Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Umudum tükeniyor

Durum
    Birisi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Umudum tükeniyor

Merhaba herkese. Sizlere umut dolu şeyler anlatmak isterdim ama bu hastalık başta psikolojimle beraber her şeyimi alıp götürüyor. 20li yaşlarda erkek bireyim. Aylar önce makatımda banyo yaparken hissettiğim et beni diye düşündüğüm şey çoğalınca beni şüphelendirdi ve araştırarak HPV olduğunu öğrendim. Aynı gün iyi bir prof. genel cerraha gittim. 4 5 tane siğili yakmamız gerek dedi koterle ve 2500 lira fiyat söyledi. Ben fazla fiyat araştırmadım ve yeterki kurtulayım dedim acıya da fazla dayanamayan bir insan olarak gözümü karartıp 1 kere dayanıp kurtulayım diye düşündüm. Hata etmişim. Kenarda duran 3000 liramın hepsini muayene ve kotere verdim. Yaktırdım. Makatımın tamamen yanmış olduğunu hissediyordum ve öyleydi. 2 ay boyunca her tuvaletimi ağlayarak yaptım. Çok acılar çektim. Israrla sormama rağmen tedavi sonrası çok acı olmayacağını söylemişti prof doktor. Kendi yaşamamış tabi nerden bilsin. Yürüyemedim, oturamadım, çalışamadım. 2 ayım acı çekerek göz yaşı dökerek geçti. Hem acıdan hem bu başıma gelen hastalıktan sebep. 2 ay sonra kontrole gittiğimde çok daha fazla siğil çıkmıştı. 10 dan fazla. Bunu öğrendiğimde psikolojim tamamen dibe vurmuştu çünkü lokal anesteziye dayanamayacağımı doktor söyledi. Ameliyathanede anesteziyle olmalı dedi ve benden 6 7 bin TL fiyat tutacağını söyledi. Elimde avucumda hiçbir şey yok. Olsa tekrar o kadar acıyı çekmek istemiyordum. Yaralar çok geç iyileşiyordu ve ben tuvalete gitmeye korkuyordum. Tuvaletim gelince gözlerim doluyordu. Ölmek istiyordum, kurtulmak. Ne yapacağımı hiç bilmiyordum. Haftalar geçti siğiller makatımı tamamen sardı ve büyüdüler. Bütün doğal şeyleri kullandım hiçbir işe yaramadı. Kendimi tekrar toparladım ve yeni bir doktor aradım. Lazer olan bir klinik evimden 3 saat uzaklıkta bir yer. Lazeri var diye oraya gittim. 30 dan fazla siğil vardı genel anesteziyle hpv testi ve muayene ücreti 2200 tl tutar dediler. Bankadan kredi çektim ve lazeri oldum. Koterden çok daha sağlıklı oldu. Tuvalette yine acıyordu ama koter yarası kadar değil. Biraz umutlandım kendimi toparladım. Ama 10 gün sonra kontrole gidene kadar tekrar siğller çıkmaya devam ettiler. Tekrar yakılması gerekiyordu. Psikolojim yine çökmüş ve aylardır makattımın acıyıp kanamasından bıkmıştım. Kendimi bir yerden atma düşüncesi aklıma gelip duruyordu. Güçlü olmaya çalıştım. 20 tane kadar vardı ve tekrar genel anesteziyle olacaktı. Maalesef hiç param yoktu ve tekrar bankadan kredi çektim nasıl ödeyeceğimi bilmeyerek. Pandemiden dolayı işten fiilen çıkarılmıştım. 2. Lazeri oldum. Aldara da kullanmaya başladım. Fakat aldara da yaralarımı tahriş etti ve yürüyemez hale geldim. Kullanamadım. Tekrar 10 gün sonra kontrole gittiğimde 2 tane vardı hemen ücretsiz yaktılar iğneye dayandım süperdi belkide daha çıkmayacak diye bütün psikolojim düzeldi. 8 gün geçti ve şuan büyük büyük siğiller fark ettim. Bunları ücretsiz yakmazlar ve benim artık hiç param kalmadı. İş bulamıyorum daha fazla kredi çekemiyorum. Yol paralarını da sayarsak bu hastalık yüzünden 20 000 tlye yakın param gitti bankalara borçlandım. Çok virüs yüklüyüm yine yaktırsam yine çıkma ihtimali var. Tedavi olamıcam ve yine makatımı saracak siğiller. Ne yapacağımı bilmiyorum. Aklımdan tek geçen şey at kendini bir yerden hepimiz kurtulalım diyor. Bu hastalık her şeyimi aldı bir canım kaldı. Onu da alacak sanırım...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Umudum tükeniyor

Merhaba Birisi,

Çok geçmiş olsun aramıza hoşgeldin, hikayeni okudum çok üzüldüm inan ki. Hepimiz bu dönemlerden geçtik ama hem bu üzüntüyle ve tedavi acısıyla devam ederken hem de parasızlık ve bunun getirdiği çaresizlik beni üzdü. İnşallah bir çıkış yolu bulabilirsin dua edeceğim sana.

Eğer yapabiliyorsan koterizasyon olmayı bırak derim. Kriyoterapiyi deneyebilirsin diye dusunuyorum cunku onun verdigi acı sinek ısırıgı kadar. Koter daha etkili kesinlikle ama hem verdiği harap (izlerin gecmemesi) hem anestezi hem de geç iyileşmesi gibi süreçler mevcut. ''Siğiller makatımı saracak'' diye düşünürsen, sarar. Lütfen ama lütfen pozitif düşün biliyorum zor ama ''ben bunun ustesinden gelecegim, simdi cok zor bir donem yasıyorum ama geleceğim'' şeklinde daha umut dolu düşün lütfen, ve sakin öyle bir delilik yapma kendini bir yerden atmak gibi. İnan bana daha sonra gülümseyerek hatırlayacağın zamanlar bunlar, biliyorum gerçekten sıkıntılı süreçler ama bir süre sonra unutacaksın, ne kadar üzülmüştüm o zamanlar diye güleceksin.. Bence şimdi önce iş bulmak önemli, part time vs demeden bir iş bulup daha sonrasında bakmak lazım.

Durum
    Yeni Üye

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Güçlü durmaya çalışıyorum ama çok yoruldum aylardır. Yaptırdığım teste göre tip 6 51 53 56 90 var. Doktor aşı olursam diğer tipleride baskılar dedi. İlk dozu oldum 580 küsür tlydi. En başta bilgim olsaydı profa dökeceğim parayı ahcc alırdım. Şimdi alıp kullanmayı çok isterdim param olsaydı çünkü çok hassas bir bünyem var. Psikolojim de bozuk olduğu için bağışıklığım daha da düşüyor.
    Makatta iç kısımlarda da çıktığı için dondurma düşünmedim. İnternette makatta olanların çok acıdığını okumuştum. Bilemiyorum.
    Şuan ki doktorumdan ve tedavimden memnunum fakat işim yok. Yeni bir iş arıyorum elimde çok bir param kalmadı. İş bulamazsam ortada kalacam.
    Beni üzen şey çaresizlik. Önümde gideceğim bir yol yok şuan.
    Şuan en çok istediğim şey şu kadar kötü bir hikayenin altına en sonunda sevinçle negatif oldum diyebilmek. Benim durumumda ki insanlara örnek olabilmek.

Durum
    moralibozukordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

merhaba, gerçekten hikayenizi okuyunca çok üzüldüm. çok zor şeyler yaşamışsınız. ama lütfen ölüm düşüncesini aklınızdan atın. jilet kullanıyorsanız bırakın o taraftaki kılları makasla kesebilirsiniz benim de tek bir siğilim jiletle her here yayıldı. maddi olarak çöküşünüzü anlıyorum ama yapabileceğiniz tüm işlere başvurun. bağışıklığınızı da yüksek tutmanız lazım ki siğil çıkması biraz olsun baskılansın. bunun için bağışıklık güçlendirici yiyeceklere bakabilirsiniz vücudunuzdaki düşmüş vitaminler için dvit b12 bunları tahlille ölçtürüp vitaminlerinizi kullanabilirsiniz emin olun hepsinin bağışıklığınız için faydası olur. alkol alıyorsanız çok fazla miktarda bırakın zaten alkol çok baskılıyor bağışıklığı sigara da aynı şekilde. hepimiz bu yollardan yürüyoruz sizi çok iyi anlıyorum ama emin olun bunlar geçicek belki bir seneye belki birkaç aya. en önemlisi hayatta olup savaşabilmek her şeye rağmen. lütfen kendinizi üzmeyin olur mu? sadece biraz sabır ve zamana ihtiyacınız var🌸

Durum
    Newguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Öncelikle çok geçmiş olsun. Kendini toparlaman lazım canım. Stres yaparsan iyileşmen daha uzun sürer.

Normalde erkek olunca HPV konusunda devlet hastaneleri pek yardımcı olmuyor ancak tedavi için devlete ait üniversite hastanelerini dene. Proktoloji bölümlerinden randevu almaya çalış. İnternetten biraz araştırdım. Nerede yaşadığını bilmiyorum ama İstanbul'da Cerrrahpaşa'da, Ankara'da Hacettepe'de İzmir'de Ege Üniversitelerinde Proktoloji poliklinikleri var. En azından yakma veya dondurma işlemlerini buralarda ücretsiz ya da çok cüzi bir rakama yaptırabilirsin.

Ben geçen Mart ayında HPV ile tanıştım ve ilk koter olduğumda 4-5 siğil için 1500 tl ödemiştim (giden o paraya hala acırım) ancak ben çok siğil çıkarmadım bunda AHCC nin bir etkisi olabilir çünkü HPV teşhisi kondu ve ben ertesi gün AHCC almaya başladım ve yaklaşık 4 aydır da siğil çıkarmıyorum.

Ayrıca beslenmene dikkat et. Forumda bununla ilgili çok sayıda mesaj var, okumanı tavsiye ederim. Çoğumuz Arya'nın diyetini uyguluyoruz (Kefir, propolis, yeşil çay vs.)

Tekrar geçmiş olsun

Durum
    Yeni Üye

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Kimseye anlatabildiğim bir durum değil tek başıma atlatmaya çalışıyorum. Eminim çoğumuz tek başınayızdır bu konuda. Bu yüzden içimde birikenleri de sizlerle paylaşmak bana iyi geldi. Şuan dış kısımlarda siğil çıkmıyor pek aldara da kullanıyorum varsa 1 tane var gibi. İç kısımlara aldara süremiyorum o yüzden orda çıkmış. Haftaya kontrole gidecem tek tedavilik param kaldı çalışmadığım için sgk yok nereye gitsem de bir miktar para veriyorum. Koterin yarası da çok fena oluyor lazer oluyorum o yüzden. Lazer de her yerde yok. 10 siğil için 400 tl den başlıyor lazer ve kontrollerden para almıyor şuan ki doktorum. 2 3 siğili de ücretsiz yaktı kontrolde şuan memnunum o yüzden.
    Tecrübelerimi ayrıntılı paylaşıyorum çünkü bu olay başıma gelene kadar adını duymamıştım. Bu yüzden hem para hemde vakit çok kaybettim. En azından bu yazıyı okuyanlar bilgi sahibi olacaklar. Hepimize sağlık dilerim.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Birisi34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Kimseye anlatabildiğim bir durum değil tek başıma atlatmaya çalışıyorum. Eminim çoğumuz tek başınayızdır bu konuda. Bu yüzden içimde birikenleri de sizlerle paylaşmak bana iyi geldi. Şuan dış kısımlarda siğil çıkmıyor pek aldara da kullanıyorum varsa 1 tane var gibi. İç kısımlara aldara süremiyorum o yüzden orda çıkmış. Haftaya kontrole gidecem tek tedavilik param kaldı çalışmadığım için sgk yok nereye gitsem de bir miktar para veriyorum. Koterin yarası da çok fena oluyor lazer oluyorum o yüzden. Lazer de her yerde yok. 10 siğil için 400 tl den başlıyor lazer ve kontrollerden para almıyor şuan ki doktorum. 2 3 siğili de ücretsiz yaktı kontrolde şuan memnunum o yüzden.
    Tecrübelerimi ayrıntılı paylaşıyorum çünkü bu olay başıma gelene kadar adını duymamıştım. Bu yüzden hem para hemde vakit çok kaybettim. En azından bu yazıyı okuyanlar bilgi sahibi olacaklar. Hepimize sağlık dilerim.
    Hangi ildesin

Durum
    Yeni Üye

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi ildesin
    İstanbul'da yaşıyorum

Durum
    bloggg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bu sürecte gss’yi ödemeni tavsiye ederim. Aylık 85 TL.
    Ayrıca 2020 yılının sonuna kadar devlet hastanelerini kullanabilirsin. Sigortan olmasa bile. Öyle bir kanun çıkardılar 2 yıldır var. Sadece ilaçları karşılamıyorlar. Moralini bozma. Sen de bu pis virüsten kurtulacaksın inşallah. Sadece sabırlı ol ve pozitif olmaya çalış.

Durum
    Yylzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Çok geçmiş olsun tekrardan insallah en kısa da rabbim şifa versin hepimize 🙏 Bende İstnbul dayım hangi ilçedesin acaba