Sayfa 23 Toplam 31 Sayfadan BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu
Toplam 309 adet sonuctan sayfa basi 221 ile 230 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ağızda Hpv

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Ağızda Hpv

ilk oral ilişkide o kadar çabuk bulaşmaz. oral yolla genital yoldan daha zor bulaşıyor hemen kötü senaryolar dusunmeyın.

Durum
    Peptidaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yahu korkacak birsey yok. Sukuamoz hucreli papillomlar cok sik rastlanmaz. En azindan agiz icinde tutulumu cok azdir. Kbb uzmanlarinin bilincsizligi bundan dolayidir. Hpv ile psikoloji inanin dogru orantilidir

Durum
    yildiz10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba,Yaklaşık 6 aydır hpv pozitifim genital siğillerimin çıkması ile farkına vardım hemen dr gittim hpvli olduğumu söyledi. Akabinde hemen gardasil aşı önerdi şu an 3. dozu 1 ay sonra olacağım + olarak 3 kez kriyo oldum genitalda henüz birşey yok ancak 3 gün önce dilimin sol arka tarafında birşey var gibi hissediyordum aynaya baktım ve küçük kabarcıklar farkettim siğil gibi. doktora 3 gün sonra gideceğim. Erkek arkadaşımda hpv yoktu ancak onada benim yüzümden bulaştı ve oral ilişki den dolayı ağzıma bulaştığının kanısındayım. Oral hpv tedavisi nedir? tekrarlarmı genital gibi? koter dışında başka bir yöntem varmı?

Durum
    Mrshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı yildiz10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,Yaklaşık 6 aydır hpv pozitifim genital siğillerimin çıkması ile farkına vardım hemen dr gittim hpvli olduğumu söyledi. Akabinde hemen gardasil aşı önerdi şu an 3. dozu 1 ay sonra olacağım + olarak 3 kez kriyo oldum genitalda henüz birşey yok ancak 3 gün önce dilimin sol arka tarafında birşey var gibi hissediyordum aynaya baktım ve küçük kabarcıklar farkettim siğil gibi. doktora 3 gün sonra gideceğim. Erkek arkadaşımda hpv yoktu ancak onada benim yüzümden bulaştı ve oral ilişki den dolayı ağzıma bulaştığının kanısındayım. Oral hpv tedavisi nedir? tekrarlarmı genital gibi? koter dışında başka bir yöntem varmı?
    bende de ağızda sürüntü yapıldı tip 18 dna var maalesef ama siğil yok. herhangi bir lezyon filan da yok ama en çok ağız bölgesinden korkuyorum
    siğil varsa koterlenecek, yoksa sağlıklı beslenme devam. genitalde olduğu gibi ağızdan da silinecekler.
    ancak şunu anlamadım. diyelim ki rahim ağzında lezyon oluştuğunda leep yapılıp alınıyor, bu lezyon boğazda ağızda oluşursa alma şansı yok ki?

işte en büyük bela da bu

Durum
    yildiz10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benimde tek korkum bu dilimdekiler eğer siğil ise alınacaklar ama boğaz yolu,gırtlakda oluşursa ne olacak inan düşünmek dahi mahvediyor insanı

Durum
    Mrshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı yildiz10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde tek korkum bu dilimdekiler eğer siğil ise alınacaklar ama boğaz yolu,gırtlakda oluşursa ne olacak inan düşünmek dahi mahvediyor insanı
    onlarda alınıyor, sorun yok.
    sağlıklı beslenmeye bağışıklığı kuvvetlendirmeye devam

Durum
    Bbur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben nette rus bir bayan gördüm hpv den dolayi tümor olmus bogazdan deli acilmis devamli tekrarliyormusbende skuamoz popilama var o kadarda zor degil tutulumu ve doktorlarda hic bilgi sahibi degil bu konuda

Durum
    adaderiiin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hocam internette bir ağaç adam vardı her tarafı siğillerle kaplıydı ve bildiğim kadarıyla o bile tedavi oldu. Biz bilinçli insanlar olarak hastalığımızın farkında ve tedavi olan insanşarız o internette gördüklerimiz genelde tedavi olmamış ve kanser son evresindeyken internette bile yayılmış vakalar. Hepimizde her şey olabilir. Umutlu olmalıyız.

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

doktorlar bilinçsiz olunca adamlara dert anlatmakta zor oluyor. benimde boğazda bi ton şey var ve tip 16 taşıyorum adam bana virüs varsa napam diyor herkeste var diyor yani bizim bilmemiz neyi değiştirecek anlamadım ki karşımızda işini ciddiye alan karşısındaki hastanın psikolojisinden anlayan adam olmadıktan sonra. hpv virüsü taşıyanlar için tam bir cehennem bu ülkenin doktorları hastaneleri bence.

Durum
    Bbur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Dagon aynen katiliyorum sana

Bu Konu için Etiketler