Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: her şey bitti mi?

Durum
    patience - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Question her şey bitti mi?

arkadaşlar merhaba. ben de 2 tane küçücük bir şey fark edip doktora gittim. doktor görünce hmm hpv dedi gaz sıktı direkt. çok rahattı. tedavisi yok siğil çıktıkça gel dedi. da ben rahat birisi değilim. artık ömür boyu kimseyle olamayacak mıyım diye düşünüp duruyorum. her şey bitti mi gerçekten? ömür boyu bunu taşıyıp rahat yüzü görmeyecek miyim lütfen biri bir şey söylesin. cidden yaşama sevincime kadar etki etti tüm gün bunu düşünüyorum kaç gün oldu durmadan bakıyorum yok oldu mu umuduyla. nasıl bir kabus bu tecrübeli arkadaşlar yardım ederse sevinirim psikolojik olarak ciddi sıkıntıya girdim hastalık hastası bir insan olarak

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: her şey bitti mi?

@Patience, sürekli hpv'li hasta gidiyordur alışmışlardır ülkemizde hpv çok yaygın çünkü.

Aşı olayım tarzı oldu bitti şeklinde bir tedavisi yok evet ama kurtulamıyorsun gibi bir şey söz konusu değil.
    Şunu anlamanı istiyorum: Hpv vücuttan ancak yüksek bağışıklık ile gider. Yani bağışıklığını üst seviyeye çıkarmalısın. Bu surecte jilet kullanmamanı öneririm tüyleri makasla kısaltabilirsin tüy dökücü veya.. Birde ömür boyu vücutta kalmıyor, bir zaman sonra (2-3 sene) vucuttan gidiyor. Ama sigilleri düzenli tedavi ettirmelisin. Forumdaki ahcc kullananlar bölümünü okumanı tavsiye ederim, negatif olan birçok kişi var yani ömür boyu kalmadığına inanırsan bununla savaşırsın, ama ömür boyu kaldığına inanırsan yapacak hiçbir şeyin olmaz.
    Bu süreçte cinsel ilişkiye girmemeni tavsiye ediyorum.
    Sana birkaç besin yazacağım bunları hep tüketmeye çalış bunlar bağışıklık artımına yardımcı olur: Yeşil çarliston biber, mor besinler (pancar, kara lahana), protein (et,tavuk), brokoli, bol bol yeşil çay ve kefir.

Psikolojik olarak ne kadar takmamaya calısıp kendini mesgul edersen iyi olur. Çünkü hpv biraz psikolojiyi çökertiyor, bu sürecin gececegini bil sadece sabırlı ol.

Durum
    patience - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: her şey bitti mi?

yanıt için çok teşekkür ediyorum. peki eski hayatımıza dönebilecek miyiz? yani evlenip korunmasız cinsel ilişki ile çocuk sahibi olmak gibi şeylerde sorun yaşar mıyız, bulaştırır mıyım diye çekiniyorum. böyle şeyler aklımda hep, biraz rahatlasam önüme bakacağım belki umutla.. gördüğüm olumlu şey şu ki, aşırı yaygınmış insanların %80'ine denk geliyormuş hayatının bi zamanında. herhalde hepsi sürünmüyordur ömür boyu diyorum. ama bi yandan da çocuk yapabilmek eskisi gibi rahat olabilmek soruları dürtüyor. buna da bir şey söylerseniz çok sevinirim