Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hvp sürecim

Durum
    bilirkisi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Lightbulb Hvp sürecim

Merhabalar,

(Yeni HPV olmuþ biriyseniz yazým size karamsar ve umut kýrýcý gelebilir. O yüzden bu yazýma kulak vermeden önce lütfen konuyla ilgili gerekli bilgiye sahip olduðunuzdan emin olun.)

Yazýma sürecin baþýndan anlatarak baþlamak istiyorum. Hem yardým hem de dert dökme sohbet havasýnda geçsin istiyorum.
    3 ay sonra 3.yýlýma gireceðim HPV ile. Kendisiyle henüz yollarý ayýramadýk. Okulda çok hoþuma giden, çevresinden de epey ilgi gören bir hanýmefendi vardý. Popüler olmasý benim de ilgimi çekiyor, kendisine kaným kaynýyordu. Bir süre sonra kendisiyle tanýþmayý baþarabildim ve arkadaþ ortamýnda sýk sýk görüþmeye baþladýk. Zamanla görüþmeler arttý ve gecenin birinde kendisiyle yakýnlaþtýk. Daha önce birden fazla korunmasýz cinsel iliþki geçmiþi olduðunu bilmeme raðmen bi korunmasýz da birlikte patlattýk. Ben yangýna körükle gittiðimden habersiz, olayýn öncesinde jiletle tüylerimi alma gafletinde de bulundum )) Yaklaþýk 5-6 ay sonra ilk siðilimi fark ettim ve doktora gittim yaktýrdým.

Doktorlarýn HPV hakkýndaki farklý görüþleri beni tatmin etmedi, internetteki HPV ile ilgili ne kadar kaynak, yöntem, site varsa hepsini yalayýp yuttum (hpvliyiz.com'u da 3 yýl önce keþfetmiþtim). Virüsle enfekte olduðum sýrada aktif spor hayatým devam ediyordu. Þu an vücut deðerlerim olmasý gerek düzeylerde. Vitamin/Mineral eksiðim yok. Zaman zaman gýda takviyesi alýyorum. Saðlýklý beslenmeye gayret ediyorum. Sigara/alkol kullanmýyor, asitli içecekler içmiyorum. Fakat tedavi sürecinin nereye kadar devam edeceðini kestiremiyorum. Olumlu örnekleri gördüðüm kadar olumsuz örnekleri de görüyorum (5-8-10yýl taþýyanlar). Belki bunlarý sizler de biliyorsunuz ama artýk sosyal desteðe ihtiyacým olduðuna kanaat getirdiðim için paylaþýyorum. Desteðinizi ve fikrinizi esirgemeyin, nice saðlýklý günlerimize..

Durum
    Cemil2234 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hvp sürecim

Ýlk gördüðümde bende kendimi cüzamlý gibi hissetmiþtim ama geçince rahatlarsýn bence disiplinle bu hastalýðý atlatabilirsin 3 yýl diyorsun bu 3 yýl boyunca disiplinli gitmediðine eminim

Durum
    Yeni Üye

Alýntý Cemil2234 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýlk gördüðümde bende kendimi cüzamlý gibi hissetmiþtim ama geçince rahatlarsýn bence disiplinle bu hastalýðý atlatabilirsin 3 yýl diyorsun bu 3 yýl boyunca disiplinli gitmediðine eminim
    haklýsýnýz daha net farkýna vardým siz söyleyince, teþekkür ederim

Durum
    Yeni Üye

Kendimden biliyorum dostum bende önceden öyleydim😉 þimdi kendi planýndan örnek vereyim Öncelikle her gördüðünü siðil sanma ve bir tedavi baþlat iyi bir doktora görün ve onunla 3-6-9 aylýk tedaviler planla bununla birlikte baðýþýklýðýný güçlendir çeþitlilikten (fazlaca farklý tedavi çeþitlerinden) kaçýn geçeceðine eminim

Durum
    Yeni Üye

Kendimden biliyorum dostum bende önceden öyleydim😉 þimdi kendi planýndan örnek vereyim Öncelikle her gördüðünü siðil sanma ve bir tedavi baþlat iyi bir doktora görün ve onunla 3-6-9 aylýk tedaviler planla bununla birlikte baðýþýklýðýný güçlendir çeþitlilikten (fazlaca farklý tedavi çeþitlerinden) kaçýn geçeceðine eminim
    Ne iyi ettiniz de yazdýnýz, sað olun. Kendi sürecinizle ilgili daha fazla bilgi verme þansýnýz var mý?

Durum
    Yeni Üye

Bu arada lazer epilasyon düþünüyorum. bu konuda bilginiz var mý?

Durum
    Yeni Üye

Ben koter yaptýrdým aslýnda hepsi ayný iþi görür siðili yok etmek için daha önce kriyoterapi oldum çok iz býrakýyor lazer hiç olmadým koterden memnunum ince uçlu koterle yaptýrýrsan ve ardýndan yaranýn türüne göre krem kullanýrsan iz kalmaz yada çok az iz kalýr lazer yöntemi biraz show sanki

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Ben cemile katýlýyorum, 3-6-9 aylýk tedaviler planlamak iyi bir seçenek olabilir, birde henüz denemediyseniz ya da düzenli kullanmadýysanýz ahcc'ye bir þans vermenizi tavsiye ederim.

Durum
    Yeni Üye

Alýntý Arya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben cemile katýlýyorum, 3-6-9 aylýk tedaviler planlamak iyi bir seçenek olabilir, birde henüz denemediyseniz ya da düzenli kullanmadýysanýz ahcc'ye bir þans vermenizi tavsiye ederim.
    teþekkür ederim. evet hala denemedim, maliyetini karþýlayacak durumda deðilim þu sýralar