Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: moral bozukluğu ve geri kalan her şey

Durum
    patience - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: moral bozukluğu ve geri kalan her şey

ben kendimde bir siğil fark edip doktora gittim. doktor görür görmez hpv dedi 2 gün önce. 2 gündür kendime gelemiyorum. doktor tedavisi yok siğil yaktıracaksınız çıktıkça geçmiş olsun dedi. genç bi devlet hastanesi doktoru çok güven vermese de çok kötü hissettim. eski kız arkadaşıma da söylemem lazım uzun yıllar beraberdik 3 ay önce ayrıldık ama nasıl söyleyeceğim bilemiyorum. onunlayken ayrıldığımız bi dönemde biriyle temas etmiştim. muhtemelen orada oldu. ya ona da bulaştırdıysam diye kafayı yemek üzereyim. berbat hissediyorum hatta yaşamaktan soğudum. bir daha kimseyle olamam bulaştırırım diye gerilirim ben. aynı zamanda da okb ve panik atakla yaşayan biriyim. kabus görüyorum sanki uyanmak istiyorum ama yok. ne yapacağımı bilmiyorum. gerçekten her gün tükeniyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı moralibozukordek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet ama bu forumda da negatif olup burada gelip yazan kişi sayısı çok az olduğu için ikilemde kalıyorum. yani pozitif olanlar burada gelip konusuyorlar ama negatifler az sayıda bu da bende “acaba negatif olamadılar mı?” sorusunu doğuruyor. bundan 10 sene sonrasını düşünmüyorum tabii ki ama bu bana göre uzun bir süreç, yani en azından “geçecek geçecek” diyerek kendimi kandırıp sonrasında psikolojik olarak bir buhran yaşamaktan daha çok korkuyorum açıkçası. çünkü dediğim gibi inandırdım buna kendimi ama ASLA GEÇMİYOR tarzı belirtmeler beni biraz sarstı
    Genelde insanlar forumda negatif insan az olup, eski konularda bir sürü pozitif kişi görünce ''demek ki negatif olmuşlar da gitmişler...'' diye düşünüyor. Ki çoğu öyle, hepsiyle tek tek temasım olmadı ama bazıları konu bile açmıyordu şimdi yine açıyorlar, negatif oldugunu bana anlatarak özel mesaj atıp giden çok kişi oldu. Sen de tam tersi acaba negatif olmadıkları için mi gittiler diyorsun Gerçekten tuhaf.. Hala bu dertle uğraşan birinin en büyük destekçisi bu forum, bu forumdaki diğer üyeler ve bu konu hakkında konuşmak/paylaşmaktır. Yani var olan ''eh be negatif olamadım neyse gideyim'' demek yerine hala savaşmaya devam eder mantıken...

Durum
    Admin

Alıntı darkFTH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Ben negatif olarak bulunuyorum bu sitede yazmıyolar falan az demişsiniz. Bu hastalıkla uğraşırken aklımdan çıkmadığı için nerdeyse günümün çoğunu bu sitede geçiriyordum Arya çok iyi bilir eski üyelerden biriyim. Yaklaşık 2 sene önce negatif oldum hastalığı yendim. Şimdi şöyle bir durum var hastayken sürekli buraya girmen çok normal bir durum çünkü sürekli aklında ama hasta değilken neden insan gelip sürekli buraya girsinki. Bir süre sonra unutuyoruz çünkü atlattığımız için ki unutmakta zorundayız neden hpv psikolojisi altında ezilelim gelmiş geçmiş gerek yok sürekli kafamızda kalmasına. O yüzden negatif olanlar yok sitede yada benim gibi tek tük var. Bende arada giriyorum zaten çünkü aklıma bile gelmiyo. Unutmayın bu hastalığı sizde yeniceksiniz ve bir bakıcaksınızki yıllar geçmiş aradan unutup gitmişsiniz. Ayrıca yok grip olunca hortluyo falan hikaye masal onlar öyle şeylere inanmayın negatif olduğumdan beri kaç kere hasta oldum hiç birşey olmadı. Takmayın kafanıza kalın sağlıcakla.
    Hahaha Dark, allah razı olsun kardeşim senin sayende burada hem negatif olup hem foruma giren 4-5 kişi falanız maksimum @hepeve vardı birde can yoldaşım o negatif olsa bile girerdi ama şu ara pek bakmıyor reelde kızıcam ona ulan senin gibi negatif olanlar hiç girmiyo insanlar forumda negatif olanları görmüyor diye hahaha. Neyse şaka bir yana negatif olanın burada pek işi yok cidden. Çok açık söyleyeyim forum benim olmasa her gün bakıp tek tek sizlerin sorularını cevaplamazdım, ama forum benim ve ben bu forumu hpv serüvenimin en başında blogta yazı yazıp anlatarak başladım ve bu konuda insanlara yardım edip bilinçlendirmeyi amaçladım, böyle mutlu ve böyle hayatta işe yarar bir şeyler yapmış biri gibi hissediyorum diyelim. 🙏🏻

Durum
    Admin

Alıntı moralibozukordek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır en başından beri gayet pozitif yaklaştım ahcc kategorisinde olanlar da epey eski zaten merak etmeyin okumadan etmeden buraya gelip yazmıyorum
    Hepsi eski değil bu arada, sadece 2 aydan beri; 4-5 tane negatif yazısı yazıldı hepsini tek tek tebrik ettim arkadaşların. Tarihleri iyi kontrol edin
    Neyse sonuç olarak: neye inanmak isterseniz o kazanır. Ömür boyu hpv olacağınıza inanmak isterseniz bundan sonra yapmanız gereken hiçbir şey yok zaten rutin hayatınıza devam edin ömür boyu isiznle zaten napcaksınız.... Bu bakış açısı da mesela bana ters ama birbirimizi belli şekillerde ikna edip yol gösterebiliriz @dark'da ben de bu konuda insanları umutlandırıyoruz çünkü biliyoruz negatif olunduğunu! Siz de görün gerçeği istiyoruz. Siz de umutlanın ve savaşın. Negatif yazıları yazan arkadaşlarda arkasında sizlere bir umut ışığı bırakmak için yazıyorlar.

''Umut ışığı olmak'' bu forumda özel bir kelimedir inanın yoksa kimse oturup şöyle negatif oldum böyle yaptım diye uzun uzun yazmaz, bence herkes empati yapıyor tıpkı benim bu yolun başında yaptığım gibi, ve giderken geriye sizlere bir umut bırakarak gidiyorlar. ''NEGATİF OLACAĞINIZI BİLME UMUDU''..