Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nereden bulasti acaba

Durum
    Anka34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Nereden bulasti acaba

Merhabalar. Bende de 4 tane çok kucuk sigil çıktı. Çok eslilikten bulasmis olmasi en büyük ihtimal tabiki ama sorum şu olacak sizlere nereden bulasti? Aradigim kaynaklar cinsel iliski disinda bulasmayacağını söylüyor

Durum
    deborah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Nereden bulasti acaba

Alıntı Anka34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Bende de 4 tane çok kucuk sigil çıktı. Çok eslilikten bulasmis olmasi en büyük ihtimal tabiki ama sorum şu olacak sizlere nereden bulasti? Aradigim kaynaklar cinsel iliski disinda bulasmayacağını söylüyor
    evet cinsel yolla bulaşıyor, çok eşlilikten bulaşmak diye bir şey yok bir kişiyle birlikte olursun onda varsa sana da bulaşır. çok eşli olmak bulaşma riskini artırır. ben yakın tarihteki partnerlerime sondan başlayıp sorup bulmuştum sanırım yalnızca 1 tane kayıt var bi makalede görmüştüm bakire bir kız hpv pozitifmiş ama ayrıntısını hatırlamıyorum. deriden de bulaştığını göz önünde bulundurursak muhtemelen o kızın olayı odur.

Durum
    Yeni Üye

Aslinda şöyle 2 yillik iliskim var ve bu sigiller daha yeni oluştu. Vucut kendi kendine uretmiyor ikimizden biri bunu baskasindan kapti.baska bir ihtimal var mi bunu ogrenmek ıstiyorum: /

Durum
    sfnyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

Aslinda şöyle 2 yillik iliskim var ve bu sigiller daha yeni oluştu. Vucut kendi kendine uretmiyor ikimizden biri bunu baskasindan kapti.baska bir ihtimal var mi bunu ogrenmek ıstiyorum: /
    şu forumda ilk defa içim acıdı , maalesef yok kanka.

Durum
    Yeni Üye

Çok nadiren kuafor islak havlu vs. Bulaşma ihtimali hiç mi yok. Bazi kaynaklarda daha ergenlige girmemis cocuklarda bile olabildigi yaziyo. Ben doktora henuz gitmedim Forumlara bakarak bu bilgilere ulastim. :/

Durum
    elmatadori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Resmi kaynaklar %90 cinsel yol, %10 diğer ihtimaller der. Aynı klozete oturmak vs. Ayrıca hpv virüsü öle hemen ölmez ortamda doku ile geçermiş. Yani sizdede açık bir yara vb birşey olması lazım geçmesi için. En güzel örneği ağda vb'dir heralde.

Durum
    alineor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Amanin bir ilişki sorgulanıyor. Ben yorum yapmam

Durum
    Tecrübeli Üye

genelde bulaştıktan sonra en geç 1 yıl içindde siğillerin ortaya çıktığını okudum hep ama belki daha uzundur :/

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı deborah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    genelde bulaştıktan sonra en geç 1 yıl içindde siğillerin ortaya çıktığını okudum hep ama belki daha uzundur :/
    Bulaştıktan sonra eğer siğil çıkıyorsa ''1 ile 8 ay arasında'' çıkar. Sigil cıkan kişilerin %60'ı ilk 3 ay icinde hpv ile enfekte oluyor, yani bu senin 1-2 yıl once degil yakın zamanda kaptıgın bir şey, detaylı arastırırsan ya da blogumdaki bu konuda yazımı okursan kaynaklardan yararlandım, sen de anlarsın bu sekılde oldugunu.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulaştıktan sonra eğer siğil çıkıyorsa ''1 ile 8 ay arasında'' çıkar. Sigil cıkan kişilerin %60'ı ilk 3 ay icinde hpv ile enfekte oluyor, yani bu senin 1-2 yıl once degil yakın zamanda kaptıgın bir şey, detaylı arastırırsan ya da blogumdaki bu konuda yazımı okursan kaynaklardan yararlandım, sen de anlarsın bu sekılde oldugunu.
    doğrudur, en geç dedim zaten biraz rahatlatmak istedim arkadaşı bende siğil yok tam bilemiyorum.

Bu Konu için Etiketler