Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: AHCC ile her şey yolunda! (Hpv ile yaşadıklarım)

Durum
    lalala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

AHCC ile her şey yolunda! (Hpv ile yaşadıklarım)

Herkese merhaba,

Öncelikle size baştan itibaren yaşadıklarımı anlatmak istiyorum. 21 yaşındayım. 22 Haziran 2020 günü vajinamda şiddetli bir kaşıntı hissettim. 23 Haziran günü uyandığımda vajinamda 5-6 tane siğil çıkmıştı. Tabi o zaman siğil nedir hpv nedir bilmiyorum. Hemen araştırdım ve siğil olabileceğine karar vererek özel bir kadın doğumcuya gittim. Bana yakılması gerektiğini söyledi, kabul ettim fakat yakma işlemi bittikten sonra bütün siğillerim duruyordu. Onların düşeceğini söyledi, ben de bu konuda bilgim olmadığı için tamam diyip hayatıma devam ettim. Aradan 20 gün geçti fakat siğillerim aynı şekilde duruyordu. Durum böyle olunca başka bir tıp merkezine gitme kararı aldım. Bu doktor anestezi kullanarak yakıyordu ve bu sefer gerçekten yakıldı, bir yandan da simir alındı. Simir sonuçlarım belirsiz çıkınca, doktor biyopsi almak istedi ve sonucunda 4 parçanın 1 tanesinde CIN1 çıktı. 1 yıl sonra simir testini yenilemek üzere oradan ayrıldım. Tabii bu yaktırma işlemi 1 defa olmadı, 2. gittiğim tıp merkezinde de 3 kez yaktırdım fakat maddi olarak bittim çünkü öğrenciydim ve herhangi bir gelirim yoktu.

Bu bahsettiğim 2 aylık bir süreç olsa da bu yazıyı okuyan birçok kişi onun 2 yıl gibi geçtiğini çok iyi bilir. Öte yandan aileme söyleme gibi bir imkanım da olmadığından, gündüz bir sürü şey yaşayıp ayılıp bayılıp ağlayıp, akşam evde hiçbir şey yokmuş gibi devam ediyordum. Sürekli ağlıyordum ve aklımda olan tek şey siğillerdi. Yaktırıyordum ve ertesi gün uyandığımda en az 2 tane çıkmış oluyordu. İnanılmaz artış göstererek ilerliyordu ve durdurak bilmiyordu. Her tuvalete oturduğumda elimde ayna sürekli onlara bakıp ağlıyordum. İlla birgün geçeceğini biliyordum fakat elimde değildi. Yaşadığım psikolojik çöküntüyü,kaç defa ölmeyi düşündüğümü anlatamam size. Bu forumu okuyup iyileşenleri gördükçe ağlayarak allaha yalvarıyordum ben de düzeleyim artık diye. Anlatırken çok kolay ama yaşaması ölüm gibiydi. Bi yandan da koronavirüs korkusu..Bir sürü paranoya..Bu 2 küsür ayım hep böyle geçti.

Eylül ayı geldiğinde AHCCye başladım. Erkek arkadaşımla buluştukça sigara içiyordum, öyle bağımlılığım yoktu fakat yine de AHCCye başlar başlamaz sigarayı kestim. Bu arada fark ettim ki sigara içtiğimde hemen siğil çıkıyordu, o yüzden eylül ayından bugüne kadar bir fırt dahi ağzıma sürmedim. Alkol zaten mart ayından beri kullanmıyordum. Bu arada siğillerimi ise İÜ Çapa Tıp Fakültesi'nde yaktırdım. Devlet hastanesine gitme şansım yoktu çünkü geçmiş randevular silinmiyordu. Üniversite hastanesininki ise sadece e-nabızda çıkıyordu, oradaki işlemleri silebiliyorsunuz bilmeyenler için söyleyebilirim. Çapa'dan çok memnun kaldım orada ağustos sonu, eylül başı gibi bir sefer yaktırdım ve AHCC'ye devam ettim.
    Bu arada beslenme düzenimi anlatmak istiyorum. 3 ana 3 ara öğün olacak şekilde öğünlerimi yapıyorum. Her sabah mutlaka 1 yumurta, 1 bardak yeşil çay ve 4 tane ceviz tüketiyorum. Tabii ki yanında peynir,zeytin vs. eksik olmuyor. AHCC'ye başladığımdan beri her sabah 20 damla propolis tüketiyorum(BEEO Suda Çözünebilir Propolis). Her öğünde mutlaka protein, karbonhidrat dengesine dikkat ediyorum. Ara öğünlerde yoğurt ve salatayı atlamıyorum. Akşamüstü 1 bardak daha yeşil çay içiyorum ve akşam ara öğünümde mutlaka 2 farklı meyve yiyorum. AHCC'ye 4 Eylül'de başladım ve o günden bugüne kadar hep bu şekilde beslendim.
    Artık eskisi kadar kafama takmamaya başladım çünkü kendime çok dikkat ediyordum ve düzeleceğine inanıyordum. Hergün deli gibi kendimi kontrol etmeyi bıraktım, sadece kendime dikkat ettim ve stres yapmadım. Bu süreçte sevgilim ve arkadaşlarım maddi manevi çok destek oldu. Bu arada siğil çıktığı gün cinsel birliktelik yaşamayı da bıraktım. Veee günler bu şekilde geçti, 29 Eylül günü son kez Çapa'ya gidip yaktırdım. Eskisi gibi siğil çıkmıyordu, bunun son olacağına inanıyordum fakat tekrardan siğil çıktı. Ekim sonu gibi gidip yaktırım diye düşünüyordum fakat ne oldu biliyor musunuz dostlar...SİĞİLLERİM KENDİ KENDİNE GEÇTİ. Şu anda bazen kaşıntım oluyor fakat siğil çıkmıyor *nazar boncuğu emojisi*. Bu ay 1 tane çıktı ama ertesi gün baktığımda o da gitmişti. Şu ana kadar toplam 6 kez yaktırdım, bundan sonra çıkıp düzelmezse de gidip yaktırırım n'apalım..

AHCC kullanalı 10 gün sonra 3 ay olacak. Şu anda HPV negatif olmadığımı biliyorum fakat olacağıma inanıyorum. İnanın bu foruma bunları yazacağım günler için ağlayarak kaç kere yalvardım dualar ettim bilmiyorum. Şu an bunu okuyup kötü durumda olan bir kişiye bile umut olabilirsem ne mutlu bana. Şu an her ne kadar geçecek, düzelecek inanın desem de yaşarken mutsuzluğuna engel olamıyor insan biliyorum. Çevremdeki herkes bisürü konuşmalar yaptı benimle ama bi türlü düzelemedim, sadece ağlayıp durdum. En büyük zararı kendim veriyormuşum farkında olmadan.. Bu arada siğilleriniz için üzülmeye başladığınızda kafanızı dağıtmak için bir oyun oynayabilirsiniz ya da uzun soluklu bir diziye başlayabilirsiniz. Ben öyle yapıyordum ve bir nebze iyi geliyordu.

Umarım bu illete bulaşan herkes bir şekilde atlatır ve her şey yoluna girer. Ben üstesinden gelebileceğimize inanıyorum. Kendinize çok iyi bakın.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: AHCC ile her şey yolunda! (Hpv ile yaşadıklarım)

Selamlar @lalala, öncelikle bu yolculukta yılmadığın için kendine kocaman bir teşekkür et Tebrik ediyorum kendine çok iyi bakıyorsun ve yazdıklarınla kendini çok iyi ifade etmişsin. Hepimiz aynı şeyleri yaşadık ben de sürekli ağlardım özellikle ailem bilmediği için. Hatta öyle stres olduğum zamanlar olur ki stresten elim ayağım titrerdi, panik atak olmuştum ama direkt hpv kaynaklı değil iş kaynaklı da olmuştu çünkü para kazanmaya devam etmem lazımdı ki hpv giderlerini karşılayabileyim.. İşimde korku yaşayınca hpv giderlerini karşılayamaz hale gelirsem diye de korkunca stres inanılmaz büyümüştü ve aynı senin de yaşadığın gibi sabah ağlama akşam normal davranma vs gibi süreçler...

Ahcc ile 3 ay güzel, cinsel ilişkiyi de bırakman çok iyi olmuş çünkü bu aslında önemli bir kriter. Bi 3 ayın daha var sabret. Bu günlerimiz geçecek ve emin ol atlatacaksın. Bizim hpv negatif olmaktan başka ne umudumuz var ki... Hani bazı doktorlar negatif olamazsın ömür boyu kalır diyorlar ya, insanın savaşma ve yenme gücünü de elinden alıyorlar aslında. O yüzden ben artık ''negatif olamazsın'' diyenlere inanmıyorum, ben oldum ve 3buçuk yıldır siğilim yok. Benim gibi bir çok kişi negatif oldu bunları görmesek, belki şüphe olurdu ama herkesin bir gün yeneceğini biliyorum bazısı 6 ayda yener ahcc ile, bazısı süreyi uzatır 9 ayda yener, bazısı ahcc kullanmaz 1buçuk yılda yener, bazısı 3 yılda yener ama yener... bir şekilde. 😇