Sayfa 24 Toplam 31 Sayfadan BirinciBirinci ... 142223242526 ... SonuncuSonuncu
Toplam 309 adet sonuctan sayfa basi 231 ile 240 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ağızda Hpv

Durum
    yenihpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Ağızda Hpv

Peki boğazda mı tip 16 sizin?agızdakilerin gercekten caresi yok mu?ben de korkuyorum var diye

Durum
    Banlı Üye

Bir de istanbulda bu konuda iyi kbb doktoru tanıyor musunuz?

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

benim gittiğim op. dr. kbb ci beyefendi "tip 16 olabilir ama şu an virüs varsa bile ben ne yapabilirim, lezyon olursa siğil ya da onkojenik bi durum o zaman cerrahi müdehale edebilirim onun dışında virüs için bişey yapamam" dedi. ayrıca "sigara, alkolü bırak içiyosan ve ekstra enfeksiyon da yardımcı olur hpv'ye dikkatli ol. bunun dışında bizim yapabileceğimiz bişey yok belki ben bile taşıyorumdur" dedi. yani siğil ya da lezyon yoksa ama virüs pcr dna testinde pozitifse doktorlar yine bişey yapamıcak vücudunuz belli bi süre içinde yenerse yenecek işte durum bu.

Durum
    Banlı Üye

Teşekkürler.mantıklı.lezyon yoksa ne yapılabilir ki..sanırım tipi de önemli agızdakinin?yani tip 6 ve 11 gibi önemsiz tip cıkmıyor mu agızda?tip 16 ,18 okuyorum buradan.genitalde 6 varsa agızda farklı olabilir yani

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

hangi tipinin nerede ne şekilde tutunabileceği yalnızca sizin şansınıza kalmıştır. aynı tip birinde lezyon yapar siğil yapar sizde hiç bişey yapmaz. bu hpv konusunda kesin diye bişey yok maalesef o nedenle burada herkes duyduğunu okuduğunu tecrübelerini paylaşıyor yoksa şuraya bi şablon koyardık "boğazda,ağızda bu, genitalde bu, rektumda makatta bu...vb gibi". örneğin kimi tip 16 dan leep oluyor kimi bi kaç ayda negatif oluyor kimi leepte olmuyor negatifte ama tip 16 taşıyor. umarım en kısa zamanda atlatırsınız.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

hepimiz düşündük siğil cıkardıgımızda anüste olur agızda olur vajınada olur elimizde olur gözümüzde olur diye de olacak diye birşey yok olmuyorda..

Durum
    Banlı Üye

Sanki
    Biz mi cok ciddiye alıp korktuk yani ben.belki de basit bir
    Virüs ve dikkat ettiğimiz sürece vücut atacak.ama tabii ki takibini yaparak.

Durum
    calismayacalisirz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

merhaba yaklaşık 6 ay önce genital siğillerim olduğunu fark edip hpv ile tanıştım yaktırdıktan bir ay sonra sayısı azalmış şekilde yeniden çıktılar ve yeniden yaktırdım şimdi ise ağzımda dilimin altında ve dil kökümde küçük kabarcıklar gördüm ve çok endişeliyim çünkü ağızdaki hpv süreci hakkında hiç bir bilgim yok. kbb ye gidince kesin sonuç için parça mı alacaklar eğer pozitif çıkarsa oradaki o kabarcıklar nasıl alınacak yakılacak mı bu ağrılı bir durum mu vs çok endişeliyim ve bu noktada yardım alabileceğim kişiler bunu saedece benimle yaşayan kişiler, doktorlar bile değil bnece. Süreç hakkında bilginiz varsa lütfen yardımcı olun

Durum
    Ilo3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Oral ilişki yapmamış birinde ağızda siğil çıkar mı??????

Durum
    Bugunneydi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ankara'da gidebileceğim KBB önerir misiniz

Bu Konu için Etiketler