Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahcc'ye başlıyorum..fakat bir sorum var

Durum
    Merv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ahcc'ye başlıyorum..fakat bir sorum var

Merhaba arkadaşlar ben geçtiğimiz Haziran ayında hpv kaptığımı öğrendim hem de 4 tip(18,59,72,84). Smear sonucum LSIL çıktı. Bunun üzerine kolposkopi yapıldı ve biyopsi alındı sonuç Cin 1 geldi. İlk gittiğim doktor siğilim olmadığını söylemişti ama kolposkopiyi başka doktorda oldum ve o vajen girişinde minik siğiller görmüş lazerle yaktırdım onları da. Doktorum biyopsi ve kolposkopi sonucumda cin1 olmasına rağmen iyi olduğunu büyük ihtimalle geçeceğini söyledi. Ahcc konusunu açtığımda vücut bağışıklığıyla genital bölge bağışıklığının birbirini etkilemediği ahcc'nin vücut bağışıklığımı yükseltmesine rağmen genital bölgeme yansımayacağını söyledi ama aşı olmamı tavsiye etti. Özellikle sordum hatta yapmam gereken birşey var mı diye "yok normal hayatına devam et 6 ay sonra da kontrole gel" dedi. Sanırım doktorum bu kadar güven verici filan konuşunca ben de rahatlayıp normal yaşantıma devam ettim. İşim dolayısıyla hem ben hem erkek arkadaşım yurtdışına gidebiliyorz özellikle Amerika'dan Gardasil 9'u alırız diye düşündük ama pandemi dolayısıyla da gidemedik o da biraz sarktı.(ay sonu bir arkdaşım gidiyor gerçi o bakacağını söyledi) Biraz fazla anlattım ama ben kendime bazen aynayla kontrol ediyorum geçen gün bakınca vajen giriş iç kısımda su damlası gibi ten renginde pütürcüklerin olduğunu gördüm. Bunların siğil olduğunu düşünüyorum ve çok moralim bozuldu. Kendime epey bir kızdım çünkü bu 4 ay süresince Ahcc kullansam daha farklı olabilirdi bir sürü insan faydasını gördüğünü belirtiyorken ben bir doktorun sözüne güvenip aylardır hiçbirşey yapmadım. Hemen bu sitedeki numaradan 4 kutu sipariş verdim dün ve bugün elime ulaştı. Siğillerimi yaktıracağım elbette ama bu birkaç gün içinde regl olacağım o yüzden ondan sonra gitmeyi düşünüyorum. Aslında bence ne kadar erken başlanırsa o kadar iyidir ama yine de kafama takıldı. Siğillerim olmasına rağmen hemen başlayayım mı içmeye yoksa yaktırıp öyle başlasam daha mı iyi olur? Gerçi araştırdığım kadarıyla Ahcc kullanılsa bile bir süre daha siğil çıkabiliyomuş ilk günden bir mucize beklemiyorum ama yine de aklıma takılması sebebiyle sormak istedim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Ahcc'ye başlıyorum..fakat bir sorum var

Merv, selam.
    Cin1'in kendi kendine gerileme ihtimali var ve bu oran yüksek. Cin2 ve cin3 olunca gerileme ihtimali azalıyor ama cin1 için gerileyebilir doktor dogru soyluyor.
    Ahcc kullandığın sürede siğil çıkacaktır zaten bir süre sonra yavaş yavaş azalır herkes böyle yaşıyor ama bazılarında süreç daha uzun oluyor @umudumvar ve @elturco mesela daha uzun yaşadı bu süreci. Siğillerini yaktırdıktan veya dondurduktan sonra ahcc'ye başlamanı öneririm. Genel olarak bağışıklığımızı çok yükselttiğimiz için ve hpv'de ancak yüksek bağışıklıkla vücuttan def edildiği için ben faydasını gördüm.