Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ascus akýntý ve boðaz aðrýsý

Durum
    Yalev - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ascus akýntý ve boðaz aðrýsý

Arkadaslar selam
    Yaklasik 1 ay olucak yoðun beyazýmsý kokulu ve kaþýntý yapan akýntý þikayeti ile kadýn doðuma gittim. Antibiyoktik fitil ve krem verdi. Kullandým ve geçti gibi oldu. Ben ilaçlarýmý kullanýrken smear sonucum çýktý ve sonuç ascus 😔
    1 - 1.5 ay sonra tekrar gel dedi. ( mayýs sonu tekrar gideceðim )

Bu arada akýntým gecti fakat bugün sabah boðaz aðrýsý ile uyandým ve az önce tuvaletimi yaparken yine beyazýmsý akýntý geldi. 1 ay önce de hafif boðaz aðrým vardý. Ýkisi arasýnda ki baðlantý açýkcasý beni korkutuyor. Baðýþýklýðým düþtüðü için mi akýntým baþlýyor yoksa farklý bi durum mu bilemedim. Bu tür sýkýntý yaþayan oldu mu

Durum
    Umay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Cevap: Ascus akýntý ve boðaz aðrýsý

O baðlantý beni de darliyor. Sadece hpv icin konuþmuyorum baska cybh leri de takip ediyorum herkesin agiz sagligi sýkýntýlý boðazýnda aðzýnda birseyler yaþýyorlar ama kimse tani almamýþ. Buna ben de dahil bugün yine kbb ye gittim ve sonuç yine hiç. Bunun icin seviniyorum ama aylardýr bu boðazýmdaki agri ne bilmiyorum ve " çözümsüz " hissi bende yogun kaygi oluþturuyor.

Ne kadar mantikli konuþurum bu saatte ve bu bilgisizlikle bilmiyorum ama sanýrým aðzýmýzda da bi çeþit bakteri mantar bi tepki bise oluyor.

Yalniz doktorun bugun bana söylediðini de aktarayim: " biz hpv nin bulgularini cok net görür ve iyi tanýrýz. Aðýzda oluþan lezyonlar kendini ve sebebini cok belli eder." Bu cumle beni umutlandirmakla beraber sorunumun tespit edilememesinden kaynakli bayagi da endiselendirdi.

Yazali 2 3 gun olmus. Umarim bogaz agrin geçmiþtir. Basit bir soguk alginligi vs.dir. Ancak gemediyse de sunu soyleyebilirim ki mutlaka bir gun bu da bitecek. Bizimle ebediyete intikal etmeyecek sonuçta. Bu kadar insan bu agrilari sonsuza kadar cekmiyordur diye umut ediyorum.

Durum
    Denizminikk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv tip 16
    Lütfen kýzlar bana bi bakabilir misiniz ? Cýn 3 leep olmuyorum ahcc aldým 1 sene kullansam düzelir mi ? Düzelen olmamýsmýdýr?

Durum
    engineerb - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

boðazýmda 2020.ocakdan beri geçmeyen bir yanma hissi ve düþük seviyeli ateþ var. genital siðil tedavisi oluyorum yaklaþýk 2 haftadýr. bir bað var mý acaba?

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Sevgili arkadaþlar bir kere kýþ ayý yaklaþtý, mevsim geçiþinde boðaz acýsý, aðrýsý olabilir. Boðaz da siðil veya bir þey olsa aðrý duymazsýnýz bundan yana.
    Ek olarak ee dünyaca covid problemimiz var. Bence kesinlikle bi baðlantýsý yok. Ben de zamanýnda düþündüm boðazýmda var mýdýr dilimde var mýdýr diye bu aðýz yoluyla öyle kolay bulaþmýyor, genital siðil gibi. 10 hpvliden 7sinde genital sigil çýkar ama, 10 oral iliþki yaþayan kiþinin belki 1 kiþisinde hatta 50 kiþiden 1 kiþide çýkar oral hpv yani demek istediðim boðazda siðil veya hpv ile baglantý o kadar kolay oluþmuyor. Objektif düþünün korkmadan, kaygýlarýnýzý kenara býrakarak sizce boðazda aðrý veya acý hpv belirtisi mi yoksa diðer hastalýklar, soðuk algýnlýðý, farenjit, üþütme tarzý þeyler midir? Bence kesinlikle ikincisi.