Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cinsel yolla geçen diğer enfeksiyonlar için test

Durum
    Leni24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cinsel yolla geçen diğer enfeksiyonlar için test

Geçmek, gitmek bilmeyen şikayetlerim ile yine geldim. Enfeksiyon bölümüne devlet hastanesinden randevu aldım çünkü bitmeyen bir sarı akıntım, üstüne yanma hissim ve sanki patlasa rahatlayacağımı hissettiğim bir baskı yaşıyorum. Sık idrara çıkıyorum, arada ağrı da yapıyor. Üstüne ben tam birliktelik yaşamadığım için fitil vs. kullanma şansım da yok. Sürtünme ile de bu hastalıkların kapıldığı aşikar (aklın o zaman neredeydi kızım ahhh neredeydi de bunlar başına geldi). En kötü yanı ilk temasım 3 yıl önceydi ve akıntı şikayetlerimi öncesinde de olduğu için hiç takmadım. Yeni temasım bir buçuk ay önce gibi oldu ve resmen ani gelişen birkaç dakikalık olay beni bu hallere soktu. Doktordan istediğim yaklaşımı alamazsam bana lab yolları görünüyor ama onlar da idrar/kültür ve sadece akıntıdan örnek alarak halledebilir mi işi? Vallahi sonunda kendimi sirkeli sulara atıcam yetti 😂

Durum
    ruya111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Cinsel yolla geçen diğer enfeksiyonlar için test

merhaba, anlattıklarına göre idrar yolu enfeksiyonu kapmıs olabilirsin ya da degildir bilemem sonuclarına bakmak lazım ama eger oyleyse de asla korkma. her iki kadından birinde var. bende de var. önemli olan kroniklesmemesi. aslında bi ilacla bir gunde iyilesiyorsun ama dikkat etmek gerek. vücut alısmasın.

Bir de gerci tam birliktelik yasamayıp bu mikrobu alabilir misin emin degilim ama korkma yani hicbir sey degil bu yasadıkların. millet burada hpv ile canla basla savasıyor. enerjini yuksek tut. kontrolune git. henuz hpv kapmamıssan ornek olsun tum yazılar asılarını ol.

Benim tedavi sürecimde vücudumda candida mantarı yüksek deger cıktı. genelde kadınlarda yuksek cıkıyormus ve candidan kaynaklı enfeksiyonlar vs olabilmekteymis. yani candidan yuksektir demiyorum ama ben bu surecte candida diyeti uyguladım. vucuduma cok iyi geldi. akıntım normale dondu. koku gitti. bi arastırabilirsin bu diyeti. diyet icin birkac onemli noktayı yazmak isterim.
    -her sabah 1 su bardagına 1 yemek kasıgı sirke koy ic
    -hindistan cevizi yagını kullan (kahveye koyabilirsin)
    -tum seker iceren urunler yasak (meyveler dahil fruktoz icerdigi icin)
    -gluten yasak
    -karabugday ekmegi serbest sadece
    -nisasta iceren yiyecekler yasak (pirin, bulgur, patates vs)
    -süt yasak

candidayı besleyen seker ve nisastadır. bunlardan uzak durulmalı.
    son olarak idrar yolu enfeksiyonu olma ihtimaline karsılık maydanoz kaynatıp icebilirsin. zaten zararsız bir sey. bir dene bakalım. rahatlatabilir.

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet evet idrar yolu enfeksiyonu için doktor hatta antibiyotik verdi bir hafta kullandım geçmedi hala, o kafamı bulandırdı baya. Aşımın ilk dozunu bir hafta önce oldum, ilk ilişkimden de şüphem var açıkcası yüksek risk grubundan kaptım mı diye Arya'nın ve diğer üyelerin de başının etini az yemedim bu yüzden, ya vulvaya tutunduysa, ya VIN sonucu gelirse diye. Şu an yeni temasdan dolayı kuluçka süresindeyim hpv varsa eğer diye ve bu dönemde bile dikkat etmeye başladım. Her gün kefir, kivi, arwell takviyesi, yeşil çay ile başladım ve yakın zamanda dahiliyeye de gideceğim değerlerim için. Doktorum mantardan şüphe ettiği için ozonlu bir jel önerdi bana onu kullanıyorum bir hafta dolunca bırakıcam. Çok teşekkür ederim öneriniz için ben de mutlaka bu diyete göz atacağım zaten polikistik over sendromu başlangıcı gördü doktorum, onunla da uyumlu olacağını düşünüyorum bu beslenme biçiminin. Hiçbir şey çaresiz değil, yeter ki biz kendimize dikkat edelim dediğiniz gibi ne süreçlerden geçmiş buradaki insanlar, büyük bir hayranlıkla okuyorum hepsini, iyi ki de karşıma çıkmış bu forum diyorum hep, beni oldukça rahatlatıyor değerli görüşleriniz ve süreçleriniz 😊

Durum
    Kıdemli Üye

akıntın süt kesigi gibi mi? eger öyleyse evet mantarla iliskisi var:/ ama yine korkulacak bir sey yok benim de öyleydi diyete basladıgımın ilk haftası normale döndüm. bu arada eklemek isterim ki yukarıda bahsettigim sirke elma sirkesi olmalı

bu arada sigiliniz yoksa niye hpvden suphelenip kendinizi harap ediyorsunuz allah askına? rutin kontrole gidersiniz sadece. icinizi ferah tutun. hasta olmasanız bile bu dusunceler bu evhamlar bizi hasta eder. hepimiz cok zor sureclerden gectik ama alısıyoruz, kabulleniyoruz. bununla yasamayı ogreniyoruz. en onemlisi bizi günden güne daha bilincli bir birey yapıyor. belki de dısardakı ınsanlardan daha sanslıyız.

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet süt kesiği gibi ve beyaz görünüyor ama peçetede sarımsıtarak görünüyor nedense rengi. Elma sirkesi ve dostluğumuz o zaman başlıyor bizim yarından itibaren En çok şüphelenme nedenim ilk erkek arkadaşımın birden fazla teması olduğunu sonradan öğrenmemdi, hatta tutamadım kendimi kendisine yazdım, senden önce hiç kondomsuz ilişkim olmadı rahatlayabilirsin dedi anlattım ona detaylı olarak her şeyi bende siğil de yok dedi ama evleniyormuş birkaç aya, tebrik edip nişanlısına mutlaka gardasil vurulmasını önerdim 6 aylık süreçte, bana uyguladığı tacizleri sineye çekip bir de mutluluklar diledim, üstüne de engel yedim... Zaten ondan önce de yeni temasım olan erkek arkadaşım da ne kadar hpv olayında bilinçlenelim, evet varsa birlikte hallederiz dese de ilişkimizi bitirdi üstüne bir şey varsa da tedavisi var 6 ayda geçermiş konu benim için bitti ben hayatıma bakıyorum sen nasıl istersen öyle devam et dedi ve beni tüm endişelerimle baş başa bıraktı. Sürtünmeden dolayı kanamam oldu, kontrole gittim yanımda yoktu, beni tek başıma bıraktı ve bir an önce gidip ne varsa öğren yeter demesi... Tek istediğim her türlü şüpheyi aklımızdan atıp, onunla birlikte tek eşli devam etmekti hayatıma ama olmadı :')

Durum
    Kıdemli Üye

seni o kadar çok iyi anlıyorum ki.. aynı şeyleri yaşadım. bana da eski erkek arkadaşımdan gelmişti. yeni erkek arkadaşım önce destek olmuştu sonra o da pozitif çıkınca ayrıldı. beni çok suçladı. 1 ay ayrı kalmıştık ama ben bu süreçte kendi yaptığım tüm takviyeleri ona da söyledim, yolladım. yanında olduğumu göstermiştim. sonra sükürler olsun ki kabullendi ve geri dondu. onunla beraber su an canla basla savasıyoruz. beraber aksamları yesil cay iciyoruz surekli umarım siz de düzelirsiniz.. düzelmiyorsa da sevgisi korkaklıgının önüne gecememistir. böyle biriyle de devam edebilir misiniz hayatınızda onu dusunun. sizi gerçekten çok iyi anlıyorum. o kadar kotu sürecin icinde onun varlıgı size guc verecekti biliyorum benim de öyle olmustu. eger gercekten cok seviyorsanız zaten onun da iyi olmasını istersiniz. yanında oldugunuzu gösterin. takviyelerden bahsedin. beraber iyilesmeyi teklif edebilirsin. buradaki olumlu yazıların sslerini atın. okusun. iyi gelecektir.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Leni24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmek, gitmek bilmeyen şikayetlerim ile yine geldim. Enfeksiyon bölümüne devlet hastanesinden randevu aldım çünkü bitmeyen bir sarı akıntım, üstüne yanma hissim ve sanki patlasa rahatlayacağımı hissettiğim bir baskı yaşıyorum. Sık idrara çıkıyorum, arada ağrı da yapıyor. Üstüne ben tam birliktelik yaşamadığım için fitil vs. kullanma şansım da yok. Sürtünme ile de bu hastalıkların kapıldığı aşikar (aklın o zaman neredeydi kızım ahhh neredeydi de bunlar başına geldi). En kötü yanı ilk temasım 3 yıl önceydi ve akıntı şikayetlerimi öncesinde de olduğu için hiç takmadım. Yeni temasım bir buçuk ay önce gibi oldu ve resmen ani gelişen birkaç dakikalık olay beni bu hallere soktu. Doktordan istediğim yaklaşımı alamazsam bana lab yolları görünüyor ama onlar da idrar/kültür ve sadece akıntıdan örnek alarak halledebilir mi işi? Vallahi sonunda kendimi sirkeli sulara atıcam yetti 😂
    idrar hariç diğer sürüntü örneklerini alabilmesi için bakire olmaman gerekiyor. O yüzden almazlar canım.

Durum
    Tecrübeli Üye

O kadar çok isterdim ki bunu yapabilmeyi ama kendisi sadece üroloğa gidip, siğil olmadığını öğrendikten sonra bir idrar tahlili verip konuyu kapattı. Anlattım defalarca ona siğil olmadan da olabileceğini hpvnin ama dinlemedi beni temiz olduğunu düşünüyor ve konuyu kapattı. Beni çok fazla kuruntu yapmakla suçladı. Geri dönse her şeyinden üstünden gelmeye hazırım onunla ama maalesef. Sizin için çok sevindim umarım birlikte atlatıp çok mutlu olursunuz ilerdeki hayatınızda. Kendim için de en yakın zamanda bir umutla başka şehirde yüksek paralı bir iş ve yeni hayat diliyorum yoksa aile evinde bu kadar baskıya ben bu şüphelerimin üstüne gitme cesaretini gösteremeyeceğim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Buradan da tutturamadım ben Arya valla ne olacak böyle hiç bilmiyorum 🥺

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Leni24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar çok isterdim ki bunu yapabilmeyi ama kendisi sadece üroloğa gidip, siğil olmadığını öğrendikten sonra bir idrar tahlili verip konuyu kapattı. Anlattım defalarca ona siğil olmadan da olabileceğini hpvnin ama dinlemedi beni temiz olduğunu düşünüyor ve konuyu kapattı. Beni çok fazla kuruntu yapmakla suçladı. Geri dönse her şeyinden üstünden gelmeye hazırım onunla ama maalesef. Sizin için çok sevindim umarım birlikte atlatıp çok mutlu olursunuz ilerdeki hayatınızda. Kendim için de en yakın zamanda bir umutla başka şehirde yüksek paralı bir iş ve yeni hayat diliyorum yoksa aile evinde bu kadar baskıya ben bu şüphelerimin üstüne gitme cesaretini gösteremeyeceğim.
    ya çok affedersin de sevgilin nasıl bu kadar geri kafalı olabiliyor? resmen kör cahillik. böyle bir kafa yapısına sahip erkek arkadaşıyla iyileşmen imkansız. lütfen önceliğin kendin olsun. dilediğin gibi iş sahibi olur her şeyin altından kalkarsın allahın izniyle. ben de ailemden uzakta tek yasıyorum. seni bu konuda da anlayabiliyorum. yani onlarla yasıyor olsaydım sürec cok zor olurdu. muhtemelen durumu paylasmak zorunda kalırdım galiba. sana diyebilecegim su hayatın icin gelecegin icin cesaretini bul. ha bazen her sey yolunda gitmeyebilir. aile yapını bilmiyorum ama en son düsünce olarak paylasmayı deneyebilirsin. bu kadar seyle tek basına ugrasmak insana cok agır geliyor. bir anne destegi arıyor insan. yargılamak yerine destek olacaklarını düsünüyorsan paylasmanı tavsiye ederim. ben paylasamadım