Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv tip 56 süreç ve mevcut durumum

Durum
    seval - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv tip 56 süreç ve mevcut durumum

Alıntı Ceyda5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar smear testi yeterli mi? Hpv testi yapmak şart mı?
    Smear testi hücre bozulması varsa anlamlı, hpv varlığını tespit edemez. Ama siz zaten hpv taşıdığınızdan emin olduğunuza gore tipini bilmenin su aşamada en azindan bie önemi olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca smear sunucunuz kötü gelirse zaten hpv dna testi yapiyor hastaneler. Eğer 30 yaş uzeriyseniz keteme gidin bence. Zaten smear kötü gelirse hastanede ketem e yönlendiriyor. Süreç 30 yaş üzerine bu şekilde işliyor.

Durum
    Neversaynever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı seval Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslinda uçuk abarttıginiz kadar tehlikeli bir virüs degil. Daha once hic çıkartmamış olmanıza sevindim. Aslinda öpüşme ile bulaşmaz. Minicik çocuklarda uçuk gördüğünüzde öpüsmus sanmayın. Masum bir tokalaşma da yeterli virüs transferi icin. Uyku problemli olduğunuz ici mi bağışıklık sorunlu olduğunuzu yazdınız, teşhisi koyulmuş bir bağışıklık sorununuz var mi? Bağışıklık konusu hpv taşıyıcısı icin önemli olduğundan soruyorum. Nedense burda siğil çıkaran herkes altta yatan bir bağışıklık sorunu olduğunu yazıyor. Ama öyle bir şey olamaz. Bağışıklık oyle kolay yerle bir olan bir durum degil ki. Teşhisi koyulmuş bir hastalığınız yoksa ahcc sizin icin mucize olacaktır. Sağlıklı günler
    Merhaba durum şöyle ben imsomnia hastasıyım uykusuzluk problemim var ve 10 yıldır antidepresan kullanıyorum haliyle işe yaramıyor artık uykusuzluktan dolayı bazen vücut direncim düşüyor ve hasta oluyorum ama hpv yi öğrendikten sonra çok daha dikkatli olmaya başladım uyku hijyenime vs çok şükür smearlar herşey temiz imutor kullanıyorum yediklerime dikkat ediyorm siğil vs olmadı hiç ne zaman bulaştı bilemeyeceğim.Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için iyi günler

Durum
    Ceyda5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı seval Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Smear testi hücre bozulması varsa anlamlı, hpv varlığını tespit edemez. Ama siz zaten hpv taşıdığınızdan emin olduğunuza gore tipini bilmenin su aşamada en azindan bie önemi olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca smear sunucunuz kötü gelirse zaten hpv dna testi yapiyor hastaneler. Eğer 30 yaş uzeriyseniz keteme gidin bence. Zaten smear kötü gelirse hastanede ketem e yönlendiriyor. Süreç 30 yaş üzerine bu şekilde işliyor.
    Teşekkür ederim bugün smear ve hpv testi yaptırdım ama doktorum çok bilgili gibi gelmedi hiç bişey demedi ben bişeyler söyledikçe cevapladı hep aldora krem verceğini söyledi aldoranın iyi olmadığını yakılmasının önerildiğini söyledim. Test sonucların gelsin sonra siğilleri keser biopsiye yollarız 2-3 dikiş olabilir dedi anlayamıyorum gerçekten yakılması gerekmiyor mu. Smear 10 hpv 20 gün sonra açıklanacakmış bu süreçte ne yapmam lazım bilmiyorum yardımcı olur musunuz. Devlete gitsem daha ilgili olurlardı heralde. Doktora çözümü yok mu atamıcak mıyım dedim yok her strest olduğunda bağısıklığın düştüğünde bu siğillerden cıkarıcaksın dedi

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Doktorunu değiştirmelisin bence Ceyda. Çünkü atilmayacagina dair olan inanç eskide kaldı artık o bilgi çürüdü.

Durum
    Neversaynever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Honey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktorunu değiştirmelisin bence Ceyda. Çünkü atilmayacagina dair olan inanç eskide kaldı artık o bilgi çürüdü.
    Merhaba ben hastalarına atlatılmıyor diyen bir doktorla görüştüm sordum neden böyle düşünüyorsunuz diye hayır dedi tabiki geçebilir virüs ama testte negatif çıktı diye negatif olmayabilirsin yani testin yanılma payı var dedi bu yüzden yılda bir kere smear verin geçti diye gelmemezlik yapmayın dedi zaten burda okuduklarımdan ve kendi yaşadıklarımdan yola çıkarak herkesin hayat boyu smear vereceğini düşünüyorum o hiç problem olmaz bizler için☺