Sayfa 1 Toplam 31 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 309 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ağızda Hpv

Durum
    insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ağızda Hpv

Bir süre önce dilimin altında minik kabarcıklar ve et parçaları fark ettim. Nitekim sürekli olarak dilimde yaralar oluyordu dişlerimi yaptırdığım için dişten kaynaklı olduğunu sanıyordum fakat yaptığım araştırmalar sonucu hpvden kaynaklı olduğunu öğrendim. Erkek arkadaşımda da var bu kabarcıklardan. Bu arada ikimizde hpvliyiz ve 1 yıldır tedavi görüyoruz. İnternette yabancı kaynaklarda elma sirkesinin hpv kondilom ve siğillerine iyi geldiğini okudum. 1 aydır kullanıyorum dilimde sızlamalar ve dil üzerinde çıkan yaralarım artık çıkmıyor ama dilimin altındaki kabarcıklarda hiçbir gerileme olmadı. Bu hastalık için nasıl bir tedavi yapılıyor hastanelerde? Ve kbb mi yoksa dermatolojiye mi gitmeliyiz? Ve ayrıca Dr. Medusa'nın bir tavsiyesi varsa bilmek isterim. Sevgiyle.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Ağızda Hpv

@insan, merhaba hoşgeldin.

İlk önce kbb'ye gitmeni tavsiye ederim. Hpv genelde tek bir uzmanlıkla degil birkaç uzmanlıga bağlı oluyor. Genital bölgedeki hpv için hem jinekolog/ürolog hem de dermatolog da ilgilendiği gibi ağızdaki hpv ile kbb ve dermatologda ilgilenir.

Durum
    Yeni Üye

Yanıtın için çok teşekkür ediyorum Arya. Sevgilerimle.

Durum
    Admin

Rica ederim

Durum
    h.p.v. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Oncelikle gecmis olsun.ayni dertten bende muzdaribim.ben izmir ataturk egitim arastirmada kbb de dilimden parca aldirdim.patoloji sonuclari skuamoz papillom cikti.skuamoz papillom hpv ye bagli olusan iyi huylu minor tumorler demek.patoloji almak icin dil kokumden ve dil altimdan eksizyon ile kucuk parcalar alindi.dili uyusturup aliyorlar ama uyusukluk gecince cok agri ve aci oluyor.iki gun konusmakta zorlandim.digerlerinide koter cubuklari ile yakip gumusnitrat bastilar.bu operasyondan once dilimde bir sizlama ve degisik bir tat vardi.simdi o kalmadi.bir ilaci yok.dr cikarsa tekrar gel yakariz dedi.siz iyi bir kbb uzmanina gidin.ama hangisine gidersen git patoloji sart diyecektir.ben iki kbb profu ile bir agiz ve cene cerrahina gittim.ucede patoloji olmadan yakmam dedi.

Durum
    Banlı Üye

Arkadaslar agizda hpv nadir goruluyor diye oral bolgenizi kontrol etmekten ve dr a kontrol ettirmekten cekinmeyin.ihmal etmeyin desem daha dogru olur.dil kokunde yani arkasinda tat tomurcuklari var.onlari sakin anormal bir kabarcik zannetmeyin.dil altinda tat tomurcugu olmaz.orda kabarcik varsa muhakkak dr ye gidin.dil altindaki kabarciklar simetrikmis gibi gozukse bile sayica 4 5 tane ve fazla ise papilloma olma ihtimali cok yuksek.oral kansere donusme ihtimali %12.cok fazla endiselenmeyin.coriolus yada ahcc kullanin.ben coriolus kullaniyorum.grip dahi olmadim kullandigimdan beri ki ben cok fazla grip veya nezle olan biriyim.bagisikligi guclendirerek virusle savasacaktir.ins bir yil icinde bu virusu aticaz vucuttan.acil sifalar diliyorum herkese.

Durum
    Admin

@h.p.v, bu güzel tavsiyelerin icin teşekkür ederiz. Evet agız onemli, şüpheli bir durum oldugunda tabii ki doktora görünülmeli ama bazı arkadaşlarımız hpv'nin getirtiği doğal psikolojik bozukluktan bazı seyleri cok paranoya yapabiliyor, dilde olan kabarcıkları vs bunlarla cok ugrasıyorlar, düsünerek. Bariz bir şey varsa gidilmeli bence, sonucta agız bu dilin de tuhaf bir yüzey yapısı var net bir sigil ya da herpes tarzı bir şey olmadıkca bence paranoyaya gerek yok arkadaşlar.

%12 bayagı dusukmus ayrıca.

Durum
    Yeni Üye

@h.p.v ve @arya cevaplarınız ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Yurtdışında kriyoterapi yapılıyormuş baya acısız bir yöntem ama Türkiye'de yok. Ben de açıkçası acısından korkuyorum. Erkek arkadaşım da ben de dna tiplememizi yaptırdık. Yüksek ve orta riskli bir şey çıkmadı dna negatif sonucu aldık haliyle. Bilindiği üzere hpvliyiz ama düşük riskli sanırım. O nedenle bu virüsün mutasyona uğrama ihtimali yoksa o acıyı çekmek istemiyorum. Ben de bağışıklık sistemimi yüksek tutmaya çalışıyorum. Umarım iyileşiriz. Ben ankara'da yaşıyorum yine de araştıracağım doktor sonuçta ne olursa olsun bir şekilde tedavi olmamız gerekecek anlaşılan. Bu arada ahcc yurtdışından geliyor. Am diğer ilacı bilmiyorum ama o da bir mantar çeşidi o Türkiye'de var mı acaba?

Durum
    Banlı Üye

Diger ilacta turkiyede satilmiyor.ben ingiltereden getirtiyorum.almak isterseniz bana ozel mesaj atabilirsiniz.

Durum
    Admin

@insan, evet dusuk riskliler kansere cevirmiyor, bu güzel bir sey, eger cok lezyon yoksa bır sure akısına bırak belkı geçer. Gecmezse bir süre, sonra bakarısn duruma ne dersin?

Bu Konu için Etiketler