Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yalancı negatiflik psikolojisi ?

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yalancı negatiflik psikolojisi ?

Merhaba,
    Arkadasimin kocasi hpv idi. Surekli siğil tedavisi görüyordu... ama arkadaşım 6 ayda bi hpv testi yaptirdi hep negatif cikiyor. İlişkilerini hic kesmediler. Hic korunmadilar. Kadin taraf bunu hic takmadi ve hep negatif geldi. Yalancı negatif olabilir mi ? Ya da kadinda vajinal suruntu aliyorlar sadece, deri uzerinden bakılmıyor diye boyle olabilir mi? Nasil bulaşmaz? Kocasında var.

Benim eşime de bu örnek oldu. Sen abartıyorsun bak falanca hic senin gibi değil , hic de bir sey olmuyor diyor . Ben de belki yalanci negatif diyorum. Esim de diyor ki bi gun ben negatif olursam sen o sonuca da inanmayacaksın diyor .

Aslinda haksiz degil. Sonucu negatif gelse de inanip normale dönebilir miyim bilmiyorum .mesela benim oral hpv negatif geldi ama damak lezyonundan hpv olabilir dedi doktor.

Ne yapacağız? Nasil inanacağız? Nasıl yol izleyecegiz?

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Yalancı negatiflik psikolojisi ?

Alıntı Sercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Arkadasimin kocasi hpv idi. Surekli siğil tedavisi görüyordu... ama arkadaşım 6 ayda bi hpv testi yaptirdi hep negatif cikiyor. İlişkilerini hic kesmediler. Hic korunmadilar. Kadin taraf bunu hic takmadi ve hep negatif geldi. Yalancı negatif olabilir mi ? Ya da kadinda vajinal suruntu aliyorlar sadece, deri uzerinden bakılmıyor diye boyle olabilir mi? Nasil bulaşmaz? Kocasında var.

Benim eşime de bu örnek oldu. Sen abartıyorsun bak falanca hic senin gibi değil , hic de bir sey olmuyor diyor . Ben de belki yalanci negatif diyorum. Esim de diyor ki bi gun ben negatif olursam sen o sonuca da inanmayacaksın diyor .

Aslinda haksiz degil. Sonucu negatif gelse de inanip normale dönebilir miyim bilmiyorum .mesela benim oral hpv negatif geldi ama damak lezyonundan hpv olabilir dedi doktor.

Ne yapacağız? Nasil inanacağız? Nasıl yol izleyecegiz?
    oral test yaptırmıssın negatif gelmiş daha ne olsun ? Doktor lezyona olabilir demiş ihtimal vermiş bence test daha güvenilir bu durumda. Ayrıca atıyorum kadında gardasil aşısı yapılmışsa o tipe karşı koruyuculuğu olmuş olabilir ya da bağışıklık sistemi güçlüdür ve bulaş olmamıştır. %100 bulaşacak diye bir şey var mı yani. Bulaşma ihtimali çok çok yüksek özellikle lezyon varken. Ama lezyon yokken birlikte olmuşlarsa bulaşmama ihtimali de göz ardı edilmemeli bence

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oral test yaptırmıssın negatif gelmiş daha ne olsun ? Doktor lezyona olabilir demiş ihtimal vermiş bence test daha güvenilir bu durumda. Ayrıca atıyorum kadında gardasil aşısı yapılmışsa o tipe karşı koruyuculuğu olmuş olabilir ya da bağışıklık sistemi güçlüdür ve bulaş olmamıştır. %100 bulaşacak diye bir şey var mı yani. Bulaşma ihtimali çok çok yüksek özellikle lezyon varken. Ama lezyon yokken birlikte olmuşlarsa bulaşmama ihtimali de göz ardı edilmemeli bence
    Aman işte Ahmet ne bileyim ya bende kaygi ,panik, paranoya oluştu sanki nasil normale dönüyor dönenler bilemiyorum . Benim partner de anlayışlı degil zaten.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Oral hpv testi ile ağızdan alınan sürüntüde genital bölgedeki pozitiflik veya negatiflik çıkmaz ki? Genital bölgeden sürüntü almaları gerek. İlla sigil agzında olacak diye bir şey yok, eğer agzında sigil veya hpv yoksa zaten negatif gelir.

o eşinin arkadaşını ben anlamadım acıkcası hiç korunmamak ve bulaşmaması bana ütopik geliyor açıkçası. Bilemiyorum çünkü bu virüs bulaşıyor yani ben değil tıp bilimi söylüyor. ilginç, daha farklı veya düzgün bir laboratuvara yaptırmasını öneririm. hastanede hpv tiplendirme testi yaptıysa sadece 4 tipe bakılmış olabilir ama taşıdığı tip farklı bir tip olabilir.

Durum
    Kıdemli Üye

Bana da cok tuhaf geliyor. Ve esime gore tuhaf olan benim. Ama arkadasim tum yuksek tiplere baktiriyor . Hepsi negatif geliyor . Anlayamadım ya .
    Benim agizdan alinan suruntu negatif geldi Arya. Ama doktor buna rağmen damak lezyonu hpv olabilir mi diye dusundu. Yani doktor yaptırdığım testin negatif sonucunu ciddiye almadi. Iste tuk bunlar bana cok tuhaf geliyor. Test sonucuna da inanamyacaksak sureci nasıl takip edicez

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Sercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana da cok tuhaf geliyor. Ve esime gore tuhaf olan benim. Ama arkadasim tum yuksek tiplere baktiriyor . Hepsi negatif geliyor . Anlayamadım ya .
    Benim agizdan alinan suruntu negatif geldi Arya. Ama doktor buna rağmen damak lezyonu hpv olabilir mi diye dusundu. Yani doktor yaptırdığım testin negatif sonucunu ciddiye almadi. Iste tuk bunlar bana cok tuhaf geliyor. Test sonucuna da inanamyacaksak sureci nasıl takip edicez
    Beyin o kadar güçlü ki agzimin icini stresle kontrol ederken aft cikti bir ton. Zorla baka baka cikardim yani agzimda biseyler