Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Geçmişim ve sorum

Durum
    Inancimiztam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV Geçmişim ve sorum

Öncelikle merhabalar, yaşım 25 erkeğim. Kafamda cevaplayamadığım bir soru var ve buradaki tecrübeli arkadaşlarımızın bu konu hakkındaki yorumlarını merak ettiğim için bu konuyu açıyorum. HPV geçmişimden bahsetmem gerekirse eğer, tam olarak 2017 Mart'ında ilk siğilimi gördüm. Önce et beni yada kıl dönmesi vs. sanıp çok umursamadım. 2017 hazirana kadar bir artış gözlemlememiştim fakat bir gün tıraş olurken(çoğu kişide olduğu gibi) o bölgeyi kanattım ve yaklaşık 1 ay içinde sayıları ciddi oranda arttı. Yaşımdan ve çeşitli sebeplerden ötürü korktum ve hastaneye gidemedim. En sonunda 2018 Mart'ta hastaneye gittim ve siğillerimi yaktırdım. Neredeyse hepsi penisin üstündeki kıl çıkan bölgedeydi. 2 seansta tüm siğillerim yakıldı(ilkinde canım çok yandığı için yarıda kesmesini rica ettim). O zamandan bu zamana kadar nüks olmadı ta ki geçen hafta bacağımla o tüy bölgesinin birleştiği yerde bir şey görene kadar. Doktorum emin olamayıp biyopsi aldı fakat aldıktan sonra yüksek ihtimalle HPV diye bir yorumda bulundu. Hikayeyi toparlamak gerekirse,

2017 Mart ilk semptom
    2018 Mart Kriyoterapi ( 2018 Mart - 2020 Ekim 0 semptom )
    2020 Ekim tekrar semptom

Merak ettiğim konu şu, acaba sizlerden/çevrenizden benim gibi bir kere tedavi olup daha sonra 2.5 yıl semptom göstermeyip de pozitif kalan bir arkadaşınız oldu mu? Bu soruyu sorma amacım, merak ettiğim konunun acaba ben bu virüsü vücudumdan attım fakat sonra tekrar mı enfekte oldum yoksa bu virüs benim vücudumda 2.5 yıl boyunda sessiz sedasız durabildi mi? İşin garibi ise o ilk tedavi sürecimden sonra beslenmem de alışkanlıklarım da hiç iyi değildi fakat yaklaşık son 6 aydır hayatımın en düzenli zamanlarını yaşıyorum hem spor hem beslenme olarak ve o zamanlar nüks olmayıp şimdi olma ihtimali bir türlü mantıklı gelmiyor çünkü psikolojik olarak da fiziksel olarak da daha iyi durumdayım. Sorumu bilerek kalın fontlarla yazıyorum ki yazı uzun gelirse direkt oraya bakıp okuyabilin diye. Şimdiden teşekkür ederim.

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV Geçmişim ve sorum

Şimdi şu soruları dürüstçe cevapla önce 😁.

1 Bu 2.5 yıl içinde hiç cinsel temasın oldumu ?

2 2. Seans koterden sonra düzenli olarak bir kaç defa daha doktora kontrole gittinmi ? Yoksa kendin mi kendini muayne ettin ?

3 Hpv/Dna testi yaptırıp negatif sonuç alıp ona istinaden 2.5 yıldır sağlıklı olduğunuzu söylüyorsunuz ?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı darkFTH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi şu soruları dürüstçe cevapla önce 😁.

1 Bu 2.5 yıl içinde hiç cinsel temasın oldumu ?

2 2. Seans koterden sonra düzenli olarak bir kaç defa daha doktora kontrole gittinmi ? Yoksa kendin mi kendini muayne ettin ?

3 Hpv/Dna testi yaptırıp negatif sonuç alıp ona istinaden 2.5 yıldır sağlıklı olduğunuzu söylüyorsunuz ?
    1)Cinsel temasım oldu zaten o yüzden sorumda şunu merak ettiğimi söyledim, ihtimallere göre konuşacak olursak, tekrar enfekte olmuş olma ihtimalim / 2.5 yıldır virüsü vücudumdan atamamış olma ihtimalimden daha yüksek değil mi? O zamanki doktorum, özel hastanede dermatoloji doktoru, erkeklere yönelik testin olmadığını ancak lezyon çıkarsa onun tiplendirmesini yapabileceğimi söyledi. Kendisinin bana söylediği, 6 ay içinde tekrarlama olmazsa cinsel yaşantıma geri dönebileceğim yönündeydi. Ben bu 6 ay süreyi emin olabilmek adına 18aya çıkartıp 1.5 yıl bekledim.

2) Gittim 1 hafta ve 1 ay sonrasında ve ışık + büyüteç ile kontrol edildi.

3) 1. soruda dediğim gibi maalesef test olduğunu bilmiyordum. Test olduğunu 2. kez semptom gösterdiğimde yani daha yeni öğrendim(internette özel labların reklamlarında) ki bu sefer muayene olduğum doktorum farklı bir dermatoloji profesörü, o da bana aynı şeyi söyledi. Eğer lezyon yoksa erkeklere test yapılamadığı. Sanırım bu noktada testlerle alakalı yeterince bilgileri yok doktorlarımızın bile.

Durum
    hpvvv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yeniden enfekte olmuşsunuz bence

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Bana da yeniden enfekte olmuşsunuz gibi geldi.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Virüs pasif durumdada kalmış olabilir tekrar enfektede olmuş olabilirsiniz

Durum
    Malik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv çok bilinmeyenli denklem gibi. Ne yazıkki bu sorularının cevabını dünyadaki hiç bir dermatolok, jinekolok yada ürolog bilmiyor.

Benim fikrim eski aldığın virüs tekrar siğil yaptı. Yeniden kapma olayı değil.

Durum
    Yeni Üye

Sanırım doktorlarımızın söylediği 6 ay sonunda semptom görmezsen cinsel ilişkiye girebilirsin sözünün pek bir geçerliliği olmuyor. Çünkü 5'ten fazla arkadaşım bu virüs ile enfekte oldu ve hepsinin doktoru aynı şeyi söyledi benimki de dahil. İlginç olanı ise hiçbirinin testten haberi dahi yok yani erkeklerin de test olabildiğinden. Sanırım bu rahatsızlıkta bireye fazlasıyla sorumluluk düşüyor araştırıp doğrusunu yapmak konusunda.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Inancimiztam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım doktorlarımızın söylediği 6 ay sonunda semptom görmezsen cinsel ilişkiye girebilirsin sözünün pek bir geçerliliği olmuyor. Çünkü 5'ten fazla arkadaşım bu virüs ile enfekte oldu ve hepsinin doktoru aynı şeyi söyledi benimki de dahil. İlginç olanı ise hiçbirinin testten haberi dahi yok yani erkeklerin de test olabildiğinden. Sanırım bu rahatsızlıkta bireye fazlasıyla sorumluluk düşüyor araştırıp doğrusunu yapmak konusunda.
    Arkadas dediklerin kız arkadasların mı sizden mi geçti

Durum
    mesut5151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Erkeklerde test var nasil yok