Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: arya lütfen yol gösterir misin?

Durum
    Ayse15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

arya lütfen yol gösterir misin?

Öncelikle herkese geçmiş olsun. Başlığı Arya'ya seslenerek açtım ama elbette sizlerinde tavsiyelerine açığım. Gruba yeni üye oldum ve direk mesaj olayını çözemedim biraz da burdan yazma nedenim bu. Arkadaşlar kendimde yüksek ihtimal siğil olduğunu düşünüyorum. Öncelikle genital bölgemde bi tane vardı sonra bi ara söndü bende yok oldu her ne idiyse diye düşündüm. Hiç bi rahatsızlıkta vermemişti o zaman. Ama bi kaç aydır yeniden aynı yerde belirdi ve dahası iki hafta kadar önce makatıma yakın bölgede de bi bes altı tane kadar olduğunu fark ettim. Önceden farklı olarak kaşınıyor ve hafif bir yangı yapıyor. Yürürken dahi rahatsızlık vermeye başladı. Bu süreçte ilk adımın doktora gitmek ve teşhis almak olduğunu biliyorum. Hangi bölüme gitmm gerektiği konusunda kafam karıştı. Kesin bilgi almak istedim ki bu çokta hoş olmayan bu durumu ve sahneyi bi doktorla yaşayım. İster istemez utandıran bi durum malesef. Bir diğer merak ettiğim konu tip belirleme olayını doktora ben mi sormalı ve talep etmeliyim ve bunun ücreti hakkında bilginiz var mı? Ayrıca ahcc de kullanmayı planlıyorum. Tam olarak ne zaman içmeye başlamalı?

Şimdiden yardımcı olacak herkese çok çok teşekkürler. En başta da buradan herkesin hayatına dokunan Arya'ya.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: arya lütfen yol gösterir misin?

Cildiye en iyi anlayan bölüm teşhis için ürolojı doktorlarıda anlar ama hepsı degıl tecrübe meselesi tamamen evli degılsenız eger tip öğrenmenıze gerek yok dondurma işlemi önermiyorum direk yakma işlemı yaptırın ürolojı doktorlatı ve genel cerrahlar yapıyor

Durum
    Yeni Üye

Öncelikle yanıtın için çok teşekkür ederim. Evli olmak ile tip öğrenme arasındaki bağlantıyı malesef anlayamadım. Rica etsem açar mısın?
    Bir diğer konuya gelirsek forumu bi süredir okuyorum. Bir çok kişi dondurma yaptırmış ve anladığım kadarı ile daha az acılı bi yöntem. Ama yine de yaktırmayı önermeninde sebebini merak ediyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhaba arama kısmına nickimi yazarak aryaya tıklıyorsunuz. profilimin hemen altında özel mesaj gönder kısmı var bundan sonra bu şekilde yaparsanız sevinirim

Hem cildiye (dermatoloji) hem de ürolojiye görünebilirsiniz doktor için.
    Erkeklerde tipleme olayını genelde doktorlar yapmak istemeyebiliyorlar pek, istiyorsanız siz talep edebilirsiniz. Hayatınızda biri yoksa ve bu hpv sürecinde de birini almayacaksanız hayatınıza cinsel anlamda (ki normalde böyle yapmanız gerekir) tiplendirme yaptırmanız çok elzem değil. Hayatınızda biri varsa o kişiye yüksek riskli bulaştırmak risk olabilir çünkü bu virüs kadınlarda rahim agzı kanserine yol açabiliyor, ama hpv oldugunu ögrendigi anda değil. Yine de riskli.

Ahcc'yi de sigillere mudahale ettirip kurtulduktan hemen sonra başlayabilirsiniz. Eğer siğillere 1 hafta içinde mudahale ettirecekseniz de başlayabilirsiniz önemli olan sigillerle uzun sure durmamanız. Umarım yardımcı olabilmişimdir

Durum
    Yeni Üye

Arya sen harika bi insansın. Umarım hayatın boyunca yanaklarından gözlerinden sağlık fışkırır☺🌸

Hayatımda şuan biri yok ve cinsel hayatım yok. Zaten bu virüs eski eşimden bana yadigar. O dondurma işlemi yaptırmıştı iki defa. Bi daha tekrarlamamış. Tiplendirme yaptırılması ile ilgili tavsiye niteliğinde yorumlarını çok okudum o yüzden direk yaptırmalıyım kafasına girdim. Sadece partnerimizi korumak için mi öğreniyoruz bu durumda siğilin tipini. Ahcc kullanma süremizi de etkilemiyor muydu sanki tipi bilmek?

Arya bir de koter mi dondurma işlemi mi? Bu konuda ne düşünüyosun? Ya da benm ne istediğim önemli olacak mı. Doktor kendi uygun gördüğü yöntemi uygulamıyor mu?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Görkem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya sen harika bi insansın. Umarım hayatın boyunca yanaklarından gözlerinden sağlık fışkırır☺🌸

Hayatımda şuan biri yok ve cinsel hayatım yok. Zaten bu virüs eski eşimden bana yadigar. O dondurma işlemi yaptırmıştı iki defa. Bi daha tekrarlamamış. Tiplendirme yaptırılması ile ilgili tavsiye niteliğinde yorumlarını çok okudum o yüzden direk yaptırmalıyım kafasına girdim. Sadece partnerimizi korumak için mi öğreniyoruz bu durumda siğilin tipini. Ahcc kullanma süremizi de etkilemiyor muydu sanki tipi bilmek?

Arya bir de koter mi dondurma işlemi mi? Bu konuda ne düşünüyosun? Ya da benm ne istediğim önemli olacak mı. Doktor kendi uygun gördüğü yöntemi uygulamıyor mu?
    Teşekkür ederim iyi dileklerin için

Eğer yüksek riskli inatçı tip 16 veya 18 ise tabi bazen 8 aya uzatman gerekebilir. Veya tek tip yoktur 2-3 tip çıkar yine 6 aydan biraz daha fazla kullanman gerekebilir dedigim gibi istiyorsan doktorla konuş yaptır.

Ben koter de kriyoterapi (dondurma) da yaptırdım. Ağırlıklı olarak kriyoterapi yaptırdım diyebilirim. Çok daha basit, çabuk, kolay, canını pek yakmayan bir işlem benim daha işime geldi. Kriyo izleri de iyileşiyo zamanla. Ama koterin başarı oranı kriyodan biraz daha yuksek fakat iyileşmesi biraz daha zaman alıyo ve izler genelde kalıyo. Tercih senin Koter yaptırdığın yerde genelde sigil cıkmama olasılıgı daha yuksek kriyo da bazen aynı yerde çıkabiliyor.