Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğillerini yaktirmadan ya da bir işlem uygulamadan hpv atlatan oldu mu

Durum
    Sister09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Siğillerini yaktirmadan ya da bir işlem uygulamadan hpv atlatan oldu mu

Alıntı Preciousone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben aldara kullandım ve geçti hatta bir kutuyu bitirmemiştim geçtiğinde. Aldara’ya bir şans verilebileceğini düşünüyorum. Ama geçmiyorsa mutlaka bir işlem uygulanmalı ve siğillerden kurtulmalı kendi kendine geçme ihtimali düşük. Ve hepimizin vücudu bambaşka mutlaka doktora gidip doktorun önerdiği şekilde ilerlemeliyiz siğil konusunda
    Gideceğim yaksında doktor bir umarım çıkmaz daha sonra aldara kullanmayı düşünüyorum ben de

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Sister09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vajina dudaklarının arasında ve üstünde evet yaşım 17
    Çok erken kapmıssınız hastalıgı bagışıklıgınızla atacaksınız öncelıkle o siğillerdrn kurtulmanız gerek belkı bir daha cıkmayacak bile stres yapmayın çok gencsınız

Durum
    Sister09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok erken kapmıssınız hastalıgı bagışıklıgınızla atacaksınız öncelıkle o siğillerdrn kurtulmanız gerek belkı bir daha cıkmayacak bile stres yapmayın çok gencsınız
    Zaten yaşımdan dolayı bir umudum da var çabuk atlatabilirim diye ama doktora gidince yakacak mı bilmiyorum aile hekimine hpv testi yapılır mı bana diye sordum 30 yaş üstüne yaparlar dedi buralarda sanki sexe insanlar 30 sonrası başlıyormuş gibi bilmiyorum bakalım zaman gösterecek ve

Durum
    Ayseyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhabalar. Benim sigilim kucukdu kuculdu ve yok oldu nerdeyse 1 yildirda yoktur. Duzenli vitamin ve cinkoyla yok oldular. Ayni donem ayagimdaki sigilide düşürdüm. Yaktirmadan

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Sister09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cildiyeye gideceğim direkt yakar mı
    Cildiye yakmaz, cildiye sadece dondurma yani kriyoterapi yapar.
    Yakan yani koterizasyon yapan; jinekologlar ve ürologlardır.

Durum
    Kızıl mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arya peki vajinal siğiller için koter mi yoksa kriyo mu daha etkili ? Hangisini önerirsin?
    Tekrar çıkma şansları ne koter ve kriyoda?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Koter daha etkilidir ama etkili olması ne demek? Yani genelde o sigilin çıktığı tam o noktada bir daha sigil cıkmayabilir, ama başka yerde çıkabilir?
    Kriyo'nun etkili olma yüzdesi koterden bir tık daha düşüktür ama arada ciddi bir fark yoktur. Ben kriyo tercih ettim genelde. Nedenine gelirsek; 1 kere koter yaptırırsanız beni anlayacaksınız. Koter için hem anestezi olursun ekstra yüksek fiyatlar ödersin, hem iyileşme süresi uzundur, sızısı olur 3 haftayı bulur düzelmesi... hem de koterde iyice iyileşmeden tekrar yaptıramazsın..

Kriyo'da ise günlük aktiviten asla engellenmez, canın sinek ısırıgı kadar yanar, fazla değil az ve anestezi gerekmez, fiyat olarak da haliyle daha uygun...
    Ek olarak iyileşme süresi 12-15 gün arasında sigiller dökülür genelde ve orası normal dümdüz deri olur, koter iz bırakır.... kriyonun bıraktıgı izler 1 yıl sonra geçer...