenin sıkıntı çekmesini istemiyorum. Herkesin kendi kararı kimle birlikte getireceği, kime güveneceği vs. Sadece sitemin sınırları içerisinde kötü olaylar yaşansın istemiyorum buna dolandırıcılık, yan etkinin kötü sonuç vermesi gibi şeyler dahil.

Durum
    Berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

O kadar yazmışsın okan ama şu yazdığıma bir cevap vermemişsin.
    “Doktor kontrolünde siğillere, test sonuçlarına vb. bakılarak tavsiye edilen doz adetini nasıl olurda pazar ağzıyla 6 doz diye belirtip insanları yanlış yönlendiriyorsun? “

Neden cevabını vermediğini ben biliyorum lakin özellikle yazıyorum ki belki anlamayan arkadaşlar vardır diye üzerinden bir daha geçiyorum. Bu konu yanlış yerlere gidiyor, ben insanlık görevimi kendimce yapmaya çalışıp forumdakiler uyarıyorum kesinlikle böyle bir alışverişte bulunmamaları adına.

Arya arkadaşım, yanlış hatırlıyorsam düzelt lütfen Türkiye’de covid vakası daha yokken açmış olduğun bir konuya covid hakkında görüşlerimi söylemiştim. Sert bir şekilde eleştirilmiştim senin tarafından, insanları paniğe sürüklediğimi söylemiştin. Unutmuyorum bak hala bir kırgınlık kalmış demekki Konuyu getireceğim nokta bu arkadaş yıldıznameye bakarak ilacın dozunu NET BİR ŞEKİLDE söyleyebiliyor. İnsan sağlığıyla oynuyor. Yani fazla yumuşak tavır sergilediğini düşünüyorum.

Polemik yaratmamak için birdaha bu konuya cevap yazmayacağım. Sağlıcakla kalın sevgiler

Durum
    Okan Buruk2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Sende okadar yazmışsın ama sorduğum soruya cevap vermemişsin.
    Bir sürü itamlar yazmışsın pazarlamacı , 3 kuruş kar elde etmek gibi.
    Ürünün satışını ben mi yapıyorum , nereden kar elde ediyorum elindeki kanıtları ekle herkes görsün.
    Konuya iyi niyetle yazmadığın için ters cevap alıyorsun.Uslubun iyi olsaydı çözüm için ne yapabilirize bir faydan olurdu.
    Buradaki insanlar bende dahil bu hastalıktan nasıl kurtulabiliriz ona çözüm arıyoruz.Ben bu aşıyı Türkiye'de nasıl olabilirimi araştırdım bu şekilde getirenler olduğunu öğrendim.
    Seninde yukarıda bahsettiğin en önemli aşının belirli soğuklukta olması bunun içinde aşıyı getiren kişiye güvenmemiz gerekiyor.Aşıyı getiren eczacı bir arkadaş.Ancak dediğin gibi sıcaklık derecesini dengede tutabilecekler mi bunu bende sorguluyorum.Bu güveni yakalayamazsam bende bu riske girmeyeceğim.
    Ne kadar doz vurulacağı hakkında zaten forumdan bir arkadaş ile beyin fırtınası yapmıştık.Test sonuçlarını bu aşıyı vuran bir kaç hastane ve doktara mail atıp aşı doz ve diğer konular hakkında bilgi almayı düşünüyoruz.Hatta instagramdan aşının vurulduğu bir kaç hastanenin doktoruna özel mesaj gönderdim.Pek ilgili olmasalarda şuan konuşma yapıyoruz.
    Artı kesinleşen bir şey yok.Fikir yürütüyoruz çözüm üretmeye çalışıyoruz.

“Doktor kontrolünde siğillere, test sonuçlarına vb. bakılarak tavsiye edilen doz adetini nasıl olurda pazar ağzıyla 6 doz diye belirtip insanları yanlış yönlendiriyorsun? “

Neden cevabını vermediğini ben biliyorum lakin özellikle yazıyorum ki belki anlamayan arkadaşlar vardır diye üzerinden bir daha geçiyorum. Bu konu yanlış yerlere gidiyor, ben insanlık görevimi kendimce yapmaya çalışıp forumdakiler uyarıyorum kesinlikle böyle bir alışverişte bulunmamaları adına.

Arya arkadaşım, yanlış hatırlıyorsam düzelt lütfen Türkiye’de covid vakası daha yokken açmış olduğun bir konuya covid hakkında görüşlerimi söylemiştim. Sert bir şekilde eleştirilmiştim senin tarafından, insanları paniğe sürüklediğimi söylemiştin. Unutmuyorum bak hala bir kırgınlık kalmış demekki Konuyu getireceğim nokta bu arkadaş yıldıznameye bakarak ilacın dozunu NET BİR ŞEKİLDE söyleyebiliyor. İnsan sağlığıyla oynuyor. Yani fazla yumuşak tavır sergilediğini düşünüyorum.

Polemik yaratmamak için birdaha bu konuya cevap yazmayacağım. Sağlıcakla kalın sevgiler

Durum
    Admin

Okan sen iyi misin, ne kadar doz vurulacağı hakkında forumdan bi arkadaş ile beyin fırtınası yapıyoruz diyorsun. Ciddi misin sen? Berk sana; bu doz kafaya göre belirlenemez test sonuclarına, sigil durumuna bakılarak yapılmış Berk'e, sizde karar merci kim oluyor? Yani bu alkolin alfa şakaya gelmez haberin olsun. 2 yıl boyunca hamile kalmamayı gerektiren bir aşı, yanlış yapıldığında ne tip sonuçlar verir tahmin etmek istemem. Getirilecek aşının sıcaklık derecesinin dengede tutulup tutulmayacağından da bir garanti almamışsınız, ben de emin değilim diyorsun. E be güzel kardeşim, forumdaki üyeleri niye peşinde sürükleyip yakıyorsun 5-6 kişi olup aşı getireceğiz diye. Ben bunun olası kötü sonuç vebalini üstüme almayacağım. Lütfen karar senin, ne yapacaksan yeterince tam güvenilir şartlarda getirilen, kontrol ile dozu ayarlanan şekilde kendine yap. Başka insanları da sürükleme...
    Kar elde ediyorsun demedi, edebilme ihtimalin olduğunu söyledi. Bunun sebebi de dozu belli olmayan bir şeye 2-3 bin tl civarı olacak dediğin için. Seni tanımayız etmeyiz, zaten parasında değilim olayın o ayrı bir boyut ama forumda üyeliğin yeni, insanlar 2-3 bin verince kaçmayacağını bilmiyoruz. Dikkatini çekerim itham etmiyoruz, seni tanımadığımız için berk bu ihtimalleri söyledi. Yani aşının kötü etkisinin yanında para önemli değil ama ben kendi sitemi buna alet etmeyeceğim üzgünüm. Bu zamana kadar yazıştığın konuştuğun kişilerle iletişiminizi sürdürmek sizin kararınız ama ben bu konuyu forumdan kaldıracağım, her şeyden önce şunu bil: Sana güvenmemek veya seni itham etmek için değil ne şartlarda nasıl getirilecek, getirildiğinde güvenli olacak mı vs bunların hiçbiri oturmadan isteyenler yazsın mantığında olduğun için. Bazıları bu aşının ciddiyetinin bu kadar farkında olmadan tamam diyenler çıkabilir. Bunun doğuracağı olası sonuçların etkileri ''hpvliyiz.com'' üzerinden oldu şeklinde olmayacak kusura bakma. Daha önce forumda olan biri değilmişsin yeni üye olmuşsun lütfen bu forumda bunu yapma. Ben gerçekten herkesin sağlığını önemsiyorum. Seninki de önemli, güzelce ukraynaya git bir doktorla görüş ona göre ilerle... Kaldı ki şu zamanda uçuşlar vs ile de bunu yapmak da covid sebebiyle mantıklı değil ama bilemiyorum.

Durum
    Admin

@Okan, Ha bu arada buraya eczacı ile görüşmelerinin ekran kaydını yani screen shot'ını atabilir misin?

Durum
    Admin

Okan senden bir cevap alamadık kusura bakma, forumda insanları yani üyelerimizi tehlikeye atacak bir şeye göz yummak istemiyorum, isteyen zaten seninle iletişime geçmiştir ama berk alkolin alfa aşısı yaptıran biri olarak bu durumun ciddiyetinin farkına varmamı sağladı. Deneyimli kullanıcıların referansları benim için her zaman önemlidir. Forumda buna izin vermeyeceğiz yeni üye olman ve ortaya direkt bu şekilde çıkman, berk'in çektiği fotografı alıp kendin çekmiş gibi koyman ve buna açıklama yapmaman güven vermedi. İyi günler dilerim.