Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Deflagyn ile hpv negatif

Durum
    Hpvli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Deflagyn ile hpv negatif

Merhaba Arkadaşlar.
    Bundan 4 ay kadar önce diger konularimda da gorebileceginiz gibi hem ben hem eşim hpv pozitifdik 6 ayda 1 smear, yılda 1 kolposkopi, yilda 1 hpv tipleme yaparak takip ettiriyorduk.
    Cin 1 den dondükten sonra hpv tipleme sonucumuzda 16-59-39 cikmisti.
    Fakat cin 1 gerilemisti. Doktorumuz kolposkopinin temiz olmasına rağmen bize deflagyn önermişti. Bunuda gelip forumda yazdigimda dogal olarak tatli bir tartisma istisarede yasanmisti. O zaman test sonuclarini aldigimda gelip foruma tekrar yazacagimi belirtmistim ve o gün bugündür.
    Evet aylik deflagyn kullanimı sonunda 1 ay bekledik ve testimizi 15 gün önce verdik bugün aldık.
    Çok şükür yüksek riskli olan 3 tip 16-59-39 varken 4 ayin sonunda yaptirdigimiz test sonucu negatif geldi.
    Simdi bunun tesaduf oldugunu dusunende olabilir yine deflagyn in negatiflemeyecegini söyleyenlerde olabilir. Ben kendi açimdan tesadüfi de olsa deflagynin etkisiyle de olsa eşimin negatif oldugu icin bunun mutlulugunu yasiyorum ve denemek bisey kaybettirmez diyorum.
    Hepinize geçmiş olsun arkadaslar unutmayın bununla başa çikabilirsiniz

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Deflagyn ile hpv negatif

Geçmiş olsun deflagyn sadece 3 ay mı kullandınız ve smearlari nasildi ?
    Ahcc hiç mı kullanmadınız
    Sanırım siz asi vurulmustunuz öyle hatırlıyorum
    Bir de bu testleri hangi labta yaptrıyorsunuz baya karışık tipleriniz

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet aşıları hpv pozitifken vurdurmaya başlamıştık ikimizde.
    Evet bizim tiplerimiz biraz degisik ve karisikti 18 -56 idi 1 yil sonraki tipleme 16-59-39 cikmisti.
    O donemde kolposkopi sonucu cin 1 idi.
    Sonca cin 1 den sonraki 1 yillik surecte kolposkopi sonucu temiz geldi. Doktorumuz buna ragmen bize deflagyn onerdi. 3 ay kullandık yaninda birde multivitamin kullandik sonrasında 1 ay bekleyip tipleme yaptirdik.
    Ahcc yi de hic kullanmadık
    Bu sekilde bugün aldigimiz test sonucu negatif cikti

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Mağdurella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun deflagyn sadece 3 ay mı kullandınız ve smearlari nasildi ?
    Ahcc hiç mı kullanmadınız
    Sanırım siz asi vurulmustunuz öyle hatırlıyorum
    Bir de bu testleri hangi labta yaptrıyorsunuz baya karışık tipleriniz
    Bizim smearlar temiz cikiyordu. Ve testleri özel hastanede veriyoruz..

Durum
    zeynep1213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

merhaba, aynı şekilde ben de cin3 çıkıp leep yaptırdıktan ve sınırlarım temiz çıktıktan 6 ay sonra tekrar cin1 çıktım ve deflagyn kullandım 3 kutu. tedavi bittikten 1 ay sonra hem hpv negatif hem de smear temiz çıktı kesinlikle tavsiye ederim deflagyn'i. hepimize geçmiş olsun.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı zeynep1213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, aynı şekilde ben de cin3 çıkıp leep yaptırdıktan ve sınırlarım temiz çıktıktan 6 ay sonra tekrar cin1 çıktım ve deflagyn kullandım 3 kutu. tedavi bittikten 1 ay sonra hem hpv negatif hem de smear temiz çıktı kesinlikle tavsiye ederim deflagyn'i. hepimize geçmiş olsun.
    Sizede geçmiş olsuj zeynep hanim denemekten zarar cıkmayacagını düşünüyorum...

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Hpvli28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar.
    Bundan 4 ay kadar önce diger konularimda da gorebileceginiz gibi hem ben hem eşim hpv pozitifdik 6 ayda 1 smear, yılda 1 kolposkopi, yilda 1 hpv tipleme yaparak takip ettiriyorduk.
    Cin 1 den dondükten sonra hpv tipleme sonucumuzda 16-59-39 cikmisti.
    Fakat cin 1 gerilemisti. Doktorumuz kolposkopinin temiz olmasına rağmen bize deflagyn önermişti. Bunuda gelip forumda yazdigimda dogal olarak tatli bir tartisma istisarede yasanmisti. O zaman test sonuclarini aldigimda gelip foruma tekrar yazacagimi belirtmistim ve o gün bugündür.
    Evet aylik deflagyn kullanimı sonunda 1 ay bekledik ve testimizi 15 gün önce verdik bugün aldık.
    Çok şükür yüksek riskli olan 3 tip 16-59-39 varken 4 ayin sonunda yaptirdigimiz test sonucu negatif geldi.
    Simdi bunun tesaduf oldugunu dusunende olabilir yine deflagyn in negatiflemeyecegini söyleyenlerde olabilir. Ben kendi açimdan tesadüfi de olsa deflagynin etkisiyle de olsa eşimin negatif oldugu icin bunun mutlulugunu yasiyorum ve denemek bisey kaybettirmez diyorum.
    Hepinize geçmiş olsun arkadaslar unutmayın bununla başa çikabilirsiniz
    Eşinizle beraber deflagyni nasıl kullandınız ? Nasıl bir erkek deflagyn kullanabilir şaşırdım biraz

Durum
    YagmurC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Deflagyni doktor tavsiyesi olmadan kullanabilir miyiz? Herhangi bir yan etkisi olur mu?

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı YagmurC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deflagyni doktor tavsiyesi olmadan kullanabilir miyiz? Herhangi bir yan etkisi olur mu?
    Cin1 ve Cin2 durumlarında kullanılıyor ama benim bu tecrübeler dikkatimi çekti. Hücre değişikliğine sebep olan cin1 cin2 geriletiyorsa hpv negatif yapma ihtimali de vardır. Ahcc bile kullanmadan kendı bagısıklık sistemiyle bence deflagynin faydası olmuş. Benim anladığım kadarıyla yüksek tip taşıyorsan smear temiz ise bile kullanmakta yarar var. Ama bu konu farklı. 3 senedir hpvliymiş kendisi zaman da var . 3 ay kullandım negatif oldum demek tek başına yetersiz olabilir. Bi araştırıcam neden olmasın. Zararı yoksa kız arkadaşıma alıcam 3 kutu

Durum
    karakedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bende düşük riskli tip mevcut. Akıntım azaldı ama tam anlamıyla bitmedi. Akıntı varlığının smear sonucunun doğruluğunu etkileyebildiğini okumuştum. Hakan beye tedbir amaçlı kullanabilir miyim diye sordum bu ilacı. Kendisi bana önermedi. Sizin doktorunuzun tavsiyesi ne oldu bu konuda?