Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ile 7-8 yıl

Durum
    Sercann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv ile 7-8 yıl

Merhabalar derttaşlarım. Geçmişte birkaç kez bu forumu kurcalamıştım. Burada üyelerin birbirleriyle kurdukları bağ ve bilgi paylaşım pratikleri çok hoşuma gittiğinden bir de ben üye olayım diye düşündüm ve oldum. Hikayem şöyledir: ilk siğillerimi fark etmem 7-8 yıl öncesine dayanıyor zannederim. Fakat internette bu virüsün çok masum olmadığını okumuş öğrenmiş olmama rağmen yeterince ciddiye almadım sanırım. Öyle ki ilk doktora görünmem siğilleri farkettikten belki 1 sene sonra gerçekleşti. Bu rahat tavrım bu zamana kadar sürdü sayılır esasında. Çünkü ikisine belirli bir süre düzenli kontrole gittiğim toplam üç hekime göründüm bu zamana kadar. Düzenli dediğim de atıyorum 3 ay boyunca 20 gün arayla kontrollere gidip siğiller halihazırda çıkmaya devam ediyorken 4-5 ay kontrole gitmeyip sonra aklım esince yine 3-4 kez kontrole gidip bırakmak... Bu böyle devam etti ve ben 2 sene öncesine kadar koterin yanında Verrutol, sirke vs. gibi şeyler de denemişliğim var. Verrutolü her kullanışımda siğillerim bitene kadar kullandım bu arada ( galiba bir tek verrutol kullanımında istikrarlı davrandım ). Velhasıl zannederim geçen sene ekim-kasım ayları gibi İmutor Kompleks kullanmaya başladım. 3-4 ay kadar günde iki adet aldım. Bu sürede Verrutol de kullanıyordum. Siğillerin bu süreçte çoğalma miktarını pek hatırlamıyorum. Fakat ilk zamanlarda(6-7 yıl evvel) siğillerin koter veya verrutol ile temizlenip bitirildiği zamanlarda 20 günlük iki kontrol arasında hep 10 üzeri siğilin nüksettiğini iyi hatırlıyorum. Son bikaç yıldır verrutol de kullansam koter de yaptırsam kontrolleri aksatıp 4-5 ay sonra kontrole gittiğimde bile neredeyse 10 adetin üzerine çıkmıyor olabilir nükseden siğiller. Bu arada İmutorun son paketinde eski doktoruma tekrar gittim. Koter uyguladı ve Max İmmun takviye tablet önerdi. Günde 1 adet olmak üzere totalde 3 ay kullanmamı söyledi. İmutor bittikten sonra Max İmmun'a başladım. Zannederim bahsettiğim son kontrole gidişimden sonraki ikinci kontrolden sonra siğillerim tekrar etmemeye başlamıştı. Max İmmun'da 3. ayımı doldurmak üzereydim ve son iki kontrolde de(bu yaklaşık bir buçuk aylık bir süre yapıyor) siğil olmadığını söyledi doktor. Ve maalesef benim o vurdumduymaz hallerim de nüksetti tekrar ve kontrollere gitmeyi bıraktım. Son kontrolün üzerinden 6 ay geçti. Ve 3 gün önce testisimde 1 adet ve makat çevresinde de 4-5 adet siğil farkettim. Şimdi bu kadar uzun anlattığım hikayenin ardından merak ettiğim şey şu: "ilk birkaç yıl her siğil nüksetmesinde 14-15 adet siğil çıkıyorken şuan aradan 6 ay geçmesine rağmen 5 - 6 tane siğilin tekrar etmesinin sebebi sadece viral yükün azalması mı?". Ve ayrıca vitamin desteği kullanmıyorken de nükseden siğil sayısı eskisine nazaran azalmıştı. AHCC kullansam eminim ki çok faydasını görecem. Fakat şuan çalışmıyorum. Belki biraz zorlarsam bikaç ay kullanabilirim. Örneğin AHCC'yi 2-3 ay imutor veya başka bi takviyeyle birlikte kullansam ne kadar verim alabilirim? Çünkü dediğim gibi 6 ay kullanabilecek ekonomik şartlara sahip değilim. Hani kemer sıkıp kullanmaya başlasam ve 6 ay aralıksız satın alabileceğimden emin değilim. Bu kez ara verdiğim için bi şeye de yaramayacak o kadar parayı çöp ettiğimle kalacam. Çok yazdım farkındayım. Neyse burda kesiyorum fikirlerinizi rica ediyorum.

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Hpv ile 7-8 yıl

Koter yazmışım fakat kriyoterapi olacaktı

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhabalar, gün sonunda yine de bu işin ciddiyetini farketmen çok güzel.
    Ahcc kullandıgında baska bir takviyeye gerek kalmıyor. Siğillerin zamanla azalmasının ve hala cıkmasının sebebi: virüs hala vucudunda ama viral yükü bir tık azalmış görünüyor ama hala aktif, cunku sigil cıkıyor. Siğiller zamanla azalabilir ama bu zaman herkesin sabredeceği bir dilim değil ne yazık ki zaten hpv virüsü vucuttan atılıyor ama birçok kişi ben de dahil bunu 3-4 yıl vücudumuzda taşımak istemediğimiz için ahcc kullanıyoruz. Eğer kendine iyi bakmazsan da bu süreç devam ediyor sende de oldugu gibi.
    Senin yerinde olsam birkaç ay para biriktirir kullanabildiğim kadar ahcc kullanırdım (maddi durumum yettigi kadar), yetemediği süreçte de imutor propolis tarzı takviyelere devam edip ek olarak ki en önemli kısımlardan biri bu: düzenli ve iyi beslenirdim.

Bak kış geliyor, bol bol brokoli yiyebilirsin pişirmesi çok basit. sıcak kaynar suya at, ocakta orta ateşte 6-7 dakika boyunca pişir ve hazır... üstüne limon sık ve ye çok faydalı.
    Yeşil çay iç, kefir iç, her sabah yeşil çarliston biber ye mesela. mor besinlere yönel, şekerden biraz uzak durmaya calıs ve alkol ile sigara kullanıyorsan bırak, bırakamıyorsan epey azalt gibi.

Durum
    Yeni Üye

Öncelikle vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Görüşlerini en çok merak ettiğim isimlerden biri sizdiniz. Esasında beslenmemle ilgili bir problem yok. Brokoli, taze sebzeler, hatta birçok kimsenin nefret ettiği bamya, pırasa gibi şeyleri bile ayırt etmeden yerim. Normal şartlarda hasta da olmam biliyor musunuz? Yani ben kendimi bildim bileli domuz gibiyimdir grip falan bile uğramaz nerdeyse hiç hem de. En çok kafama takılan konulardan birisi de bu zaten. Bağışıklığımın fena olmadığından eminim. Fakat neden vücudum o "virüsü kendiliğinden atan"lardan değil bilmiyorum. Alkolü 3-4 yıldır kullanmıyorum sayılır. Bu 3-4 yıllık süreçte toplasanız 20 kez falan alkol almışımdır. Onlar da zilzurna sarhoş olacak kadar değil nerdeyse tadımlık içmişimdir. Fakat sigarayı günde 2 pakete yakın tüketiyorum galiba. Onu da iki gündür azaltmaya çalışıyorum. Mesela son iki gün günde 12-13 tane içtim. Daha da azaltacam. Ama bırakabileceğimden emin değilim. Ha bu arada AHCC için Alva ile görüştüm ve "maddi durumlar sebebiyle 3 ay kadar AHCC kullansam bi fayda görür müyüm? " diye sordum. Bana 3 ay günde 3 gr kullanmak yerine 6 ay günde 1,5 gr kullanmanız daha mantıklı dediler. Sizce de öyle mi?

Durum
    Malik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Çok geçmiş olsun. Kronik bir rahatsızlığınız varmıı. 6 7 yıl boyunca siğil çıkarmanız enteresan. Hani virüs vücudunda bir şekilde kalabilirde, sürekli siğil çıkarmak nadir bir şey. Tekrar enfekte olmamışsanız genelde siğil en fazla 2 yıldan sonra çıkmaz.

Sigara hpv için çok tehlikeli bırakmalısınız. Dr kontrollerinizi aksatmayın. Maddi sıkıntımız varsa tahliller için KATEM’e gidebilirsiniz. Allah şifa versin.

Durum
    Yeni Üye

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Kronik bir rahatsızlığım bildiğim kadarıyla yok. Sigarayı da yaklaşık 1/3 oranında azalttım. Daha da azaltcam. Esasında bu kadar süre siğilin çıkmasına şaşırmanıza da ben şaşırdım çünkü daha önce yüne buna benzer bir forumda 8-10 yıldır bu hpv ile mücadele eden kişilere denk geldiğimi hatırlıyorum. Eğer bu hastalığın üzerine gidip mücadelede kararlı davranmazsanız bence siğiller uzunca seneler sizinle kalabiliyor. Bu olağan bir durum. Ama bu kez biraz daha kararlıyım üzerine gitmeye. Esasında bu foruma üye olmamın sebeplerinden biri de bu: buranın "birliktelik" duygusunu hissedebilmek. Bu sayede biraz daha motive ve kararlı olabileceğimi düşünüyorum. Umarım benim de birilerine bu konuyla ilgili bir yararım dokunur. E neticede forumda en kıdemli hpvli benim

Durum
    bloggg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

belki de iyileşip tekrar bulaştı? Siğilleri farkettiğinden beri 7-8 yıl hiç kimseyle birlikte olmadın mı? Bu şekilde bir açıklama girmeden 7-8 yıl hpv diye başlık açman yanlış.