Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Genital bölgeyi sirkeli su ile yıkamak

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Genital bölgeyi sirkeli su ile yıkamak

6 aya girmek üzereyim ve hala bazen siğil olmasından şüphelendiğim yerler oluyor.Bazen kendiliğinden kayboluyor bir iki gün içinde bazende ben verrutolle yakıyorum.Ahcc de kullandığım için artık çıkarsa korkularım giderek artacak.
    Genital bölgenin bağışıklığını güçlendirmek için bişeyler yapmak istiyorum.Elma sirkeli suyla günde bir kez yıkamalı mıyım yoksa aldara falan mı kullanmalıyım.Ve aldara iç dudaklara yada giriş kısmına sürülüyor mu ? Kaş yaparken göz çıkarmaktan korkuyorum açıkçası ((

Durum
    bloggg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Genital bölgeyi sirkeli su ile yıkamak

Ben araştırdım ama sirkeyle yıkarsan bölge tahriş olacağı için daha da hassaslaşıyor ve siğilleri çoğaltma riski var bu yüzden vazgectim.

Durum
    cgdmsrgll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben ic dudaklara kullandim cok fazla kasinti yapiyo ama anus kisminda da oyle yapmist ama sonuc olarak dokmustu. Aldara bittigi icin su an kullanmiyorum propolis kullaniyorum
    Alıntı Honey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 aya girmek üzereyim ve hala bazen siğil olmasından şüphelendiğim yerler oluyor.Bazen kendiliğinden kayboluyor bir iki gün içinde bazende ben verrutolle yakıyorum.Ahcc de kullandığım için artık çıkarsa korkularım giderek artacak.
    Genital bölgenin bağışıklığını güçlendirmek için bişeyler yapmak istiyorum.Elma sirkeli suyla günde bir kez yıkamalı mıyım yoksa aldara falan mı kullanmalıyım.Ve aldara iç dudaklara yada giriş kısmına sürülüyor mu ? Kaş yaparken göz çıkarmaktan korkuyorum açıkçası ((

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı bloggg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben araştırdım ama sirkeyle yıkarsan bölge tahriş olacağı için daha da hassaslaşıyor ve siğilleri çoğaltma riski var bu yüzden vazgectim.
    Bende ondan korkuyorum bir ara siğili düşürmek için elma sirkesi pamuk kullandım.Dusurmeye dusuruyordu ama çok tahriş oluyordu.En iyisi sirekeyi rafa kaldırmak

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı cgdmsrgll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ic dudaklara kullandim cok fazla kasinti yapiyo ama anus kisminda da oyle yapmist ama sonuc olarak dokmustu. Aldara bittigi icin su an kullanmiyorum propolis kullaniyorum
    Propolis bende cok yakıyordu ve sanırım bana çok yaramamıştı.Yani aldarayı dış yüzeyde gördüğümüz pembemsi ıslak deriye de kullanabilir miyim ?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Genital bölgeyi sadece suyla yıkamalısınız. Mantar vs varsa bazı doktorlar sirkeli suya oturmayı öneriyorum sonra da normal suyla duş almak. Bunun dışında genital bölgenin ph'ı bozulabiliyor bu da enfeksiyon vb şeyler yapabilir.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genital bölgeyi sadece suyla yıkamalısınız. Mantar vs varsa bazı doktorlar sirkeli suya oturmayı öneriyorum sonra da normal suyla duş almak. Bunun dışında genital bölgenin ph'ı bozulabiliyor bu da enfeksiyon vb şeyler yapabilir.
    Çok teşekkür ederim , doktoruma danışıp aldarayı bir düşüneyim en iyisi.