Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cin2 - Leep

Durum
    asliasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cin2 - Leep

Merhaba arkadaşlar, geçen yıl cin1 gelen kolposkopi bu yıl cin2 geldi. Leep olmaktan çok korkuyorum doktorum yüzeysel leep olmamı önerdi. Cin2 olup leep olmayan arkadaşlar var mı? Kesinlikle olmalı mıyım? Sizlerin tecrübeleri nasıl oldu? Deflagyn mi kullansam? Kafamda birton soru, düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Durum
    Kıdemli Üye

Cevap: Cin2 - Leep

Gece hic uyumadim ve surekli agladim, gecen yil ki biopsi sonucum cin1 di. Bu yil cin2 yine o ilk ogrendigimde ki kabullenme surecini korkuyu Mahvolmuslugu hissediyorum. Leep olmaktan o kadar korkuyorum ki Ilerde Cocugumda belki Duser tutunamaz diye cok korkuyorum. Birde benim anlamadigim sey Gecen yil ki sonuclarda, saat 9 bolgesi cin1 di bu yil Saat 8 bolGesi cin2. Simdi bu 9 bolgesi ne durumda oda cin2 olmus mudur?
    Ve saat 5 hizasi cin1 gecen yil bambaska bolgelerden bu yil bambaska bolgelerdeN biopsi alindi. Diger bolgeler de neler var acaba?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhaba aslı, ben cin3'ten leep oldum. Lütfen öncelik kendi sağlığın, bir diğer konu ise leep düşükten çok erken doğum yapabiliyormuş. Böyle korkularla kendini mahvetme, prosedür belli cin2 veya cin3 isen genelde doktorlar leep yapmak istiyor. Deflagyn cin geriletmede rol oynuyor bence bunu bir doktoruna sor kendisi demedi mi bir şey.

Durum
    Kıdemli Üye

Doktorum leep den sonra deflagyn kullanabilirsin dedi daha cok o tarzi onerdi, benimki yuzeysel bi leep yapacagini soyledi. Deflagyn yetkilisinin ise soyle bir yorumu oldu, “leep yapildiktan sonra o bolgede zone dedikleri yerde sanirim orasida alinan bolgenin daha alt tabakasinda kalabiliyormus onu temizlemek icin de kullanabilirsin” bu tarz bisey demisti. Genelde leep den yana doktorlar ama bazi doktorlar gorus olarak CIN 2de klasik yaklasimin Leep oldugunu, fakat bazi hastalarda yakin izlem yeterli oldugunu savunabiliyor ve Bunu belirleyecek sey kolposkopideki bulgularin oldugunu savunuyor. Ornegin tolga tascinin sayfasinda kimlere leep yapilmaz diye kisa bir videosu var orada anlatmis. Belki bende onlardansam... diye dusunmeden edemiyorum. Benim normalde dr um tolga tasciydi ama bukez baska guvendigim bir dr a yaptirdim biopsi mi, o leep dedi bikez daha kolposkopi yaptirmak hem maddi hem de manevi acidan zor. O aciyi tekrar yasamak hic kolay degil.
    bende su da var surekli baska doktorlarin ne diyeceklerini merak ediyorum birkac dr a daha gitmek istiyorum ama bukezde yeniden kolposkopi isteyecekler oda cok zor. Yani kisaca gittigim doktorlardan pisman degilim ama aklim hala gidemediklerimde

Leep den sonra kanamalari olanlari okudum aklim sasti cok korktum. Leep den sonra negatif olmak daha kolay diyebilir miyiz acaba? Bu leep meselesi benim basima asla gelmez saniyordum. Beynimden vurulmusa dondum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Bence de en güzel karar verme şekli 1-2 doktora daha görünüp onların da fikirlerini almak olur böylece ne yaptıracaksan veya yaptırmayacaksan için rahat eder.
    Leepten sonra benim 2 kez kanamam oldu zaten birincisi yara alma'ydı leep değildi aslında bi orda oldu, bi de leep sonrası oldu ama bir daha olmadı.
    Belki ordaki hücreler temizlendiği için olumlu etki edebilir diye düşünüyorum.

Durum
    Kıdemli Üye

Bende de yara var hatta smear almaya calistiklarinda fircaya hep kan geliyordu son zamanlarda.. ama her defasinda o yara onemli bisey degil herkes de oluyor diyip gecistirildim. Seninki ni neden yaktilar ki? Yada hangi durumda yakiliyor bu yara? Ve zarari var mi? Sanirim bazilari pek sicak bakmiyor yakmaya