Sayfa 22 Toplam 31 Sayfadan BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu
Toplam 309 adet sonuctan sayfa basi 211 ile 220 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ağızda Hpv

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Ağızda Hpv

Dostum geçmiş olsun. Bi kbb uzmanına görünmen gerekli. Öncelikle yapman gereken bu. İyi haberlerini bekliyoruz.

Durum
    tikitakatuko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Sağolun, sigortam yok öğrenciliğim yeni bitti. Kriyo için 50 tl muayene ücreti veriyordum, şimdi biyopsiye falan parça gönderebilir vs. Ne kadar tutar bunlar bilen var m devlet hastanesinde?

Bir de önereceğiniz gargara var mı?

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

sigortan yoksa ne kadar tutar bilemiyorum ama gargara olarak bi çay kaşığı kaya tuzu ve bi çay kaşığı karbonatı bi su bardağı suya atıp karıştırıp onla gargara yapabilirsin. piyasadaki gargaraların alayında kimyasal maddeler var ben tercih etmiyorum açıkçası yine sen bilirsin tabi. çok geçmiş olsun tekrar.

Durum
    Yeni Üye

Sağolun, bilen var mı hastane masrafının ne kadar tutacağını?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı tikitakatuko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese, kulak zarıyla ağız içi hpv’nin ne alakası varmış biraz açabilir mi bilen biri? Benim çocukluğumdan beri sağ kulağım duymuyor 2 buçuk yıldır hpvliyim. Kriyo tedavisi gördüm. 2 aydır genital siğilim yok diye seviniyordum. Ağzımın içinde tuhaf tuhaf şeyler çıkmaya başladı büyük ihtimalle hpv diye düşünüyorum. Dilimin ucunda nettekilerle benzer acısız bir şey ve Yutkunurken bir şey var gibi hissediyorum. Geceleri stresten çok sıkarım dişlerimi ve ağız içim yanaklarım hep diş izidir normalde bu yüzden pek takmazdım ama bunlar farklı sanki ve artıyor gibi. Ne yapmam lazım lütfen yardım edin
    2.5 yıl sonra cıkacagını pek sanmıyorum ama yine de doktora gitmenizde fayda var,kulak zarıyla agız içi hpvnin bi ilgisi yok bence

Durum
    Moderatör

Alıntı Banu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence kendinize çok büyük bir kötülük yapıyorsunuz bu kadar korkunç şeyler düşünerek. İnsan kendisini dinleyince her yerinde bir ağrı buluyor, gerçekten! Dinlemeyin kendinizi bu kadar çok. Hemen en yakın zamanda Kbb ye görünün içiniz rahatlasın. Yoktur öyle bir şey en azından varsa da tedaviye başlamış olursunuz. Dil alma olayını sanırım ekşi sözlükte okudunuz, bende okumuştum aynı yerden ve okuduğumda bende deli gibi korkmuştum ama doktora gittim siğil olmadığını söyledi yetmedi bir daha başka doktora gittim o da aynı şeyi söyledi ve artık ağzımı burnumu kontrol etmeyi bıraktım, kendime bir söz verdim böyle daha mutluyum

İnanın hiçbir müdahelede bulunulmadan (koter,kriyo,vs..) bütün siğillerim kendiliğinden geçti gitti bunun en büyük etkeni psikoloji diye düşünüyorum. Smear sonucumu bile almaya gitmedim düşünün yani hiç kafaya takmıyorum bu virüsü artık. Bence sizde boş yere evham yapıp kendinizi yıpratmayın. Ve son olarak sevgili ‘cubar’ ın kedi otu tavsiyesini bende şiddetle tavsiye ediyorum. Sizi bu kötü düşüncelerden uzaklaştıracaktır, çok kötü kokuyor ama dayanın ve için
    acaba sorun bendemiydi diye düşünüyorum tabiki çünkü benim siğiller her gün gectikçe büyüyordu mecbur müdahale gerekliydi kendiliğinden gecme gibib bir durum olmadı yani,,kbb ye gittigimizde içimizi rahatlatmak yerine ölebilirsin nefes darlıgından gibi seyler de duyduk .yani sorun bende olmaktan cıktı aslında

Durum
    Yeni Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.5 yıl sonra cıkacagını pek sanmıyorum ama yine de doktora gitmenizde fayda var,kulak zarıyla agız içi hpvnin bi ilgisi yok bence
    Hayır hpv nin başlangıcı 2,5 yıl, 2 aydır siğil yoktu sadece. 3.5 ay önce oral ilişkim oldu. Dün randevum vardı acil bir işim çıktı gidemedim, tekrar bir randevu alacağım. Küçük dilimin orda yutkunurken ve burnumdan nefes alırken hissedebiliyorum. Büyük ihtimalle siğil, kbb ye gidince ne gibi adımlar izleniyor? Nasıl tedavi ediliyor ağızda/boğazda hpv? Bir de başka ne sorunlar açabilir? Penistekine alışamadan ağzımda çıktı ne olacak bizim halimiz

Durum
    Moderatör

Hayır hpv nin başlangıcı 2,5 yıl, 2 aydır siğil yoktu sadece. 3.5 ay önce oral ilişkim oldu. Dün randevum vardı acil bir işim çıktı gidemedim, tekrar bir randevu alacağım. Küçük dilimin orda yutkunurken ve burnumdan nefes alırken hissedebiliyorum. Büyük ihtimalle siğil, kbb ye gidince ne gibi adımlar izleniyor? Nasıl tedavi ediliyor ağızda/boğazda hpv? Bir de başka ne sorunlar açabilir? Penistekine alışamadan ağzımda çıktı ne olacak bizim halimiz
    iyi bir kbbciye gitmeniz gerekir.sacma sapan doktorlara denk gelmeniz hiç iyi olmuyor birde psikolojinizi bozuyorlar.

Durum
    Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sağolun, sigortam yok öğrenciliğim yeni bitti. Kriyo için 50 tl muayene ücreti veriyordum, şimdi biyopsiye falan parça gönderebilir vs. Ne kadar tutar bunlar bilen var m devlet hastanesinde?

Bir de önereceğiniz gargara var mı?
    Kloroben'i deneyebilirsin oldukça etkilidir.

Durum
    yildiz10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı h.p.v. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar agizda hpv nadir goruluyor diye oral bolgenizi kontrol etmekten ve dr a kontrol ettirmekten cekinmeyin.ihmal etmeyin desem daha dogru olur.dil kokunde yani arkasinda tat tomurcuklari var.onlari sakin anormal bir kabarcik zannetmeyin.dil altinda tat tomurcugu olmaz.orda kabarcik varsa muhakkak dr ye gidin.dil altindaki kabarciklar simetrikmis gibi gozukse bile sayica 4 5 tane ve fazla ise papilloma olma ihtimali cok yuksek.oral kansere donusme ihtimali %12.cok fazla endiselenmeyin.coriolus yada ahcc kullanin.ben coriolus kullaniyorum.grip dahi olmadim kullandigimdan beri ki ben cok fazla grip veya nezle olan biriyim.bagisikligi guclendirerek virusle savasacaktir.ins bir yil icinde bu virusu aticaz vucuttan.acil sifalar diliyorum herkese.
    Merhaba,Yaklaşık 6 aydır hpv pozitifim genital siğillerimin çıkması ile farkına vardım hemen dr gittim hpvli olduğumu söyledi. Akabinde hemen gardasil aşı önerdi şu an 3. dozu 1 ay sonra olacağım + olarak 3 kez kriyo oldum genitalda henüz birşey yok ancak 3 gün önce dilimin sol arka tarafında birşey var gibi hissediyordum aynaya baktım ve küçük kabarcıklar farkettim siğil gibi. doktora 3 gün sonra gideceğim. Erkek arkadaşımda hpv yoktu ancak onada benim yüzümden bulaştı ve oral ilişki den dolayı ağzıma bulaştığının kanısındayım. Oral hpv tedavisi nedir? tekrarlarmı genital gibi? koter dışında başka bir yöntem varmı?

Bu Konu için Etiketler