Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv süreci hakkında..

Durum
    bloggg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv süreci hakkında..

Bu virüs bana 2019 nisan ayında bulaştı . Kimden bulaştığınıda biliyorum. Çünkü ilk ve son ilişkimdi. Tek gecede bulaştı.
    2019 eylül ayında ilk siğili farkettim ama ciddi bir virüs olduğunu bilmediğim için üzerinde durmadım. 1di 2 oldu. Sonra 2020 ayının eylül ayı gibi genital bölge temizliği esnasında jiletin gözle göremediğim küçük siğilleri de kanatması sonucu bu siğillerin yayılmaya başladığını farkettim ve işte o zaman araştırmaya başladım . Ne yazıkki hpv olduğumu öyle öğrenebildim. Hemen imutor,propolis,bal,kefir,yeşil çay, çörek otu yağı, kuru yemiş ve spora başlamak gibi hayatımda değişiklikler yaptım. Hpv korkusundan sigarayı, alkolu hayatımdan çıkardım. Siğillerin üzerine propolis sürdüm ve 1.5 ay sonunda hepsi geçti (zaten çok yoktu 2 adet büyük siğil, 3-4 tane de küçük siğil vardı) sonuç olarak şuan tek tük siğiller çıkıyor ve çıktıkça propolis sürüyorum... Gelişmeleri ara ara bu postta güncelleyeceğim. Yazmak beni rahatlatır diye düşündüm.

Durum
    Deryaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv süreci hakkında..

Sadece propolis ile kendiniz mi tedavi ettiniz kriyoterapi ya da koter işlemi yaptırmadınız mi doktor kontrolü eşliğinde ?

Durum
    Eichmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Deryaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece propolis ile kendiniz mi tedavi ettiniz kriyoterapi ya da koter işlemi yaptırmadınız mi doktor kontrolü eşliğinde ?
    Bence yaptırsaydı yazardı. Sizce de öyle değil mi ?

Durum
    Malik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv yakılmadığı sürece çıkar. Propolis sadece üst tabakadaki çıkıntı deriyi alıyor.

Durum
    arslan_snn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Malik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpv yakılmadığı sürece çıkar. Propolis sadece üst tabakadaki çıkıntı deriyi alıyor.
    Lazer ya da koter ile yaktırmanın farkı var mı? Koter yaptırınca aynı bölgede siğil bir daha çıkmıyor diye biliyorum. Lazerde de öylemi?

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Deryaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaktırmadım ama cinsiyet erkek ve dediğim gibi siğillerim azdı. Görünen yerlerdeydi. Üzerlerine propolis damlattım sadece ve iyileşti. Tekrar çıkmaz inşallah

Durum
    Tecrübeli Üye

Valla bilmiyorum deriyimi alıyor kökü mü kurutuyor zamanla göreceğiz ama prof saraçoğlu kökünü kurutur diyordu. Hatta propolisle kurursa bir daha tümden kurtulursunuz evelallah demişliği var

Durum
    Tecrübeli Üye

Şuan için hayatımda değilştiremediğim tek olumsuzluklar günlük iş stresi ve uyku düzenim. Hpvyi çok kafama takmıyorum iyileşeceğimi biliyorum. 25 yasındayım ve sağlıklı besleniyorum .

Durum
    Tecrübeli Üye

Tek tük minik siğiller çıkmaya devam ediyor. Bu illetten ne zaman kurtulacağım merak konusu. Aynı şekilde devam ediyorum sürece. Sabırlıyım...

Durum
    Tecrübeli Üye

Tipine falan baktırmadım bilmiyorum ama güçlü bir tip olsaydı siğillerden bu kadar kısa sürede kurtulabilir miydim sizce ? Ve şuan çıkanlar da çok minik siğiller. Üzerlerine 1 hafta düzenli propolis sürünce geçiyor. İmutor bu hafta bitecek. 2 aylık pharmaton aldım 60 kapsül. Biraz da bunu kullanacağım. Su bazlı propolis bitti ve yenisini alkol bazlı olarak kullanmaya başladım.... gelişme olursa güncellerim tekrar