Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 13 Kasım 2020 - Hpv pozitif olduğumu öğrendim!

Durum
    ekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: 13 Kasım 2020 - Hpv pozitif olduğumu öğrendim!

Bugün muayene oldum ve doktorum (doçent ve cidden iyi bir doktor) kolposkopiye gerek olmadığını söyledi. Sadece siğil kontrolü yaptı ve hiç siğilim olmadığını söyledi. Bu yaş grubunda (25 yaş altı) hpv bulaşının çok yüksek olduğunu ve genellikle hpv bakılmadığını, bağışıklık sisteminin kendiliğinden yendiğini söyledi. Hatta hpv pozitif olduğumu söylediğimde sana kim hpv baktı diye şaşırdı. Ascusun önemli olmadığını söyleyerek tedavi amaçlı deflagyn application set önerdi. 3 ay boyunca regl olduğum günler hariç şırınga ile uygulamamı, eğer olumsuz bir değişiklik varsa bunun tedavi edeceğini söyledi. Ahccnin bilimsel bir temeli olmadığını söyleyerek gardasil-4 aşısını yaptırmamı önerdi. Çapraz etki ile pozitif tiplere de katkısı olabileceğini söyledi. 6 ay sonra kontrol

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Deflagyn vermesi iyi olmuş. Ahcc'yi ise daha fazla araştırması gerekiyor. İtalya'da covid konusunda bağışıklık için destekleyici olduğu bilimsel veriler verildi covid başında veya ortasında. Ama herkesin görüşü kendine tabi, dünyadaki herkesi ikna edemeyiz

Durum
    moralibozukordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

merhaba arkadaşlar geçmiş olsun öncelikle
    ben bir şey sormak istiyorum anlamadığım bir nokta var. bende sadece hpv tip 6 var. bu smearde ascus falan çıkıyor diyorsunuz ben o kısımları çok anlayamadım.
    cin1 cin2 bunlar belirli tiplerde mi çıkıyor yoksa her tipin oluşturabileceği şeyler mi?

Durum
    Yeni Üye

Ben de ahcc’ye ve diğer takviye edici gıdalara devam etmeyi düşünüyorum açıkçası. Deflagyn vermesi de moralimi düzeltti epey

Durum
    Hpvsavascisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı moralibozukordek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar geçmiş olsun öncelikle
    ben bir şey sormak istiyorum anlamadığım bir nokta var. bende sadece hpv tip 6 var. bu smearde ascus falan çıkıyor diyorsunuz ben o kısımları çok anlayamadım.
    cin1 cin2 bunlar belirli tiplerde mi çıkıyor yoksa her tipin oluşturabileceği şeyler mi?
    Tip 6 sadece siğil yapıyor. Hücre bozukluğu yapanlar başta tip 16 18 ve diğer yüksek tipler diye biliyorum. Yani sizdeki tipi cin1 cin2 ye evrilmez.
    Yanlışım varsa düzeltilsin yine de.

Durum
    Yeni Üye

Merhaba moralibozukordek, sana da geçmiş olsun -Bildiğim kadarıyla- tip 6 siğil yapan + düşük riskli bir tip diye biliyorum. Smearda ascus asch gibi sonuçlara neden olacak türler başta 16-18 olmak üzere benim de taşıdığım diğer yüksek riskli tipler diye biliyorum. CIN1-2 kolposkopi sonrası biyopsi sonucuna göre değerlendiriliyor. Bugün doktoruma tip 6-11 gibi siğil yapan türlerin varlığını da öğrenmek istediğimi söyledim (siğilim olmadığı için paranoyak oldum ) o tiplerin rahim ağzında değişiklik yapmadığını, dış dokuya yerleşerek siğil şeklinde belirti verdiğini söyledi.

Durum
    moralibozukordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

teşekkür ederim ekim ve hpvsavascisi🤍

Durum
    karakiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

herkese merhaba,
    ben de yeniyim forumda. bu baslik bana da uygun oldugu icin ben de buradan dertlesmek istedim sizinle.
    ekim, umarim iyisindir sen de ve kisa zamanda iyilesirsin.
    benim de ilginc bir hikayem var. bosanali 4 sene oluyor ve onumuzdeki sene baska biriyle evlenecegim. Gecen sene hpv taramasinda negatif ciktim (rutin tarama) ve yasim 34. bu sene rutin smear testim ascus oldugundan hpv taramasi da yapildi ve yuksek riskli hpv goruldu. (sadece 16 ya da 18 olmadigi soylendi ama hangi tip oldugunu bilmiyorum halen)
    Smear testimden tam 4 ay sonraya kolposkopi randevusu verdiler. Elbette ki cok korkuyorum. Eski esimden kaptigimi dusunuyorum ben de cunku aldattigi icin ayrilmistim. Smear testim boyle geldiginde korkudan HIV testi bile yaptirdim. Cok sukur temiz cikti ama bu HPV yuzunden hayatim alt ust oldu. Cunku cok bilgi vermediler ve internetten okuyunca tahmin edeceginiz gibi neler neler geldi aklima.
    Bu forumdaki herkese birer birer tesekkur ederim butun olumlu yorumlar ve mesajlar icin. Insanin en cok da morale ihtiyaci oluyor boyle zamanlarda. Kimseyle de konusamiyor insan.
    Simdi kolposkopi gununu bekliyorum. Sevgilimden de uzaklastim cinsel anlamda. Seks su anda bir fobi haline geldi bende en ufak bir cinsel istegim dahi kalmadi. Umarim bunu okuyan herkes kisa zamanda atlatir...

Durum
    Yeni Üye

Merhaba karakiz. Kusura bakma epeydir foruma girmiyordum şimdi gördüm. Nasılsın?
    Bu süreçte moralini yüksek tutman önemli hem psikolojik sağlığın hem de bağışıklığın için. Neden oldu diye düşünmek yerine tedavi sürecine odaklanmak en iyisi. Ben de başta çok kaygılıydım sevgilime nasıl açıklayacağım konusunda ama onun da sağlığı için açıklamak en iyisi. Bizim de cinsel anlamda tadımız kaçtı ama atlatacağımıza inanıyoruz. Birlikte aşabilecek olmak iyi hissettiriyor bir yandan. Kolposkopi yaptırdın mı bu arada?

Durum
    ereya45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı ekim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba karakiz. Kusura bakma epeydir foruma girmiyordum şimdi gördüm. Nasılsın?
    Bu süreçte moralini yüksek tutman önemli hem psikolojik sağlığın hem de bağışıklığın için. Neden oldu diye düşünmek yerine tedavi sürecine odaklanmak en iyisi. Ben de başta çok kaygılıydım sevgilime nasıl açıklayacağım konusunda ama onun da sağlığı için açıklamak en iyisi. Bizim de cinsel anlamda tadımız kaçtı ama atlatacağımıza inanıyoruz. Birlikte aşabilecek olmak iyi hissettiriyor bir yandan. Kolposkopi yaptırdın mı bu arada?
    Merhaba acaba siz oral hpv testi de oldunuz mu ben oral hpv konusunda çok endişeliyim giderek yaygınlaşan bir durum